Rachel Stoneová (Gal Gadot) je nezkušená technička v elitní jednotce MI6, kterou vede hlavní agent Parker (Jamie Dornan). Její tým MI6 však netuší, že Stoneová ve skutečnosti pracuje pro Chartu – tajnou mírovou organizaci, utajenou i před ostatními špiony, která využívá špičkové technologie k neutralizaci globálních hrozeb. Rachel byla vycvičena jako dokonalá profesionálka, fenomenální agentka v terénu, která se drží mise, sleduje informace a nikomu nevěří. Když rutinní misi zmaří záhadná hackerka Keya Dhawan (Alia Bhatt), Racheliny dva životy se střetnou. Zatímco se žene za ochranou Charty a snaží se překonat nepřízeň osudu, zjistí, že lidský přístup může být její největší předností. (Netflix)

Vavča

Netflix bohužel zase zavítal do hájemství učebnice jak pokazit slibně rozjetý a obsazený námět. Počátek filmu je našlapán adrenalinovou akcí, uťápnutá Rachel Stonevá z IT sekce je ve skutečnosti eso k pohledání a Gal Gadot se rozhodně v roli snaží působit přesvědčivě, a podle mě se jí to daří. Jste rychle vhozeni do příběhu a partička agentů kolem Rachel má slušné charisma, jsou vybráni sympatičtí herci, jenže po lisabonské expozici začne jít všechno do háje... Příběhový twist mi problém nedělá, byť je to zbytečně brutal, když se film snaží působit vtipně a lehce. Na skutečně thrillerové napětí a temnější vyznění však chybí dostatečně charismatičtí záporáci a zápletka celkově. Alia Bhatt je trestuhodně nevyužita, působí jako zmateně zlý a hloupý charakter z jednoho nejmenovaného rpg. Měla být buď záporná postava se vším všudy, nebo prodělat nějakou znatelnější změnu. Některé akční scény velmi povedené, jinde by bylo potřeba přidat, jinak hudba a vizuál ok. Stačilo trochu promakanější scénář, a hlavně najmout nějaké eso akční choreografie jako Yuen Woo-ping nebo Corey Yuen, atd. to by určitě z obsazení dostalo maximum. Takže celkově sice selhání, ale svým způsobem pořád zajímavé pro můj archiv... ()

mzss1

[55%] Docela jsem se na to těšil, průměrné hodnocení mě nechalo ledově klidným, ostatně jako vždy, jenže se v tom nakonec docela shoduji. Úvod před titulky nebyl špatný, akčně to moc výrazné pro mě nebylo, ale budiž. Poté mě to začalo bavit docela hodně. At už zápletkou, postavami, a i tou slušnou akcí. Jenže po druhé půli snímku tomu nějak rychle docházel dech, zejména ve finále, kdy jsem už opravdu nudil. Ta akce byla vizuálem dobře natočená, CGI mi nevadí, ale necítil jsem v těch akčních sekvencích žádný náboj, a to už vůbec ve finálním souboji. Docela je to škoda, potenciál byl mnohem vyšší. Prostě další projekt na zakázku, bez snahy najít kompetentního režiséra. Ale víc to shazovat nebudu, své klady to mělo, jen to bylo moc dlouhé a akcí diletantské. Gal Gadot byla ale dobrá – ta se snažila snad nejvíc z celého filmu, takže asi tak. ()

kingik

Rachel Stone je vnadná super tajná agentka, která také vedle plnění svých náročných úkolů musí chránit svoji vaginální mikroflóru. Výkyvy počasí, kdy se jednou ocitá v horském chladu, podruhé zažívá pouštní parno, velí, aby si pro jistotu zašpuntovala dva ze svých tří tělesných otvorů, a ten mluvící nechala volný.  Před vlivy extrémního počasí je tedy chráněna, ale má v podstatě nulovou jistotu v nevyzrazení své identity. Její tým je náhle rozprášen, Charta, tajná mírová organizace pro kterou pracuje, od ní dává ruce pryč a ona musí zlikvidovat agenta, který se obrátil proti ní. Gal Gadot po konci Wonder Woman, své nejslavnější role, se naštěstí neupsala romantickým blábolům, kdy ženy na prahu čtyřicítky řeší tenkost vložek a na popud svých kamarádek si kupují menstruační kalhotky, Nechala se zlákat akcí, kterou řídí režisér Tom Harper. Vyzbrojeni zkušeným produkčním týmem se pouštějí do akčního reje, co má spád a obsahuje důležité divácké složky. Film nasadí nepolevující tempo, stále se něco děje, občas se objeví náznaky touhy mít to celé propracované, to se ale plně nedaří, takže se sází na momenty překvapení, což tvůrcům vychází. Ve výsledku má film popřední prvek, co měl být z diváckého hlediska nejatraktivnější, opak je ale pravdou. Sofistikovaný přístroj ve službách Charty zvaný Srdce se totiž jeví dost nadbytečně. Ano, jistě, divákům je předvedena jeho supermoderní technologie, která má schopnost neutralizovat globální hrozby. Problém je v tom, že fungování této špičkové technologie je podáno naprosto nezajímavě. A žádná scéna, ve které se vyskytuje, není dostatečně interesantně podána. Po nějaké chvilce jsem se smířil s tím, že film má řadu jiných předností, kterým je třeba věnovat zvýšenou pozornost. Jamie Dornan není za gentlemana a jeho psychopatická kreace mu poměrně svědčí. Akční scény jsou vyvedeny v dobré kvalitě, nepatrný zlomek pak zrazuje malinko hůře provedená digitální realizace. Gal Gadot to celkově pojala herecky sympaticky. Akční manévry jí i celému filmu svědčí. 9/10 ()

