Láska přes okno

• Španielsko A través de mi ventana (viac)

Raquel je už dlouho tajně zamilovaná do sexy souseda Arese. Nespustí z něj oči, ale zatím nesebrala odvahu si s ním promluvit. Dokáže ho přimět, aby se do ní zakoukal? (Netflix)

clara.bow

Milé, erotické, romantické, toho se skutečně v tomto filmu naprosto jasně dočkáte, na druhé straně stále platí pravidlo - peníze k penězům a tak děj jak se zamiluje chudá do bohatého a někdy naopak je tak trochu passé. Erotikou film oplývá také poměrně dobře, jo, filmek pro mladé i dříve narozené. Jak se komu líbí. ()

Trixinka

Co viděla hlavní hrdinka na Áreovi je mi záhadou. Podle popisku jsem čekala trochu jiný děj - něco jako že se seznámí, trochu kočkují, nějaká zápletka a happy end na závěr. Bohužel, nebylo tomu tak - celý film byl pouze o sexu mezi těma dvěma - žádné dialogy, skoro žádná zápletka, nic. Nejsem žádná puritánka, ale tohle se španělským tvůrcům vůbec nepovedlo. ()

Nelishka91 odpad!

Absolutní fantas magoria, která nemá nic společnýho s realitou. Opravdu mám věřit tomu, že jakýkoliv chlap by byl nesmírně rád za stalkerku a ještě by sní spal? Ale no tak... Film jsem zapínala a vypínala asi 3x a stále mně to nepřesvědčilo, že stojí za shlédnutí... Jedním slovem: ODPAD. ()

wege odpad!

Netflix to hledání, kam jde klesnout, zatím asi ještě nevzdal. Já vím, že nejsem cílová skupina, ale ty vole to nemůže bavit ani ty mladé. Pokud teda nejsou úplně vymletý, my jsme naštěstí nebyli. Nicméně toto bych poslat za mlada do stoupy stejně jako teď. Asi brzo nastane čas korejského romantického seriálu, čas na katarzi se blíží. ()

IZFNP

Je to film pre staršie teen publikum a ako taký funguje bez problému, aspoň si to ako necieľovka myslím 😄 Za mojich čias veru takéto filmy neboli k dispozícii, a že by som ich žrala, keby boli! 😂 Popoluškin príbeh na španielskej strednej, ktorej zobrazenie odpovedá dnešnej dobe, a nepokryte na svet nahliada rúžovými okuliarmi - nothing wrong with that, veď taký to je žáner. Do toho pridáva trochu rodinných dramat, stále na úrovni teen filmu. Ok. Soft porno scény, ako šak čo, neurážajú. Ale prečo som mala pocit, že film točilo 5 rôznych ľudí a prečo tam boli tie totálne ustrelené momenty? ()

JenYu

Mám takový neodbytný pocit, že by mě mnohem víc bavil film, ve kterém by byl Ares opravdový sviňák a Raquel (mimochodem velmi zajímavá herečka) by se dala dohromady s neviditelným Yoshim. ()

mstychov

Miluju tydle velke pribehy plne lasky. Skvely napad, zadne velke klise. Laska, za kterou se musi bojovat. Uzasny hlavni sexy herec. Co vic si prat? ()

Heywood

Ona má tak ošklivou postavu, že je vyloučené, aby boháč se vzhledem filmového krasavce se do téhle prťavé holčičky s krátkýma baculatýma nožkama zakoukal (byť příroda dělá divy). Ale v reálném životě skoro vyloučené a i román či filmový příběh nemůže být úplné milostné sci-fi, zde navíc na hraně erotického filmu. Provedení kvalitní, ale technický um nezachrání obsah.20% ()

