Vo vyschnutej studni je nájdené telo ženy, ktorú nenávidela celá dedina. Podozrivých je veľa, navyše sa čoskoro ukáže, že ľudia si navzájom kryjú chrbát a nie sú ochotní s políciou spolupracovať. Dana Skálová a jej tím budú musieť prísť na spôsob, ako dedinu k spolupráci prinútiť. Podarí sa im odhaliť, kto stojí za smrťou nenávidenej "Zlobáby"? (TV Markíza)

salahadin odpad!

To bolelo. Nemusím mít v rámci standardně prosťoučké kriminálky do puntíku realistické vyšetřování, ale toto napsal člověk, co neviděl práci policie ani z vlaku. Dialogy bolí. Když se Skálová snaží být v hospodě jakože fakt drsná cajtka, tvář se mi zkřivila bolestí. Když vám je trapno za herce, kteří na tohle kývli, je něco moc špatně. Dobrá kamera v exteriérech ale nenapraví nic. Nalezení vraha bylo k pláči. To jako fakt???? Velmi špatný počin, byť herecké obsazení v první chvíli lákalo převelice..... ()

Enšpígl

Jako největší fanoušek Simonky Zmrzlé na zdejší databázi jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít premiéru nového seriálu na Voyo, ve kterým hraje titulku. Jo samotný díl byl takový všelijaký, nemyslím si, že krimnálka na Vysočině jsou takový vidle jak se nám scénáristi snaží ukázat, ani to nemá nějaký zásadní napětí a pachatelé zřejmě budou objevovány jako houby v lese, na druhou stranu, při sklence vína docela pohodový koukání, Nevylučuji že zvednu v budoucnu i na tři, uvidíme jak další epizodky. Z herců krom Simony se mě ještě docela líbí Monika Hilmerová a Martin toho vždycky rád vidím. ()

Crocuta

Tak vida, všeobecně nenáviděná titulní Zlobába byla nakonec světice a piča, která všechny svorně od začátku srala svým ustavičným buzerováním a neskutečnou uvědomělostí, lvím podílem přispěla ke šťastnému rozuzlení a je na nejlepší cestě stát se všemi oblíbenou, uznávanou a milovanou. Sladké. Až k zblití. ()

korbitch22 odpad!

Já chápu České herce i dejme tomu tvůrce. Složenky, úvěry, leasing a život plný párty a kokainu stojí nemalé peníze. Je mi jasný, že Soukupa neuživí Lesapán, ale tohle se prostě nedá. Ta tvůrčí impotence je naprosto děsivá. Odpudivé a dementní scénáře, strašné lokace, příšerná dramaturgie. To je prostě klasika naší produkce. Ti herci a režiséři prostě nemůžou v těchto ubohých podmínkách vytvořit něco zajímavého. Policie Modrava, Odznak Vysočina, Slunečná, Zoo....tvl strašný, prostě ubohý. Nejlepší na tom je, že všichni vědí jaký strašný sračky vytvářejí, ale když jim to zaplatí další dům a auto, kdo by to řešil. BTW Suchánek jako policajt je ještě větší vtip, než Taclík v Andělovi. Jako policajt z předměstí byl dobrej, ale tohle je ultimátní komedie. Díl stačil. Typická žumpa, nehodné dalšího komentování, nebo nedej bože sledování. ()

honajz

Jako exteriéry - tuším Jevišovice nebo Ledeč, ale Ledeč nejde moc brát jako Vysočinu - jsou kouzelné, záběry na hrad super. Vztahy postav už jsou ale hodně vachrlaté (fakt nevěřím, že by starší policistka nedala mladé přes hubu, když ta jí pitomoučce prozradí, že se ten starý případ otevře - mimochodem je mi úplně jedno, jak se tahle linie bude vyvíjet). Děj pak již vývar vývarů, policisté se opět chovají jak debilové (to je snad normální, že se křížně prověří jednotlivé výpovědi, a poldu, který to neudělá a ani nechce, by měli z fleku vyhodit) a vesničané (i když jde o maloměsto) jsou opět pojati pražským klišé ohledem jako vidláci. Pachatel/-ka/-é mi tedy také nepřišel/-la/-li jako moc uvěřitelný/-á/í. Docela by mě zajímalo, co poldové pili na pivo, protože plznička se pije jen v Práglu, na Vysočině máme daleko víc a lepších pivovarů. No každopádně, žádná sláva. Málem bych zapomněl - Hofmann hraje pořád jako v Mostu a nehodí se to sem, Suchánek je totální úlet a přešlap vedle. Kdyby aspoň uměl mluvit, místo polykání slov a vět. Jo a taky mi přišlo, že chlapi jsou tady až příliš moc uprdění pod vedením devítiocasé kočky, tedy dvou nebo snad hned tří moudrých, rázných a chytrých bab. ... Nu a do budoucna se těším na Kriminálky Krkonoše, Krušné Hory nebo Jeseník, prostě něco, kam noha pražských televizních tvůrců ještě nevkročila. ()

argenson

Půjčme si dron, nasereme tam spoustu romantických panoramat, to maj lidi rádi. Napadá mě taková analogie, když se kdysi v době němýho filmu kamery naučily snímat kouř z cigaret a pak museli všichni ve filmech kouřit, páč to bylo in. Dneska si každej čičmunda pořídí dron a udělá s tím majstrštyk. K tomu je vhodné na některou z hlavních postav našroubovat nějakýho kostlivce, dávnej nedořešenej případ, kterej se táhne dějem. Schéma jako prase, který nezachrání ani moji oblíbenci, když nemaj co hrát (Martin Hofmann). ()

rakovnik

Opět konstatuji: na pilotní díl dost slabota. Nejlépe hraje Ledeč, ostatní je toporné, statické, nudné. Kdo měl nápad, že nestačí jedna šéfová a jako novinku tam dáme rovnou dvě? Dvě nejsou v tomto případě více než jedna. Čekal jsem také více humoru, vážnost byla bohužel spíše k smíchu. "Zabila ji celá vesnice", ale na benzině se ukázalo, že úplně celá ne. Déšť, konec. Bída. ()

bourec odpad!

