Seriál natočený podle knihy investigativního reportéra deníku Baltimore Sun Justina Fentona zachycuje vzestup a pád zkorumpované policejní jednotky Gun Trace Task Force (GTTF), která měla za úkol v ulicích Baltimoru zamořeného drogami a kriminalitou vyhledávat a zabavovat nelegálně držené zbraně. Představitelé zákona však situace využili ve svůj prospěch. Šestidílná minisérie z dílny tvůrců kultovního seriálu The Wire: Špína Baltimoru vypráví příběh zločineckého spiknutí a morálního úpadku amerického města, v němž se na úkor skutečné policejní práce prosazovala politika drogové prohibice a masového zatýkání. (HBO Max)

Winderyx

Série která měla velký potenciál , ale prakticky se oddělala sama jako i vlastní hrdina který se oddělal pač věřil svým kolegum, ale ti byly hned při prvním výslechu proti. Seriál měl skutečně velký potenciál což můžeme vidět ve 4 díle nejlepším díle kdy je nonstop akce konečně nám byla i ukázaná stránka hlavního hrdiny a oddílu Jenkinse z jeho úhlu pohledu. Do tohodle dílu to spíše bylo o tom v čem je i největší problém tohohle seriálu a to, že obsahuje zbytečné propagandy a naprosto zbytečné dějové linky , které nemají žádnou spojitost s daným případem. Jako i vlastně zločince kteří jsou mnohdy prezentováni jako nevinná stvoření která vlastně dělá jenom nezákonnou činnost , ale vlastně i tak to jsou zlatíčka. Propaganda pro černotu kde člověk co ví co si můžou dané oddíly dovolit nějak ví, že některé věci jako jen tak po ulici někoho odchytit a zmlátit možná fungovaly kolem 90 80 let , ale tam to taky bylo pač se tam ještě znali mezi sebou více to je jedno. Prostě zkráceně mnohdy to působí neuvěřitelně pač to ani uvěřitelně působit nemůže a jenom to opět odkazuje na zbytečnou propagandu která tomuhle počinu ubírá. Naopak další věc ukazuje zda se vlastně oddíl a hlavně hlavní hrdina Jenkins správně rozhodl zda byste se třeba vy rozhodli jinak. Ale taky to ukazuje, že se v oddílu všichni tvářili jako bratři , že každý jeden za jednoho. A vlastně ve finále z kolika 10 lidí nebonzoval jenom Jenkins a potom ještě ten starší kolega Allers. A už tady vlastně se může názor lišit zda už něco udělat tak si za tím stát a vlastně kolegy nenaprášit a nebo naprášit všechno a vyjít o pár let dříve. Další věc jediná věc kterou mě naprosto Jenkins zklamal bylo to, že dané materialy přes známeho pašoval dále a ten to pašoval dále kdyby aspoň právě materiál odevzdával a peníze si nechal nechci říct, že by to bylo správné, ale ty peníze se vlastně i částečně rozdělovali a v jednom díle je taky ukázáno, že Jenkins utratil přes 60 táců pro své kolegy zatímco vlastně samotné nějaké ředitelství se na ně vys....o nepodpořili je jinak. V tom zase se hlavní hrdina neprezentoval jako třebas jako G money kterej vlastně hned peníze prošustroval na sobě oblečení auta vlastně jenom na sobě v ničem nepodpořil kolegy. Ale to se i já nyní zabývám zbytečnostmi. Ve finále vlastně samotný soud trvá ani ne 2 minuty kdy je všechno odboucháno a působí to zrychleně pač to zrychlené je pač kdyby se řešil samotný případ ve více než dejme tomu 3 dílech tudíž v půlce seriálu a 3 díly jsou prakticky o ničem o nějakých kličkách propagandě naprosto zbytečnostích které naprosto dávají daný seriál ke dnu. Ve finále i vražda sebevražda Seana působila až komicky nelogicky až se mi taky nechce věřit , že by se sám oddělal kvůli čemu , že mu někdo volal , že musí svědčit , že to tam dal hlavní hrdina působí to až nelogicky , že kvůli něčemu takovému by se někdo sám ukončil. Ve finále to , ale krásně ukazuje, že se více řešil příběh jednotky která si jenom přilepšila na neřádech než aby se řešilo to, že dané špatnosti stoupají a vlastně Baltimore je jedno z nejvíce nebezpečných míst. Prakticky se vyřešil jenom případ kdy každej hned začal práskat a stáli za své činy jenom dva lidi. Zbytečně dále psát nebýt zbytečností tak bych to i doporučil takhle si myslím, že se stačí podívat na první 4 a poslední díl pač zbývající díly jsou zbytečností. () (menej) (viac)

