Odznak Vysočina - Série 1

(séria)
TV spot
Česko, 2022, 6 h 10 min (Minutáž: 45–55 min)

Hudba:

Jiří Hájek

Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, Martin Hofmann, Michal Suchánek, Patrik Děrgel, Martina Jindrová, Marcel Vašinka, Václav Maixner, Vladimír Škultéty, Pavel Batěk, Ondřej Nosálek, Tomáš Vardan (viac)

TV spot

otík

První série nebyla úplně špatná. Případy jsou si podobné, tempo pomalé, napětí občas slušné. Zcela průměrné krimi případy, naštěstí bez nějakých mega velkých osobních linek. Průměr, který dokáže potěšit. ()

lineker

Tak jsem to dal. Protože můj rodný kraj. A tohle si fakt můj rodný kraj nezaslouží. Chvílemi k smíchu, ale v drtivé většině k pláči. ()

angel74

Televize Nova naservírovala svým divákům zase jeden krimi seriál, kterému citelně chybí napětí, moment překvapení nebo nějaké vzrušení z chytrých detektivních odhalení. Když k tomu připočtu prachbídný scénář a nepříliš sympatickou ústřední dvojici vyšetřovatelek v neslaném nemastném podání Moniky Hilmerové a Simony Zmrzlé, nemůžu hodnotit ani třemi hvězdičkami. Standardně dobře hrající Martin Hofmann výsledný dojem prostě nemá šanci zachránit. (45%) ()

• V čase 31:50 je vyslýchán ve výslechové místnosti podezřelý a ve vedlejší místnosti to sledují další osoby. Následně Dana (Monika Hilmerová) zaklepe na okno mezi místnostmi a ukáže kolegům, že mají vyjít ven. Petr (Martin Hofmann) jí na gesto odpovídá opět gestem. Problém je, že okno je pouze jednostranně průhledné, a tak by ji kolegové ve výslechové místnosti neměli vidět, natož odpovídat a uposlechnout (v následných scénách je vidět, že přerušili výslech, šli se domluvit a pak pokračovali ve výslechu). (PMUL)
  • V cca 34. minutě kriminalisté končí výslech podezřelého Víznera (Šimon Bilina) slovy: „Výslech ukončen v 18 hodin 23 minut.“ Potom vyslýchají ještě pana Pokorného (Ondřej Malý) a následně se po krátké diskusi rozcházejí. Šéfová Dana (Monika Hilmerová) jede následně domů, okolo ní je tma a ostatní auta svítí. Paralelně je prostříháváno na mladší kolegyni, která ještě zůstala v kanceláři, kde sedí u počítače s rozsvícenou lampičkou a kontroluje důkazy. Jenže když potom sáhne po tabletu, je na něm čas 14:47. (WikingVik)
  • Premiéru první epizody zhlédlo 1,39 milionu diváků (15+). (rublik05)