Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa subic k tomuto seriálu (13)

Miesto zločinu České Budějovice (2023)

Noo oproti Ostravě to je trochu horší. Ústřední postavou tu je David Novotný, ostatní jen tak přicmrndávají. Taky jsem čekal, že Pavla Beretová dostane větší prostor, ta tu krom začátku skoro není vidět. 5,5/10 ()

Slnovrat (2023) (E01)

Díl na rozjezd, o kterém po týdnu nevím, o čem vlastně byl. ()

Statok (2023) (E02)

Lepší jak první díl. Rituální vraždu jsme tu dlouho neměli. Ona zase není tak úplně rituální, spíš bestiální. Je to prostě o tom dělat dobře tu rutinu, chodit a hodně se ptát, hledat v archivu atd. Hlavní vyšetřovatel major Karel Dvořák (David Novotný) mě začíná docela bavit, i když zrovna jeho postava má spoustu otazníků. ()

Anjel v lagúne (2023) (E03)

Třeboň, Tábor, noční záběry, záběry z dronu kolmo dolů, to se mi na tom díle líbilo asi nejvíc. Tento díl tak trochu souvisí s minulostí majora Dvořáka (David Novotný) a hlavně jeho bývalých kolegů z nějakých těch speciálních jednotek, kteří se cítí nedocenění a neocenění. 7/10 ()

Únos (2023) (E04)

A jsme zase v Třeboni, tentokrát v pivovaru. David Novotný mě baví, ale jako oteklý kung-fu panda teda nevím nevím. A ejhle, máme to posilu z Ostravy. ()

Čierne svetlo (2023) (E05)

Slepý vrah, proto byl dům plný jeho otisků, jak to tam ohmatával. A k tomu vnuk, který nechá mrtvou babču ležet na místě a ještě ji obere. Celkově takový slabší díl. Tentokrát bez Pavly Beretové. 5/10 ()

Kvadratúra muža (2023) (E06)

Umím si živě představit, jak by slovo kvadratura vyslovil Jindřich Šídlo... Zabili Milana Peroutku ml. Nejdřív našli ruku, tak kde je zbytek? Tak jasně že byl zabalen ve vodě ve Vltavě. Konečně se Leoš Noha taky trochu rozohnil, proto tu taky může hrát kapitána. Jako vrah porcovač Matěj Hádej dobrý, ale jeho advokát Michal Jagelka, to jsem se skoro válel smíchy. No čekal bych od toho trochu víc. 5/10 ()

Kniha hriechov (2023) (E07)

Filmaři na zámku Blatná, rejža mrtvý v loďce a spousta a spousta podezřelých. Jenže rejža byl jen náhodný svědek, protože vedoucí výpravy byl zároveň lichvář a dluží mu kde kdo. ()

Údolie smrti (2023) (E09)

Já vím, že ty víš, tak tady máš 2 kila. ()

Smrť hoteliéra (2023) (E10)

4 frčky jen kvůli tomu, že tento případ je z Českého Krumlova a nabídne řadu záběrů na něj. Picli lichváře, to by zase tam zajímavé nebylo, ale jeho vymahač celkem hezky prohodil Davida Novotného oknem. 7/10 ()

Zelená horúčka (2023) (E11)

Hledači vltavínů. No a co dál doktore? Slabší díl. ()

40 ruží (2023) (E12)

To tu ještě nebylo, firma na vytváření alibi, alibi před manželkou, v práci apod. A její šéf se zakouká do jedné jeho podřízené, jedné z aktérek tvořících to alibi. 5/10 ()

Žetón (2023) (E13)

Poslední díl, uteklo to celkem rychle. Tentokrát střelec z Německa střílel v Česku, ale tak nějak jsou v tom zase nějací Jugoši ... Autor chtěl obohatit děj, tak se tady posupně vyobrazují střípky z minulosti majora Karla Dvořáka (David Novotný). Tady sice dojde k jakému si rozklíčování, ale podle mě to bylo úplně nadbytečné. 5/10 ()