Seriál odhaľuje tajomstvo desivého mesta, ktoré uväzní každého, kto do neho vstúpi. Zúfalí obyvatelia sa snažia viesť aspoň zdanlivo normálny život, zatiaľ čo hľadajú cestu von. Musia však čeliť hrozbám okolitého lesa vrátane hrôzostrašných netvorov. Tí sa vynárajú po západe slnka. (HBO Max)

Stumbleine

Můj druhý nejoblíbenější sci-fi subžánr, ihned po bloudění osamělé lodi hlubokým vesmírem s několikačlennou posádkou, která se právě probudila z hybernace, je právě tento o skupině lidí, jenž uvízne v tzv. "pocket universe", jiné dimenzi, jiné realitě, či jak to definovat, ze které/ho obvykle neni úniku. Začínám druhý díl druhé serie, a mám trochu obavy, co se z toho nakonec vyklube. Snad to nebude nějaká fantasy slátanina ve sci-fi hávu, viz zombie-like entity obývající okolí seriálového městečka. Prozatím mi to nejvíce připomíná excelentní a nepochopitelně podhodnocený film Vivarium ()

Facerr

Na zadek neposadilo, ale ukoukat se to dalo. Občas trochu nastavovaná kaše zbytečnýma dialogama, ale nápad super a nalákání na druhou sérii zafungovalo. ()

Ronkar

Jak jsem byl nadšený na začátku ze zajímavého set-upu, posléze jsem došel k názoru, že toto jsou opravu nový Lost = nic se nedozvíte, spousta otázek a žádné vysvětlení. Takhle se mystery story nedělá. Pokud přijdou otázky, musí být alespoň dílčí odpovědi na menší z nich, nebo dostatek nápověd, jak se věci mají. Tady se nedozvíme prakticky nic. Jen samé podivnosti a nabalování lore, který zatím nedává hlavu ani patu. Jestli to tvůrci nemají ani tentokrát vymyšlené a nezačne to v další sezóně dávat smysl, nemá smysl s tím ztrácet čas. Vymyslet zajímavý námět a nabalovat na to další události umí skoro každý, ale vybruslit z toho rozumně a smysluplně už tak lehké není. Pozitivum je taková ta příjemně mrazivá "kingovská atmoška". Především ze začátku + některé dějové linky a postavy jsou fajn. Ale můj celkový názor na to by se dal shrnout slovem: rozpačitost. Prostě tomu chybí lepší běh na branku. Doufám ve zlepšení, ale moc tomu nevěřím. ()

brasek

Úvodná scéna fantastická a ďalej to už šlo iba dolu vodou. Nudné dialógy, nezaujímavý dej, nevyužitý potenciál príšer. Škoda. ()

Sluti

Mám jistou nostalgickou lásku k Lost, protože to byl jeden z prvních seriálů s do té doby nevídanou filmovou produkcí. Viděl jsem to celé třikrát a byl jsem schopen posléze i právě nostalgii překlenout všechny scénaristické oslí můstky popřípadě celé příběhové linky, které prostě a jednodušše vyšuměly do ztracena. U druhého dílu tohoto seriálu jsem si ale musel říct, že podruhé už opravdu ne. ()