NikiVai

Je šílený, co se v jednadvacátým století děje, tedy spíš co je umožněno určitým lidem a skupinám lidí, aby se dělo. Je šílený, že stojíme často před volbou jestli menší zlo není lepší než to větší zlo a nemáme možnost jakékoliv zlo eliminovat. Naštěstí jsou ale i lidé, kteří si určité hodnoty zachovávají a mají dost kuráže, aby se po té správné cestě vydali. Město patří nám byla zajímavá sonda do Baltimoru. Seriál byl plný akce, možná až moc rychle za sebou stříhaných, občas jsem měla tendence se v tom ztrácet, ale zase jsem koukání nevěnovala stoprocentní pozornost, takže to je i má vina. ()

motyka52

Atraktivní námět, atraktivní prostředí a atraktivní obsazení (je tam Bernthal, což obvykle stačí). Jenže všechen ten potenciál dost zabíjí formát celého vyprávnění. Prostě to vypadá spíš jako dramatizovaný dokument a ještě bez výrazného napětí. Navíc se tam pořád mluví o tom, jak je Baltimore nebezpečný, ale ani to se tvůrcům nepodařilo divákovi příliš prodat. Prakticky nikdy se nezdá, že by těm zkaženejm poldům hrozila nějaká fyzická újma a třískání chudáků, co popíjejí na schodech svého domu pivo v pytlíku, to fakt nezachrání. Docela pěkně se ale povedlo vykreslit charaktery policajtů, kteří brali, dokud mohli, ale když spadla klec, tak bez okolků práskali všechno, co je napadlo. ()

melmoth

Hlavným poslaním pilotného dielu všeobecne je v prvom rade zaujať. Tvorcovia musia kúsok predstaviť tak, aby diváka chytil a nepustil – aby ten mal potom chuť až potrebu vidieť diel číslo dva, a potom číslo tri, štyri... K tomu je potrebný pútavý dej, dobré predstavenie postáv, herci, čo tieto postavy rovnako dobre prezentujú a vťahujúca atmosféra, ktorú dotvára technická stránka. So zreteľom na uvedené je We Own This City na najlepšej ceste stať sa mini sériou, resp. seriálovou krimi drámou roka. Náznaky tu sú, ale americkú kriminálku stále čaká 5 epizód. Uvidíme, či sa latka zasadená prológom udrží na svojej úrovni. Viac tu ()

palcanec

Najednou ty nedávné události v USA dostávají hlubší rozměr - že to není jen o tom, že policie střílí lidi hlava nehlava (a pak za to nikdo není potrestán), ale že v některých místech si kriminalitu vytváří sami svým kovbojským přístupem k zákonům a lidským právům (a tady i zapojením se do organizovaného zločinu). Policisté si tam asi taky ve vatě nežijí, takže kde kdo může mít nutkání přilepšit si. Když navíc člověk slyší ty sumy, co ročně utratí na court settlements obětem police misconduct, tak je zřejmé, že v tom systému je někde (stále) velká chyba. ()

AJensen

70% s odřenýma ušima... Fakt jsem nečekal, že seriál s Punishrem coby zkorumpovaným policajtem může být špatný a on vlastně ani špatný není, jen jsem od toho čekal něco jiného. I tak jsem se, ale xkrát přistihl jak o seriálu s někým mluvím, nebo se v myšlenkách vracím k celé té patové, bezútěšné situaci v které se celé město v podobě "rukojmých" místní policie vlastně ocitá. Za jedno shlédnutí to stojí. ()

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (viac)