Cigalone

Adaptácia románu Wattpadovej hviezdičky z Venezuely, Ariana Godoy, zdá sa, verne kopíruje dej v poradí šiestej knihy autorky. Je o permanentne nešťastnom dievčati, obyčajnej lacnej stalkerke pokúšajúcej sa získať pozornosť suseda z vyššej vrstvy. Suseda z vyššej vrstvy, ktorý by za normálnych okolností a v reálnom svete nielenže nebol susedom, ale o také dievča by ani nezakopol, pretože by bol s najväčšou pravdepodobnosťou pripravovaný na prevzatie rodinného biznisu. Ale to je údel románov. Slovami autorky je román o tínedžerke Raquel posadnutej Aresom – všetkým známy ako bohatý a obľúbený playboy; po náhodnom stretnutí, ktoré záverom vysvitne, že nebolo vôbec náhodné, sa ukáže, že jej zamilovanosť je všetko, len nie neopätovaná, a ich príťažlivosť prerastie do niečoho oveľa väčšieho. Otázka, ktorú má Rachel riešiť znie: mohla by byť z toho aj láska? Zdá sa, že Španieli nemajú (pravdepodobne vďaka temperamentu) talent na tieto rozvláčne romantické scenáre. Celý rad filmov s Hughom Grantom a Jennifer Lopez (nie spoločne) je založený na tématike oxymorónu lásky: bohatý/á - chudobný/á, ale s týmto filmom sa nedá porovnať. Treba vyzdvihnúť hlavnú dejovú líniu, ktorá sa drží budovania vzťahu medzi Rachel a Aresom. Prvé obsadenie Clara Galle do celovečerného filmu sa podpísalo na takmer nemožnej identifikácii s postavami. Ako povedal Kostelný, hrať so šarmom sa dá do 35ky, potom sa ukáže, že herci nevedia, o čom hrajú. Medzi nami, to isté platí aj v živote. Clara Galle bola polovicu filmu neistá, bolo vidieť, že medzi ňou a Julio Peňom nebol herecký súzvuk. Zhruba v polovici stopáže nastal kvalitatívny posun, ktorý už ale nezmazal stopu vrytú do srdiečka diváka. Clara začala prejavovať emóciu, ktorá pomerne rýchlo vyprchala. Julio nebol uveriteľný počas celého filmu. Obaja boli chladní, bezobsažní, neprežívali postavy, neprecítili ich, nepochopili, čo je ich úlohou. Evidentne ani nečítali predlohu. Vedľajšie postavy ostali v zatemnení a boli úplne zbytočné, nevhodné a scény zle zostrihané. Žiadne napätie, žiadna dráma, žiadne city, žiadna láska. Veľa sexu, ktorý v tomto žánri nemá svoje miesto. Chudina Clara, prvý film a už sa musí nechať "vojet", vylízať, no proste chýbal anál a BDSM. Za to muselo ísť hodnotenie rapídne dole. Teraz vážne. Vedľajšie postavy nedotvárali dej, len tam zbytočne obsmŕdali a divákovi nič nedali. Scenáristicky sa zdalo, že ide o klasický romantický žáner, no toho sa tvorcovia dokázali držať len v hlavnej dejovej línii. Vybočenia pôsobili rušivo. Rovnako rušivo pôsobila hudba. Dejové zvraty v romantických črtách príjemné a uveriteľné, v ostatných pokusoch o drámu vyzneli skôr tragikomicky. Nakoniec, zbytočne dlhá stopáž.   Niektoré, už stereotypné dejové komponenty, majúce za úlohu vybrakovať z divákov posledné črepiny normality, boli primerané Netflixu a ich politike, no aj smeru, ktorým sa kinematografia pomaly, ale isto, pod tlakom lobistov, sponzorov a majiteľov medií uberá. Preto tu nemôže chýbať náznak lesbického vzťahu medzi učiteľkou a žiačkou, aby sme u(po)kojili aj LGBT komunitu, ktorý však nemá absolútne žiaden súvis, spojitosť a vysvetlenie, keďže Daniela sa dá nakoniec bez spoilera dokopy s Artemisom (a na plese výrazne podotkne, že je mladší). Excentrický Yoshi majúci podporiť svojou postavou excentrické deti stratenej generácie bez sebavedomia so suicidálnymi sklonmi na antidepresívach hľadajúce svoju osobnosť "prekvapivým" výsledkom nepodporí, lebo aj keď si zamilovaný excentrik s dobre prekrveným údom, skôr sa utopíš, než získaš svoju vyvolenú, a ktorý sa na začiatku zjaví, potom zmizne, zase sa zjaví a zasa zmizne, až sa nakoniec jeho úloha prevratne ukáže. Uuu, troška napätia.. Yoshi hájac česť svojej "lásky", ktorá miesto učenia sa s ním išla radšej stratiť panenstvo a Aresom, omráčil princa v jasnej zbroji. Zrejme opätovné sucha v Španielsku spôsobili, že padol do takmer prázdneho bazéna. Za týchto "dramatických" okolností takmer zabil ešte stále nezískanú, klasickým romantickým scenárom skonfliktnenú lásku, no Rachel prišla včas, aby svojho princa v prázdnom bazéne zachránila. Vďakabohu. Julia sa nemusí zabiť pre naoko mŕtveho Romea. Vetou, pekné ako príbeh, či už na reálnych základoch alebo od základov fiktívny, možno aj trošku milý, ale inak plytké, nekvalitné, neuveriteľné, a ako inak, zbytočne veľa sexu. Zdá sa, že dramaturgia a réžia sa vybrala smerom k "modernému" romantickému filmu. Knižné spracovanie je nepochybne lepšie. Adaptácia v tomto prípade nevyšla. A pokus o klasický romantický film tiež nie. () (menej) (viac)

