Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Hepy13

Z prvního, ale i z druhého dílu jsem byl trochu zklamanej, přece jen očekávání byla prostě větší. U trojky mám pocit, že jsem konečně dostal přesně to co jsem chtěl. Můžu říct jen - sakra dobrá práce Tome, těšíme se na čtyřku. ()

TheSpearCZ

Po nepovedené dvojce přichází menší restart celé série, ale i tak jsem se nevyvaroval menšímu zklamání. Celý film působí strašně mdle, všechno to vypadá odfláknutě (příběh, pokus o zvraty, akce) a vlastně jediný, kdo ten film zachraňuje je záporák Philip Seymour Hoffman, který je se svým charisma rozhodně nejlepší věcí na celém snímku. I přesto všechno, ale musím zůstat na čtyřech hvězdách... no asi se ukazuje jakou mám slabost pro tuhle sérii. Slabší 4* ()

Flopik

Rozhodne najakčnejšie Mission z prvých troch častí a pre mňa aj najlepšie. Páčila sa mi hlavne tá dravosť a to, že aj keď je akcie ohromne veľa nezabudne to ani na skvelý príbeh. Michelle ako Huntgirl nádherná ako inak. Abrams to zobral za správny koniec a u mňa tento krát za plný, akurát ten soudntrack mohol byť lepší. Cruise ako inak skvelý. ()

Ulrich

Po neslane nemastne jednicce, ktera alespon obsahovala par dobrych scen a po machoidni, radobypoeticke dvojce, ktera spise nez filmem, byla celovecerni reklamou na Toma Cruise, zde tedy mame Mission Imposible 3 nebo, chcete-li MI:3. A jak se novy reziser J.J. Abrams latky chopil? Dle meho nazoru vice nez dobre. Dava zapomenout na predchozi rozpacite pokusy a prinasi nam uplne jineho Ethana Hunta. Ano, teprve zde se z nepremozitelneho superagenta stava vice nez jen dvourozmerna postava a i diky vykonu Cruise, ktery posledni dobou zvlada i tezsi herecke kreace (a kouleni slzicek mu jde film od filmu lepe :)), je z neho konecne clovek, s kterym dokazeme soucitit a o to vice mu drzet palce. Tim se i jeho nemozne kousky stavaji verohodnejsimi a akce je dechberoucejsi. Pritom je ale Abrams ve sve rezii sympaticky staromodni. Akcnich scen je pomalu a netvori pater filmu. Stavi spise na charakterech a v tech nekolika malo scenach, uz ma divaka naladeneho tak, ze i trochu prehnane kousky (parasutisticka akce) jsou celkem uveritelne. A hlavne ma v zaloze eso s mrazive klidnou tvari oscaroveho Philipa Seymoura Hoffmana. Tak verohodneho a dobre zahraneho zaporaka s velkym "Z" si na platne uz dlouho nepamatuju. Prvni scena filmu, budiz dukazem. Secteno a podtrzeno: Abrams mi udelal radost a pro me osobne je MI3 jeden z nejlepsich akcnich thrilleru za poslednich par let. ()

joker2

Vizuální lahůdka, která svojí výpravností pravděpodobně předčila i MI2 Johna Wooa. Úchvatná je scéna přepadení na mostě, hezky natočené je i skákání po mrakodrapech. Hoffman je správně zatvrzelý padouch a ostatní padouši jsou tak neprůhlední, že za sebe nechávají zaskakovat jiné ("já nejsem padouch, to on"). Technické vychytávky použité k naplnění mise jsou opět naivně nadsazené (James Bond je proti nim stoprocentně reálný), ale potěší - například vydolování e-mailu z trosek notebooku, malá datová tečka pod známkou obsahující videozáznam či klasické hlasové modulátory. Líbila se mi i teorie o Antibohovi, který má technologický charakter a který by mohl být onou Králičí pacičkou. Do posledního okamžiku se však nedozvíme, zda je tato teorie pravdivá. Číňanka ve Vatikánu je velmi sexy a to včetně vybuchujícího Lamborghini. Vůbec invaze Vatikánu byla tím nejodvážnějším plánem celého filmu. Jonathan Rhys-Meyers mě příliš nepotěšil, na rozdíl od filmu Jízda z ďáblem, kde byl dokonalý. ()

kowalski

Tohle je vyjímka že? Když třetí díl je nejlepší ze všech! Hlavní přínos na tom má režisérská práce a pak halvně herecký výkon Cruise a Hoffmana. Je to klasický blockbuster, který pokud člověk chce pobaví. Odsejpá a divák se nenudí ani hloupostmi v ději, hloupými dialogy a hloupými zápletkami. ()

xkupka07

Mile překvapilo! Hlavně méně přehnané než předchozí díly, ale bohužel neudržená laťka až do konce(viz. konečný výkon manželky). ()

