Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (12)

Miesto zločinu České Budějovice (2023)

Možná o chloupek lepší než Ostrava a rozhodně lepší než Plzeň, ale ve své podstatě pořád to samé dokola jen s jinými postavami. Sice s Ostravou to spojuje Pavla Beretová, ale ta je zde tak okrajově, že tam ani být nemusela. Hlavní čtveřice vyšetřovatelů je kromě Davida Novotného absolutně nezajímavá, okrajově se dotkneme osobního života Novotného, jinak ani náznak, což já ovšem hodnotím kladně. Krimi příběhy jsou sem tam tuctové, sem tam docela i zajímavé. Celkově to není úplně špatné, je to prostě průměr, který budete mít rádi podle toho, zda se vám tento typ krimi seriálů líbí. Já osobně to beru a Novotného s Nohou bych si dal klidně i v dalších dílech. ()

Slnovrat (2023) (E01)

Jako rozjezd to nebylo špatné. Jsme svědky čistě pátrání po vrahovi mladé ženy. Žádné vedlejší rodinné příběhy, a tak to mám rád. Novotný pobaví, zbytek je do počtu. Rozhodně se těším na další díly. ()

Statok (2023) (E02)

Po prvním průměrném díle rozhodně posun vpřed. Může za to ale hlavně drsný detektivní případ, teda ten má grády. Kolem případu se pak vyskytují postavičky jak Matějské pouti - včetně těch detektivů. Ale co, mně to bavilo a hodnotím více než kladně. ()

Anjel v lagúne (2023) (E03)

Především první polovina velmi slušná, buduje se atmosféra pro slušný dramatický oblouk nebo slušná jatka. Nakonec je z toho spíš politikaření a tvz. něco za něco. Škoda, tento díl měl navíc. ()

Únos (2023) (E04)

Snad až trochu překombinovaný příběh jednoho únosu, jedné vraždy a dvou zmlácených chlapech. Beretová se konečně dere vpřed a pomáhá vyšetřovat tento případ. Celkově slušný případ s docela očekávaným koncem. PS: místy nečekané množství humoru ()

Čierne svetlo (2023) (E05)

Pohodičkový příběh vraždy důchodkyně, která nikomu neublížila a měla solidní majetek. Nic zásadního se v tomto díle nestane, jen pachatelem je poněkud prazvláštní. ()

Kvadratúra muža (2023) (E06)

Od začátku je jasné, že oběť je mrtvá, jen nám jaksi chybí tělo. Také je brzy jasné, kdo mohl být vrahem, jen ten se k tomu ani na konci nehlásí. Sem tam skutečně vtipná hláška, jinak průměr. ()

Kniha hriechov (2023) (E07)

Spíše smutně úsměvný díl, ve kterém se natáčí na zámku film a režisér je nalezen na vyzdobené loďce mrtvý. Pak se ztratí ještě někdo, ten ale zpočátku nikoho nezajímá. Mezi herce se vmísí kriminalistka Bárdos a zaboduje svou maďarštinou. No a pak se objeví pachatel a dostane co proto - vlastně ani to ne. Tento díl je totální průměr, je natočen tak jaksi nezajímavě, nepoutavě, detektivové se jen proplétají natáčením filmu a za chodu natáčení filmu si vyšetřují. Nejslabší díl série, protože nemá absolutně žádné kouzlo. Nechce se mi věřit, že by za změnou "nálady" filmu stála výměna režiséra, ale od tohoto dílu režíruje Hřebejk a ten už několikrát kriminálky totálně zazdil. Tady tomu asi nebude jinak. ()

Obesenec (2023) (E08)

Těžce průměrný díl. Bylo tam ale nějak moc násilností a celý krimi příběh byl zbytečně překombinovaný. Ale tentokrát to aspoň Hřebejk natočil tak, že se na to dalo dívat. ()

Údolie smrti (2023) (E09)

Předlouhý úvod navozuje příběh do minulosti, která se krutě promítla do přítomnosti - jeden ze soudců a bývalých pohraničníků je zavražděn a postupně odkrýváme jeho minulost, která má mnoho společného se současnou státní zástupkyní. Zamotaný, ale zajímavý příběh. Slušné. ()

Smrť hoteliéra (2023) (E10)

Prozatím asi nejlepší díl, kdy šéf kriminálky se nechtě zaplete do případu mrtvého hoteliéra a lichváře. Vše se točí kolem Novotného, vyplouvají někteří kostlivci ze skříně, mezi Novotným a Nohou to sem tam vře, ale v rámci chlapského přátelství a kolegiální solidarity. Povedený díl. ()

Zelená horúčka (2023) (E11)

Absolutně průměrný díl, kdy jen pátráme po vrahovi hledače pokladů. Podezřelých kupa, jeden z těch nejpodivnějších kriminalistům z počátku nestál ani za sledovačku, no a světe div se, kdopak byl asi vrah? Vůbec nic z osobního života hlavního detektiva ani nikoho jiného, což mi nevadí, ale tentokrát to nějak nemělo šťávu. ()