Sonnery

Jako oficiální, jednoznačná a definitivní odpověď na otázku: "Může být Jamie Dornan další James Bond", to funguje skvěle. Nemůže. Jinak je to fast food. ()

Anderton

Už úvodná sekvencia mi naznačila, že toto bude poctivejšia blbosť než nepodarok menom Gray Man. A stalo sa, Heart of Stone ma previnilo bavila po celý čas, ale mrzí ma, že nechýbalo veľa a mohol ma film regulárne baviť ako seriózny špionážny triler. Takto pôsobí vďaka niektorej ultra prehnanej akcii miestami ako paródia, pričom krátko na to/pred zase sledujeme takmer až bourneovskú naháňačku v Afrike. Lokácie ma potešili, nebudem spoilerovať, ale nie sú až tak opozerané. Suma sumárum ide o béčkovú "nemožnú misiu", ktorá bude nenávidená najmä preto, že ide len ďalší Netflix. ()

predators odpad!

Nechybělo mnoho a vypnul jsem to. Akce působí lacinně, díky střihu a tmavým scénám je nepřehledná a nápady budete hledat marně. Totální vykrádačka, která láká na Gal, která kromě modelingu nemá co nabídnout. Teda, to se týká také zbylých neherců. Tupé až běda. Ale asi i Netflix chtěl mít akční sólovku s ženou v hlavní roli, tak do toho šel přes mrtvoly. Tohle ale nevyšlo. ()

nash.

Opět půjdu proti proudu. Nechápu ten hejt, i když tuším, ze které snobské zóny se vyvalil. Jistě, není to žádná kulervoucí žánrotvorná revoluce, ze které by mi spadla čelist a osvícen volal bych hosana, ale jako zábavná akční jízda mi poskytla vše, co jako fanoušek žánru k životu potřebuji, zejména od té doby, co se z Bonda stala otravná hyperkorektní fňukna s bolavými klouby. totiž dvě hodiny svižně ubíhající zábavy plné akce, nečekaných zvratů, světa v ohrožení, atraktivních kulis  a k tomu nezdolnou sympaťačku, která dokáže dát padouchům bez dlouhého okecávání na budku a nemusím se bát, že budu nucen na konci sledovat jak hledá sama sebe nebo ji tvůrci nechávají dramaticky zemřít, aby se zavděčili té bandě pozérů, která si tu hraje na klub náročného diváka. ()

Arsenal83

Zložitý dej, ale klišoidný scenár, veľa akcie, ktorá však zo stoličky vôbec nedvíha. Je to už na zívačku, že 50 kilová dcéra rabína zloží hlúpych až zaostalých 150 kilových mužov, ale nie jedného, rovno vždy desiatich. Pritom Gadot má charizmu len na kukanie ako na pekný obraz, ale ako herečka to je už skoro ako scény z Monty Pythona. Film plný agendy s obvyklými netflixovskými prvkami čierny šéf, zlí bieli mužskí heteráci a silné, nezávislé, nadpriemerne inteligentné a rasovo vyrovnané ženy. ()

Chrustyn

V jádru ambiciózní ve výsledku dost plochá. Taková je Rachel Stone, (žádné metafory) která by chtěla být novou fančízou a snad i konkurovat Cruisově M:I. Přestože některé scény vyloženě kopíruje (seskok padákem je horší opakovačka M:I 6) skilly na to nemá. Většina akčních scén je viditelně studiová tzn. hnusná a ta občasná bitka, u které radil  nějaký zkušený choreograf už nic nezachrání. Scénář je absolutně nefunkční a pokud se divák jen trochu zamyslí, neví o co v něm jde, přestože se příběh snaží tvářit jednoduše a nic nezachrání ani herci, kdy přesně víte kdo bude zrádce a Gadot je možná snaživá ale prostě není dobrou ani dostatečně charismatickou herečkou. Rachel Stone naplňuje to co stačí těm nejjednodušším divákům a to je, že se to hýbe, je to barevné a pořád se něco děje. ()

Marze

Vysokorozpoctovy spionazni thriller s rutinnim pribehem bez chuti a solidnim zvratem, ktery nenapnil svuj potencial. Snih v Alpach, prach africke pouste, lavove pisky Islandu. Jde o typ filmu, ktery si publikum uziva a za pet minut ho zapomene. ()

