Vo vyschnutej studni je nájdené telo ženy, ktorú nenávidela celá dedina. Podozrivých je veľa, navyše sa čoskoro ukáže, že ľudia si navzájom kryjú chrbát a nie sú ochotní s políciou spolupracovať. Dana Skálová a jej tím budú musieť prísť na spôsob, ako dedinu k spolupráci prinútiť. Podarí sa im odhaliť, kto stojí za smrťou nenávidenej "Zlobáby"? (TV Markíza)

Rian_witcher

První díl spíše naznačuje rozjezd směrem k budoucím dramatům jednotlivých kriminalistů. Zřejmě uvidíme jak si povede osamělý alkoholik Hofmann, Hilmerová vyšetřovaná komisí v souvislosti s drsným postupem vyšetřování únosu dítěte a naznačeným zabitím pachatele, workoholička Zmrzlá (divně přehrávající) má zaděláno na problémy s manželem kvůli práci a zatím civilní Suchánek, který zvládl držet svůj trapný humor na uzdě a zahrál svou postavu velice uvěřitelně. Samotný děj prvního případu byl jen kulisou pro představení party kriminalistů. Vyšetřování probíhalo nudně (ale tak to prostě ve skutečnosti je) a finální výslech partičky nezletilých byl hlavně díky pochybným hereckým výkonům vyslýchaných smutným finále Zlobáby. ()

tchempi

Další sci-fi detektivka. Dvě ženské táhnoucí mordpartu jsou pouze zbožným přáním progresivistických dobroserů, ale v praxi by to fungovala asi jako parní válec na tužkové baterky. Sci-fi jsou i vyšetřovací postupy, takže zbývá příběh, který je plytký jako pánvička z Tescomy. Ale nejvíc mě sejří, že do toho vlezli Suchoš s Hofmannem. Očividně taky potřebují drobné na složenky. ()

brecht98

Za mě je to úplně na pohodu, mnohem lepší než Stíny v mlze od ČT. Sympatické postavy, krásné prostředí Vysočiny, sem tam vtípek a zajímavý příběh Julinka, který bude pravděpodobně prostupovat všemi díly. Jsem rád za Martina Hofmanna a překvapil mě výkon Martiny Jindrové. Za mě super rozjezd! A zcela nechápu zdejší hodnotící, kteří tomu dávají odpad jenom proto, že se jedná o seriál TV Nova. 6,5/10 ()

a-ja odpad!

Shit jak vyshitej... Toporný děj, toporní herci, chybí logika, barvotiskové prostředí, děs. Režisér Soukup měl zůstat u animáků, jeho Žrouti jsou docela příjemná blbina. ()

tata22

Bohužel konstatovat, že jsem po první reklamní pauze usnul, což se mi opravdu nestává. Takže ani nevím jak to dopadlo ale když jsem viděl tu partičku (Martin Hofmann promine, ten to trochu zachraňoval) tak jsem nevěřil vlastním očím. Vrcholem byl tedy Michal Suchánek jako "suchý" policista, který byl chvíli naštvaný, chvíli chápavý ale hlavně úplně mimo roli. Měli ho nechat v Partičce,  to je myslím jeho parketa (když náhodou narazím na tento pořad tak zuřivě přepínám abych náhodou neviděl ani vteřinu a nemusel plakat nad poklesem českého humoru :-)). Budu se opakovat ale tudy opravdu cesta ke slušné krimi nevede. Ale bohužel tenhle trend vládne  v TV už dlouho a NOVA s PRIMou hrají v těchto zoufalostech opravdu prim. Sem tam se přidá i ČT, asi aby nevybočovala (viz Stíny v mlze). Tak nám zbývá jen celkem slušný POLDA, lehce naivní Policie Modrava a sem tam Specialisté ale v původním hereckém obsazení... Škoda, čekal bych víc, za ty prachy co to natáčení musí stát. Ale tvůrci asi mají hypotéku tak aby měli na splácení, o diváka vlastně asi vůbec nejde. Ten je každému šumák :-) ()

Frontier

Že to nebude žádná hitparáda jsem tak nějak tušil už z upoutávek. Ono obsadit do role policajta Suchánka chce notnou dávku odvahy a bezpochyby i humoru. On i ten název, Odznak Vysočina, je takovej nějakej, mno..., infantilní, jalovej. Čekal jsem ale něco na způsob Policie Modrava, což je pro mě celkem slušně stravitelná seriálová krmě. Krásný exteriéry, sem tam vtípek, sympatický tým a hlavně, probíhá tam nějaká policejní práce, vyšetřuje se, pracuje se s důkazy, pachatel se přiznává pod jejich tíhou. Tohle jsem já v prvním díle Vysočiny tedy neviděl. Vždyť tady žádný vyšetřování neprobíhalo. Celý se to tak nějak divně bezpohlavně plácá a do toho ta šílená hudba, která z toho dělá spíš country bál než aby navozovala nějakou atmosféru. Suchánek mě nakonec překvapil, že mi ani tolik nevadil, nicméně stále si trvám na tom, že on není herec, aspoň pro mě ne. Martina Hoffmana mám rád, ale já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že on hraje pořád ten stejnej typ lehce namachrovanejch až arogantních frajerů. V některých momentech mi ale strašně vadila Monika Hilmerová, jejíž hlas mě tahal nepříjemně za uši. Celkově se to zkrátka příliš nepovedlo, to je třeba říct. Dám dvě hvězdy a uvidím, jestli tomu dám ještě šanci. Osobně ve zlepšení moc nedoufám. Ještě, že jsou zítra Devadesátky a spravím si chuť. ()

FatimaO odpad!

Kde TV Nova loví ty herce / neherce je mi záhadou,. Táhne se to jako smrad. Jo abych nezapomněla, nejdebilnější název v dějinách... Odznak .... ()

TWANG1977

Jestli to měla být nová Modrava tak se to opravdu hrubě nepovedlo Zmrzlá mě svojí postavou tak štvala že jsem to málem ani nedodíval do konce. ()

bighead odpad!

To muselo dát práce,přitom taková blbost!Klasická rychlokvaška,nejlepší bylo vyšetřování s doznáním u benzinové pumpy.Na obě kriminalistky se sice pěkně kouká,ale to nestačí,zato ten jeden díl mi tedy bohatě stačil. ()

yastrab odpad!

Dle moderního genderového trendu musí vyšetřovat kapitánka,nejlépe dvě.Že to nemá hlavu ani patu nevadí.Přetrpěl jsem to dokonce,protože mně zajímalo jak odhalí vraha. Bylo to debilní jak celé dílo a herci.Podařilo se uplést z hovna bič,ale dopadlo to dle přísloví---Nezapráskáš. ()

Tomgunses

První díl a už mě to séře. Bez atmosféry, jak převlečená Ulice, nevěrohodní policajti, pachatelé... Ale nejstrašnější je hudební doprovod!!! Kdo to příšerný drnkání kurňa pustil do vysílání, to se nedá vydržet. A to mám Ledeč, Suchánka a hlavně Hofmanna rád a těšil jsem se na to. Možná tomu dám ještě šanci, ale na férovku, zlatá Modrava. 30 % ()

IGATY

Tvl, co to je? Absolventský film točený na VHS? A kdo má na starosti režii zvuku? Podkres řve přes dialogy, záběry rozmazané, to točil nějaký amatér na mobil? ()

jit13

Ty holky hrály zvláštně...snad ani neumím popsat, jak to na mě působilo. jinak než všechny ostatní seriály:-).... Celkově mě to nebavilo. Hoffman byl v pohodě jako vždy, ale ten to asi nezachrání. ()