Neuvěřitelná srágora. Něco mezi babovřeskama, Kameňákem, a do toho přimixovaná sračkoidní krimi zápletka. Co se týče herců, tak vůči některejm by byla kritika nespravedlivá, protože skutečně nemaj co hrát. Hudba je zralá naopak na deset odpadů, to je fakt megavopruz. Jeden díl opravdu stačí. 0%. ()

Sabrewulf odpad!

Je opravdu nutné se furt snažit české prostředí amerikanizovat? Kolik tu ještě bude policejních part se ženskými policejními šéfkami, ženskými vyšetřovatelkami a tak dál? Vždyť je to strašně rušivé! Úplně to odvádí pozornost a působí to trapně. Kde jsou doby Pitavalů a rady Vacátka? Relaxační hudbu asi šlohnuli z nějakých masážních salónů. No a pak ještě už takový folklór českých současných filmů a seriálů -  všichni mluví standardně pepíkovsky. Ono už se jinak asi ani nemluví, v celé republice žijí jen vyšlechtění pepíci ze zkumavek. Je jedno, jestli jste policejní šéf(ka), policejní vyšetřovatel(ka), nebo jen jouda z vesnice. Všechno je ze stejného vzorku Pepíkova semene, pražské to nadrasy. Jo a k ději: neskutečně jalový případ (na pilotní díl by mělo být něco údernějšího, ne?), který by byl zoufalý i jako kamerové cvičení. A jak se vždycky říká, že dialogy šustí papírem, tak tady šustí papírem úplně všechno. Bolestivě slabEJ a podprůměrnEJ díl, hele viď. ()

HorrFi

Za mě jednoznačně jeden z nejslabších českejch krimi seriálů posledních let.. na Simonu Zmrzlou se sice fakt hezky kouká, ale jinak je to jako celek velká bída, nesympatický herci, mizernej scénář, takže druhej díl už je mi ukradenej a vidět ho nechci.. ()

otík

Zatím nic neříkající začátek seriálu. Máme tu partičku nevýrazných detektivů, k nim přibude čerstvá krev (Zmrzlá), která jim jejich zažité zvyky zcela rozhodí. No a případ? O ničem, tak trochu jako vražda v Orient Expressu - všichni chtěli smrt otravné báby na vesnici, pak se udělalo kolečko, každý na sebe nakydal hnůj, aby to nakonec chytří detektivové rozřešili k překvapení všech. No uvidíme, co bude dál, zatím slabota. ()

jefff

Nalákalo mě obsazení. Hofmann, Suchánek, Zmrzlá...ale výsledek je strašlivě smutný. Režijně otřesně schématické, bez nápadu. A exteriéry Vysočiny absolutně nevyužité. Většina dílu se odehrála v hospodě, v kanceláři policie nebo někde random ve vesnici. Dialogy navíc hrozně bolí, šustí papírem a jsou až brutálně nevěrohodné. Celá vyšetřovací linka má spád asi jako dvouhodinové čumění na pochod hlemýždě. Třeba přijdou lepší díly, ale jisté je, že tvůrci s ničím osobitý asi nepřijdou. O to víc mě mrzí, že to dostal do rukou mladý režisér, zdánlivě talentovaný. O ono nic. ()

mira007

Poctivá důsledná paní, která byla tak důsledná, až iritovala celou vesnici, že ji někdo zabil.  Další z řady valících se kriminálek českých televizí, která se snaží, ale první díl byl naprosto statický, nudný s urputnou snahou o lehčí vtip ( ale marné ). Takže PŘÍPAD: banalita o ničem, včteně vyřešení. LOKACE: Vysočina tady ještě nebyla, takže plus HUDBA: jakési rozverné country, irituje mne rozverná hudba u kriminálek, pokud nejsou dokonalými komediemi OBSAZENÍ: sympatické a nadějné Hilmerová jako arijská kráska z Pramenu života (2000) zatím s rezervami, Suchánek si jede to svoje, Hofmann jistota už svou přítomností, Děrgel , toho jsem si ani nevšiml, jak byl nevýrazný , Zmrzlá - sice klišovitá hloupá postava, ale zahraná přesvědčivě, líbí se mi a baví. Až se divím, že tak zajímavý typ krom Hastrmana (2018) ji víc neobsazují. ()

Chudobka

Pokud by to mělo lehce připomínat Policii Modravu, tak bohužel. Nesahá jí to ani po kotníky. A to jsem z Vysočiny! Hilmerová jako šéfka byla naprosto nevěrohodná, Suchánek u mě není herec, Hofmann je dobrý vždycky. Simona Zmrzlá je určitě výborná herečka, moc se mi líbila v Hastrmanovi. Ta by si tedy zasloužila lepší roli. Ale ani ona to nemůže zachránit. A navíc mě vždycky rozesměje, když jsou v týmu chlapů vyšetřovatelky, které vypadají jako modelky. Že by to tak bylo i ve skutečnosti? ()

Bozvav

Jednoznačným tahounem této "drsné" krominalistické partičky je Martin Hofman a Michal Suchánek. Monika je sympaťačka. Zmrzlá je mi nesympatická a ne jen k vůli roli úděsné protivné pedantky. Scénář je jednoduchý jak hrnková buchta, ale vyloženě neuráží, lokace Ledče kouzelné (byť si nejsem jistá, jestli je to ještě Vysočina). Na jedno shlédnutí za život v pohodě. ()