BMW12

Mně se film líbil, jedná se o akční film a snímek je opravdu nabitý akcí od začátku do konce, akce střídá akci, takže já byl spokojen. ()

honajz

Když si odmyslím dnes tak všudypřítomnou feminizaci akčního žánru, tak jsem dostal slušný pokus o ženského Bonda, jakousi Janu Bondovou, se slušnými změnami lokací, kde kamera skutečně kouzlí, co se dá, s dobrými triky, i s trochou toho vtipu a pár povedenými hláškami (mohlo jich být víc a odvázanějších - "mohli bychom zkusit pevnou linku", "ta káva je studená" apod.), akce je dost a přehledně natočené, jen konec jsem čekal poněkud epičtější. Jinak samozřejmě mi vadilo, že všechny tajné organizace jsou na prd a šéfka té hlavní vlastně debil, dokud nepřijde Stoneová a všem nezachrání prdel, ale ok, o tom jsou i původní bondovky a nemám s tím až tak problém. (Ostatně, Kluk bude podle mne Q z bondovek.) A vlastně i to určité morální poselství, nakolik je jednoduché, si myslím tady funguje - ztratili jsme srdce a cit, předpovídání strojů nepočítá s lidskými city a s nepravděpodobností lidských rozhodnutí, která se nedají vypočítat, film je i o důvěře a celkově o tom, že vše se nedá vypočítat. Občas film při své stopáži začne nudit, ale to se ostatně dělo i u bondovek - nejde mít pořád na plátně akci. ()

Janek odpad!

Koho štve už jen samotný plakát, tedy drsný výraz Gal Gadot, dejte na instinkt a ušetřte 125 minut života... Raději bych dal 2x za sebou Goslinga než znovu vidět libovolných 20 minut této toxické nálože. ()

Morholt

Hodně se tu střílí, naháněčky a rvačky se odehrávají na zemi i ve vzduchu a Gal Gadot žeru, takže jsem schopen se na ní dívat i ve chvílích, kdy vyvádí naprosté hovadiny. Jako třeba tady. Škoda že se tvůrci brali tak vážně a nepustili sem trochu nadsázky. Těch pár rádoby vtipných póz tu vyznělo trpaně. Ale zase tolik jich nebylo, takže se to dalo  přežít. A stejně tak je škoda, že film nemá erkový rating. Někomu se to může zdát nepodstatné, ale když kolem hezký holky stříkaj gejzíry krve, tak je to hnedka jinačí zábava. No ale i tak se to dalo, ačkoliv na novou sérii nejspíš založeno není. Blbé a zábavné. 60% ()

PauloZ

Proč se Netflix snaží o velké filmy když na to nemá očividně scénář, režiséra a ani prachy? Laciné béčko ve kterém neni nijak moc výstřední ani Gal :/. Dejte si prvních 15 minut které jasně nastolí co dostanete a jak to bude vypadat a pokud vám to neni po chuti tak to s klidným srdcem přepnite. ()

agentmiky

Já fakt těm projektům na Netflixu vůbec nerozumím. Proč pořád vytvářet tyto rychlokvašky? Na špionážním poli se této streamovací platformě vůbec nedaří. Minulý rok Gray Man, tento rok Rachel Stoneová. Ale vezmeme to hezky od začátku. Gal Gadot v hlavní roli ani neurazila, ani nijak nezazářila. V bitkách jsem jí to teda moc nevěřil, ono když vidíte, jak dokáže přeprat o hlavu větší cápky, tak si asi uvědomíte, že tady něco nehraje :D Příběh neskutečně tuctový, nedokázal popravdě moc čím překvapit (až na ten jeden zvrat, ten se podařil na jedničku). A samotné akční sekvence taky povětšinou bída třená s nouzí. Ošklivé CGI (tohle stálo 70 mega? Achjo) doprovázené nezajímavou choreografií (jedině část v Lisabonu stála za to). Takže, asi to s čistým svědomím doporučit nemohu. Klidně si pusťte něco jiného z NF knihovničky. Za mě 4/10 ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Třetí Wonder Woman nakonec nebude?

Třetí Wonder Woman nakonec nebude?

11.08.2023

Herečky Gal Gadot (Wonder Woman, Rychle a zběsile 5) byl v posledních dnech plný internet, což je dáno zejména tím, že má tento víkend na Netflixu premiéru její nový špionážní snímek Heart of Stone … (viac)

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

Reboot Spy Kids našel hlavní hvězdy

27.06.2022

Po úspěchu snímku Můžeme být hrdinové režiséra Roberta Rodrigueze (Alita: Bojový Anděl, Spy Kids: Špioni v akci) se Netflix rozhodl prodloužit spolupráci se známým tvůrcem, a to rovnou do takové míry… (viac)

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

Gal Gadot zlou královnou v hrané Sněhurce?

04.11.2021

Hrané adaptace klasických animovaných hitů se studiu Disney v posledních letech velmi dobře vyplácí, není tedy divu, že po Popelce, Knize džunglí, Krásce a zvířeti, Dumbovi, Aladinovi a Mulan nyní… (viac)