Šmoula

Že by to ve mě nechalo nějaký větší emoce, se říct nedá. Ale o akci a napětí je dobře postaráno. Diváka to určitě potěší, ale ne že by ho to uchvátilo. Zaručeně jde ale o nejlepší díl z celé tří dílné série a Tom Cruise předvedl, že si zaslouží v tomhle filmu hrát. Myslím, že by nebylo od věci, kdyby dostali více prostoru i další členové týmu. Ale i tak mě nenudili. Závěr byl typycky happy endovej, ale většina lidí si to tak vždycky přeje, tak proč jim to potěšení nedopřát. Taky co jinýho by jsme měli očekávat, když je to americký film, leda že by nějakej akční snímek natočil Michael Moore, pak by jsem se dočkali asi Cruise na sračky nebo tak nějak. No věc názoru jak by měly filmy končit a jak ne. Celkově jsem spokojen a 4 hvězdičky si to zaslouží. ()

wollo

Třetí a nejlepší díl, to není příliš častý jev. Trojka je opravdu ve všech věcech nejdotaženější: co se týče akčních scén, děje plného zvratů, adrenalinu - "všechno na poslední chvíli" (až mi to někdy připomnělo Prison Break) a skvělého záporáka Owena Daviana. Nebýt těch pseudo-romantických scén, hlavně v závěru, dávám za pět. ()

KOZEL84

I kdyby předchozí 2 díly nebyly takové sračky tohle by stejně byl nejlepší díl.P.S.Hoffman je po Ledgerově Jokerovy můj nejoblíbenější záporák.Už ta první scéna je masakr. ()

blazenka

Dobrý akční kousek, není z těch, které se zuby nehty drži za svými předchůdci naopak, dle mého soudu je z celé série nejzdařilejší i díky skvělému záporákovi P.S.Hoffmanovi, napětí je cítit z každé scény a odmyslet si Cruise - super. 75% ()

Saur.us

Akční podívaná, která sice nedosahuje vrcholu džejdžejových schopností ale určitě je to vyšší nadprůměr. Určitě potěší některými momenty, vzdávajícími hold dřívějším dílům ale nadruhou stranou určitě nepotěší občasné scénáristické pokulhání, i když v té smršti zvratů a adrenalinu se to dá odpustit. ()

tomashrabek

Vynikajúci akčný film a bezkonkurenčne najlepší diel M:I. Šlape to parádne, neuráža to ničiu inteligenciu, akčné scény sú proste skvelé a dokonca i Cruise na nás vybaľuje niečo viac ako svoj hollywoodsky úsmev na dva prsty a nekončiaci beh. Abrams je proste v oblasti reštartov zavedených značiek boh. Teším sa na SW! ()

Bozvav

Velmi pěkná akční podívaná, ve které exceluje Tom Cruis se svým týmem. Viděno už po třetí a pořád baví. Skvělá muzika, vychytaná akce. Snad jen méně unylých prodloužených pohledů do očí. Za mne 85%. ()

Azurovydrak

J.J. Abrams má prostě ten svůj styl, který promítl jak do M:I, tak sedmých Star Wars a který mám vážně rád. Nesnaží se o žádnou super velkolepou akci ani přehnaně vtipné dialogy, spíše sází na jistotu a prodává raději kvalitu, než kvantitu. "Chcete tu mávat funkcemi, pane Musgrave? Mně je fuk, že váš taťka hraje golf s prezidentem." Tento díl je velmi poutavý a konečně i trochu emotivní, Hoffman je vážně dobrý záporácký herec a Cruise standardně skvělý. Jakkoli může být ale Tom dobrý herec a táhnout film vzhůru jako Ethan Hunt, nikdy bych mu nedal víc než čtyři hvězdy, nehrát ve filmu Michelle Monaghan. Ta je tu prostě fantastická a krade si každou scénu pro sebe, neváhal bych označit její výkon jako kariérní vrchol. Romantická zápletka tohoto filmu je pro mě dnes už takřka synonymem pro "dobré lovestory". U žádného jiného filmu jsem necítil takovou lítost a empatii jako u závěrečné scény kdy jde Ethan osvobodit Julii. 95% ()

Aurus

8/10. Výborný pokračování předešlého dílu. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, akce tu je perfektní, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Za mě fakt hodně dobrý díl. Někdy zase musím kouknout. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)