zodiak217

Zatiaľ veľká spokojnosť s týmto seriálom. Napriek neznámym hereckým menám a zo začiatku ma ten cast vôbec neoslovil ako bol na miešaný, postupne ako bežal dej a jednotlivé charaktery sa otvárali divákom som si celkom zvykol. Dej je pútavý a aj keď sú niektoré epizódy slabšie, všetky tie záhady okolo držia diváka v napätí a hlavne v prvej sérii si dali tvorcovia záležať aby v každej epizóde bola aspoň jedna fakt desivá scéna kedy ma fakt miklo a nechápal som, čo sa deje. Tvorcovia sa tu za hrávajú s diváckou predstavivosťou a hlavne v druhej sérii nám ponúkajú ďalšiu alternatívu, čo ak je to cele len experiment, ktorý beží roky a je riadený z vonku? Otázkou však zostáva, čo všetky tie záhady a krvilačné nočné stvorenia. Vynára sa tu veľa otázok preto si myslím, že tento seriál má potenciál ešte na niekoľko sérii lebo vždy tu môžu pribudnúť a odbudnut postavy, môžu sa objaviť nové záhady a zápletky a tak sa dá so scenárom pekne pracovať. Teším sa ako sa s touto výzvou popasujú tvorcovia, tak aby neupadlo tempo, dej a nezamotali sa v tom až príliš, nech sa to nepremenil na absurdné sci-fi. V každom prípade je to jeden z tých seriálov, ktoré vás chytia od prvej epizódy a nepustia až do konca. ()

kramatos

Nevím jestli jsou amíci takhle neskutečně blbí v reálu, každopádně tady jsou vykreslení jako do očí bijící dementi, i nejubožejší dezolé tady u nás v kocourkově nemůžou být tak tupí... Z tohoto důvodu nekoukatelné... ()

kludas

Hodnotim po dvou seriích, mám s tím love/hate problém. Záporaci jsou správně démoničtí, postavy maji své problémy k vyřešení, ale jestli to bude pokračovat a končit jako Ztracení, a že k tomu to směřuje, tak se vážně naštvu. ()

zekon

Rozjezd super, pak to táhlo, nicméně pokud bude druhá sezóna s rozumným finišem bude to dobrý seriál. Pokud to začnou ždímat jako Lost, ze kterého se dost inspiroval, půjde to do sraček kde skončil i Lost bez konce. ()

TheSecond0ne

Cesta ven je jakési odněkud již známé téma uzavřeného světa s vlastními zákony a snahou dostat se pryč za každou cenu. Pokud bych se měl ohlédnout jen za tímto aspektem, nepřišlo by mi ani na zlomek vteřiny, podívat se na tento kus. Naštěstí je příběh doprovázen okořeněným prvkem neznámých smrtonosných stvoření. Dobrý námět na film společně s hereckou připraveností a příběhem tvoří jednotný celek, který mysteriózně vstupuje do naší seriálové obce. Pouhým smutkem jsou některé dialogy a postavy, které nedávají možnost jim fandit. Konec první série ovšem naznačuje zajímavý zvrat, na který hodlám reagovat účastí při sledování tohoto počinu. 4/5, realita 3.75/5 ()

Ajfist

Velmi dobře zpracovaný příběh. Seriál nenabízí jen nějakou primitivní krvavou podívanou, ale celkově nahlíží i do jednotlivých povah a problémů postav příběhu. Napínavé a opravdu skvěle sledovatelné. není to pro primitivy co lační po drastických záběrech plných krve, ale pro diváka který chce vidět plnohodnotný příběh. ()

zavackyo

První série byla super a moc mě bavila. Na konci sice nedošlo k žádnému rozuzlení, ale bylo to fajn a dalo se očekávat, že k rozpletení příběhu dojde v následující sezóně. Částečně k tomu došlo až v poslední epizodě, ale stále má divák milion otázek. Začátek druhé série vypadal velmi slibně, ale po pár dílech přišel výrazný propad kvality. Seriál se stal velmi nudným, repetitivním a uměle natáhnutým. V tom nejlepším se má přestat, což se autorům nepovedlo a tento seriál tak potkal osud mnoha ostatních (např. Lost). Potenciál tam byl velký, ale zůstal nenaplněn. Ani zřejmá inspirace Wayward Pines mi vůbec nevadila. Konec konců Lost se tento seriál přiblížil více, než by bylo zdrávo.  1. série 4*;   2. série slabší 3* ()

Peddro

Seriál mě po celou dobu hodně bavil, ale nakonec to bylo zklamání. Mnohem zajímavější by podle mě bylo, pokud by pointa byla jako ve filmech Hra, Kolonie, nebo Truman Show, tedy za vším stál lidský faktor a lidská manipulace. Zkratka to, co si chvíli mysleli Jim a Randall. ()

