Miesto zločinu České Budějovice

• Česko Místo zločinu České Budějovice
Česko, 2023, 13 h 11 min (Minutáž: 56–71 min)

Kamera:

Asen Šopov

David Novotný, Leoš Noha, Judit Pecháček, Filip Březina, Pavla Beretová, Jitka Schneiderová, Martin Myšička, Tereza Brodská, Miroslav Táborský (viac)

Tím ostrieľaných kriminalistov odhaľuje zločiny v Juhočeskom kraji. Okrem vyšetrovania a náhľadu do kriminalistickej práce prinesie seriál aj pohľad do súkromia postáv. Šéf vyšetrovacieho tímu, Karel Dvořák (David Novotný), predtým slúžil v tajných službách a nepriamo zavinil fatálne zranenie kamaráta. Diváci sa môžu tešiť aj na Emu Grodskú (Pavla Beretová), ktorá je z Ostravy prevelená do Českých Budejovíc na miesto šéfky kriminálky. Okrem služobne starších vyšetrovateľov sa seriál zameria aj na mladú dvojicu kriminalistov v podaní Jany Šímovej (Judit Pecháček) a Petra Brauna (Filip Březina). Tím doplní aj štátna zástupkyňa Lucie Veselá (Jitka Schneiderová) a súdny lekár Alex Karpenko (Martin Myšička). (RTVS)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (14)

Miesto zločinu České Budějovice (2023)

Bývalý tajný agent na misi v Jižních Čechách. Nebýt to David Novotný, možná bych tomu více věřil. Tým kriminalistů není dobře poskládán, navíc jejich zvláštní outfity jen podtrhují špatný výběr herců. Jižní Čechy jsou krásné, což je ale bohužel největší deviza jinak nepříliš povedené kriminálky. ()

Slnovrat (2023) (E01)

Atraktivní prostředí, docela dobré herecké obsazení. A to je vše. Ostatní bylo tak divné a tak unyle natočené, že mi bylo celkem jedno, že pachatelem je ten herec/herečka, o kterém/které jsem si to nějakou dobu myslel. Policisté v hospodě nebyli tým. Výstup Schneiderové byl zcela mimo mísu. ()

Statok (2023) (E02)

Pro Šumavu mám slabost a dokonce jsem se zhruba polovinu tohoto dílu seriálu i bavil. Pak ovšem tvůrci změnili názor a udělali z vyšetřování frašku a z policistů dementy. Že Jarda Kužel moc neběhá už víme dlouho a jeho hrůzné tajemství je mi ukradené. Další neumí střílet, jiné je špatně z mrtvoly. Mám DNA, tak hledám gumáky? Závěr byl téměř směšný, dokonce dvojnásobně, viz matka a sklep. Jinak střídání světla a dne si měli tvůrci opravdu pohlídat. Přijde mi, že se tvůrci místo skutečnými případy inspirovali filmovými horrory. ()

Anjel v lagúne (2023) (E03)

Promenovat se s páskou Policie na rukávu v místě, kde se se zásahovkou očekává akce, to je opravdu hodné veterána z Libanonu, který chyby nedělá. I jeho protivníci jich udělali dost, i když byli vycvičeni stejně. Opakovaná akce na náměstí v Táboře byla sama o sobě na odpad. Docela hezky se kouká na jižní Čechy, ale policisté tam jsou podle tvůrců seriálu dost omezení. Ještě že kolem nikdo nebyl a neviděl to. Hlavně že bylo otevřeno nové sanatorium. Bohužel více směšné než cokoli jiného. ()

Únos (2023) (E04)

Poněkud lepší než minulé díly, i když policejní práce je ovlivněna náhodou více než vyšetřováním. Chlapské slovo ale zavánělo a akce s penězi také. Co se týká vedlejší linky sahající do minulosti, tak ta mě opravdu nezajímá a jen natahuje často prázdný děj. ()

Čierne svetlo (2023) (E05)

Dobrý  rozjezd tohoto dílu zabrzdilo svědectví majitele antikvariátu. To byla skutečně scénáristická bota. Pak už bylo veškeré snažení liché. Stále netuším, jaký smysl mají retrospektivy pana specialisty a obešel bych se bez nich. ()

Kvadratúra muža (2023) (E06)

Na podzim nesvítá po čtvrté. Dolanský bez bíbra vypadá opravdu jinak. Standardní průměr s koncem bez konce, kde pachatel je jasný dlouho dopředu a policejní práce je poněkud svérázná. Já bych se tedy 400 km nevracel. ()

Kniha hriechov (2023) (E07)

Krásné kulisy zámku Blatná, atraktivní prostředí  filmařů, zajímaví herci v epizodních rolích. A spousta vaty, scén bez souvislosti s dějem a bídné policejní práce. Jednoduchá oddychovka. ()

Obesenec (2023) (E08)

Celkem povedený díl bez větších kiksů, odehrávající se v galerii na Hluboké. Provedení zločinu je sice trochu naivní, ale spolu s okolnostmi uspokojivě zamotané. Opět mě nepotěšil tajný agent na závěr. Není třeba. ()

Údolie smrti (2023) (E09)

Překvapivě dobrý díl. Nejen kvůli krásnému prostředí Šumavy, ale i díky přesahu příběhu do nedávné temné minulosti. Navíc byl případ skutečně složitě zamotaný, byť samotný čin mě neohromil. ()

Smrť hoteliéra (2023) (E10)

Myslím si, že kdyby na místě činu bylo o jednoho podezřelého méně, případu by to jen prospělo. Na druhou stranu díky tomu ukázali Novotný a Noha, že jsou docela fajn herci. ()

Zelená horúčka (2023) (E11)

Už jsem si zvykl na tu venkovskou idylu, hodnocení ovšem sráží amatérské vyšetřování. A jestli balkánská mafie jsou ti dva otcové, tak to zvládne i policie z oddělení Roudné. ()

40 ruží (2023) (E12)

Docela zajímavý případ o novodobých Romeo a Julie. Jen Romeo se choval trochu jako zmetek. Ale o peníze jde vždy až na prvním místě, že. Dnes místo vhledů do tajemné minulosti hlavního hrdiny závan současných vztahů. Ale ani to v kriminálce nepotřebuji. Jinak v hrozných módních kreacích tentokrát Judit Bárdos hravě strčila do kapsy i Nohu. ()

Žetón (2023) (E13)

No a pak mu zavolala manželka a on jí řekl, že jede na tajnou misi na Ukrajinu. Nebo ne? Zprvu dobrý díl, díky krásám Šumavy na Lipně, ale i proto, že byl docela zajímavě vystavěný, včetně zvědavého důchodce. Ke konci se ale opět nechal scénárista unést schopnostmi Karla "Kužela", čímž mi závěr pokazil. ()