V hospici pro náctileté pacienty uzavřou členové exkluzivního klubu děsivou dohodu: kdo z nich zemře jako první, dá ostatním znamení ze záhrobí. (Netflix)

Recenzie používateľa Martrix k tomuto seriálu (7)

Závěrečná kapitola (2022) (E01)

Včera jsem dokoukal Půlnoční mši a kromě toho, že je Flanagan neskutečně plodný tvůrce (napsat a natočit každý rok osmihodinový seriál je mazec), tak nelze neocenit, že sám sebe nevykrádá. Půlnoční klub jede v jiném rytmu, prostředí...pokud by jste nehledali, nepoznali by jste jeho dosavadní rukopis. Navíc se nebál přijít s něčím, co může senzitivní divák, nebo někdo, kdo má s předčasným umíráním mladých zkušenost, považovat za cynické a morbidní. Ale dobrý tvůrce hororu, se smrti nevyhýbá. Smrt je děvka, která nakonec ojede nás všechny. Měli bychom nacvičovat, mluvit o ní a dozvědět se co nejvíc...jako při svatbě. Protože ne manželství, ale smrt je to, co bude opravdu napořád. Zatím spokojenost, byť mě principiálně trochu štve, ten nesmyslně matematický mix rasové vyváženosti. Ale žádná z postav mi nevadí. Baví mě to, protože to má flanagovsky chytré dialogy i zajímavý nápad. ()

Dvě Dany (2022) (E02)

Divácky je to podstatně přístupnější, než předchozí teologické rozpravy v Půlnoční mši. Vlastně je to velmi jednoduchý koncept, ve kterém se nejspíš každou epizodu seznámíme blíž s postavami, skrze jejich příběhy. Aby se v té poslední objevilo něco, co je prolne. Náznaky jsou v orámování, které tvoří hospic a jeho temní obyvatelé. Zní to jako spoiler? Ne, je to odhad, ale i kdyby, tak jsem si jistý tím, že mě tvůrci budou překvapovat a bavit, až do poslední chvíle. ()

Zkažené srdce (2022) (E03)

Příběh vyprávěný Kevinem, se mi nelíbil, takové klišé bych nečekal. Naštěstí epizodu zachrání samotný závěr s výtahem. Doufejme, že šlo o nejslabší moment serialu. ()

Dej mi pusu (2022) (E04)

Knižní předloha nejspíš nebude žádný zázrak, protože tak hloupý příběh určitě nejde na vrub invence scénáristy. Jsem nepříjemně překvapený, jak šla úroveň dolů. Jediné momenty, které za něco stojí, jsou ty, které nejsou vyprávěny členy klubu. ()

Tak zatím! (2022) (E05)

Tak tentokrát za nic nestál příběh, ani dění v Brightcliffu. Hamishovo vyprávění, byl přeplácaný sci-fi šablonoid. Ty tři hvězdy jsou velmi matné s rohy otlučenými. ()

Věčný nepřítel (2022) (E09)

Nádhera. Skupina osmi lidí. Lesba, gay, míšenka, černoch, černoška, Ind, Japonka, běloch, bêloška. A tentokrát i s kecy o gay pride. První epizoda vypadala fajn, ale nakonec je to jen parazitický přílep na jméno Flanagan. Opět to bylo jen pár minut, které za něco stály. ()

Půlnoc (2022) (E10)

Tak za mě dost zklamání. Dopovězené příběhy vcelku ušly, ale jinak je to patetická a hloupá nedopečenost. Podvod na diváka, protože otisk Flanagana, je tady minimální. Půlnoční mše je totiž jen hororová romance. A to hororová, je spíš v uvozovkách. ()

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

Pád domu Usherů sklízí nadšené ohlasy

24.09.2023

Hororový podzim by opět mohl patřit jednomu z nejchválenějších televizních tvůrců posledních let Mikeu Flanaganovi (The Haunting of Hill House, Půlnoční mše). Ten se totiž vrací se svým posledním… (viac)

Seriál 1899 končí po první řadě

Seriál 1899 končí po první řadě

03.01.2023

Možná až příliš ambiciózní byli tvůrci kultovního seriálu Dark od Netflixu. Jejich novinka 1899 totiž opět vrstvila jednu záhadu za druhou, aniž by to však dělala natolik uspokojivým způsobem, jako… (viac)

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)