Katika666

Už po prvých dvoch-troch častiach mi bolo jasné,že sa pozerám na podobnú záležitosť,ako Lost,že sa v závere sezóny žiadneho vysvetlenia nedočkám,a že to bude seriál na niekoľko sezón...teda,ak všetko dobre pôjde,pretože ak si niekto spomína,už tu raz bol pokus o podobnú divnosť pri seriáli Siberia,v ktorom toho bolo tiež celkom dosť namiešaného,ukončený bol veľkou návnadou na ďalšiu sériu,a nakoniec z toho nikdy nič nebolo...Uvidíme..V každom prípade-priveľa otázok,takmer žiadna odpoveď...miestami dobré,miestami nudné...za mňa 3 hviezdy,proste priemer...a momentálne fakt neviem,či druhú sériu budem pozerať...možno to urobím ako s Lost-počkám,a až po rokoch si pozriem všetky :) a bola by sranda vedieť,či aj pri tomto majú tvorcovia jasno od začiatku (ako to tvrdia pri Lost :) ),alebo sa bude príbeh vyvíjať za pochodu....základ na dobrý guláš touto prvou sériou už urobili :) ()

Kyushonaku

Kdyby to skončilo první sérií tak bych dal čtyři hvězdy, ale vzhledem k tomu že odhalení zatím směřuje nikam a všichni si ještě bohužel pamatujeme Ztracené, tak mám strach co bude dál. ()

Forrestovi

V první řadě musím napsat, že From není čistokrevný horor. Má „jen“ svoji hororovou linku a z tohoto pohledu si nehraje na nic velkého či opulentního. Nicméně v tom tkví ta krása. Jakožto divákovi, který na horory téměř vůbec nekouká, mně běhal mráz po zádech při každé scéně, kde se tak neskutečně pomalu a s mrazivým úsměvem na tváři k našim hrdinům přibližovaly ty elegantně upravené a učesané bytosti. Leckdy mi běhal mráz po zádech i jen ze samotného vyprávění našich hrdinů – Donna a její úvodní slovo Tabitě, kněz vyprávějící svůj příběh „před“ šerifovi – skvěle napsané! Není přece potřeba hned vše masakrovat motorovou pilou 😊 Co se týče další linky příběhu – mysteriózní - ta mě také bavila. O to víc jsem byla zklamaná posledním dílem. Osmý a devátý díl měl našlápnuto tak, že jsem nevydržela čekat na zkouknutí posledního dílu, až má dítka půjdou spát, a bez skrupulí jsem mou vlastní krev vyhnala do pokojů už před večerníčkem. Později jsem se musela dítkům omluvit, protože to za to prostě nestálo. Téměř nic nebylo vysvětleno, hlavní hrdinové končí se spoustou otázek a bez jediné odpovědi, navíc v podivných situacích, kdy si člověk říká, že tohle není konec série, ale jen konec jednoho z mnoha dalších dílů. A co ten maják? Odkdy maják svítí na jedno konkrétní místo po několik hodin? Když to shrnu, série měla skvělé díly, u kterých se mi tajil dech a které mě nenechaly spát, ale i slabší díly, kdy se vesměs nic nedělo. Na závěr musím ještě pochválit psychologie postav a celé komunity. Všechno do sebe zapadalo a myšlenka, že člověk už se odsud nedostane stejný, než jaký sem přišel, byla zcela na místě. Na druhou sérii se rozhodně podívám.  PS: „Kdy mě pustíš dovnitř?“ ()

Akinaz

Skvělý počin, kterému nechybí ani napětí ani notná dávka tajemna. Postavy jsou věrohodné, nikoli přehnané a celý koncept se mi moc líbil. Pro fanouška The LOST zatím super podívaná, uvidíme co nám přinese další série...Těším se moc. 5* ()