Žrouti

Réžia:

Pavel Soukup

Scenár:

Pavel Soukup

Nejez abys žil, žij abys jedl. Aneb trudný konec několika pitoreskních hostů na ještě pitoresknější hostině. (Anifilm)

redwik

Film venovaný všetkým milovníkom lahodných pokrmov. Som rád teda, že je to niečo pre mňa. Na Vyššej odbornej škole Václava Hollara majú asi veľa voľného času, keď dokážu pre jeden krátkometrážny snímok vymyslieť toľko čudesných stvorení. Musím sa priznať, že aj napriek občasnej nechutnosti tohto diela som po vzhliadnutí dostal hlad. ()

pornogrind

Soukupovi hororově laděné kraťasy už mám zasebou. Teď už zbývají jeho komediálně laděné snímky. Žrouti jsou jeho prvotinou. Nutno říct, že jde o blbost bez většího smyslu. Určitě to není na odpad, ale taky nic co by mě zaujalo. Navíc každej nějak začínal. A já už teď vím, že Soukup umí. Mezi prvním a posledním filmem je vidět neskutečnej kvalitativní rozdíl. Kdo chce projet Soukupovu tvorbu ten ať se nenechá odradit touhle blbinou, protože jeho další snímky ( podle mě ) stojí za vidění. ()

Madsbender

Pre mňa je Soukup taký malý génius. Používa vždy jednoduchú, takmer detskú, hravú, ale nesmierne účinnú animáciu, perfektne buduje atmosféru, humor či strach, a do svojich kraťasov vkladá niečo zo seba. Jeho filmy sú ním cítiť, jednoducho majú niečo, čo inde nenájdete. Teraz ešte aby sa mi to podarilo aj identifikovať. Žrouti sú trefnou, treskute vtipnou satirou a parafrázou na konzumnú spoločnosť. Nič viac. Nič menej. A predsa vám to dá viac, než polovica celovečerných filmov. Soukup by mal zostať u kraťasov a robiť tak maximálne animované minipoviedky, lebo v tomto je proste génius. 100% ()

Dan9K

Teda vy jste pokrytci, kdyby tohle udělal Švankmajer nebo Lynch (v nějaké potrhlé chvilce), tak všichni skáčou blahem :-). Krásně bizarní kresbičky a závěr po titulcích je moc příjemný. ()

• Jídlo ve filmu nakreslila osmiletá sestra režiséra. (Savel)