amazonica

A máme tu další romanticku komedii od netflixu, jejíž námětem byl wattpad příběh. Tentokrát akorát ze Španělska. Ale ani přeměna prostředí z USA na Španělsko nebo změna jazyku z aj na španělštinu nestačí, aby tento film dopadl nějak lépe než například podobný The kissing booth. Stále je tady hlavní postavou nějaký pochybný zazobaný "bad boy", do kterého se zamiluje "quirky holka, která není jako ostatní holky přece, protože čte knížky". Akorát tento příběh se ještě trochu víc zvrhne, když celé love story vznikne na základě nezákoných činností jako například stalking, hackování nebo i "sexuální hrátky", u kterých by se rozhodně dalo diskutovat o tom, jestli náhodou nepřekračují spíš až k sexuálnímu zneužívání. A teda už klasicky to je klišé jak něco. Ale když tyhle fakta opomeneme, film byl celkově vlastně vpohodě. Rozhodně nebyl nudný, hlavní postavy mezi sebou měli chemii (možná až moc velkou s ohledem na to, jak přehnaně moc tam bylo sexuálních scének...) a i když je jsem zrovna úplně nemusela, našla jsem si tam pár vedlejších oblíbených postav, které se narozdíl od nich nechovali tak creepy a aspoň trochu racionálně přemýšleli. Jako nakonec ten film není až tak hroznej, ale rozhodně to není nic pokrokovýho a nemysím si, že bych se na něj někdy podívala znovu. ()

mia.com

No nevim, celou dobu jsem cekala na nejakou poitnu. Moc me to nebavilo, nevtahlo do deje a cele to bylo nejake divne. A ten dabing celkem podelal pointu, kdyz Ares te holce rikal Bruja, nadabovali to jako hysterka a pak najednou to byla carodejnice, protože uz to zapadlo do deje... ()

fairytalebliss odpad!

Toto. Bola. Aká. Blbosť.  Druhú polku som už iba rýchlo preskákala. Nikdy viac. Neviem si predstaviť, kto je cielovka pre tento film... alebo vlastne aj áno – je to niečo presne pre fanúšikov After, ibaže toto bolo ešte horšie než hento!! Ugh, prečo musia sfilmovať takéto hlúpe knihy, pričom je tu veľa iných príbehov, ktoré by si sfilmovanie zaslúžili oveľa viac. ()

quokam

Trochu moderni variace na Popelku. Souboj o vetsiho psychopata z pocatku filmu vede, jak uz to v romantickych filmech byva, k padu hrubych hradeb, za kterych se skryvaj citlive duse bojici se zraneni. Film je odrazem doby, ve ktere se sex povazuje za vrchol a potvrzeni vztahu. Muzeme se nad tim farizejsky povyšovat, ale pokud nenabídneme opravdove hodnoty, zustane pachut v ustech. Herecky dominuje Clara, za mne aspiruje na cenu za vykon v hlavni roli roku. Pochvalit lze i hudebni podmalba filmu. Jenom si nejsem jist, je li to komedie. 8.5/10. ()

zorrra

Dokázala som to dopozerať...za to tá 1*. Inak totálna strata času. Videla som už veľa filmov na túto tému..zlý chlapec,chudobné dievča,on sa do nej nakoniec zamiluje,lenže jeho rodine to vadí...sme spolu,nie sme spolu...do toho erotické scény hodné dospelackych filmov a ta finálna zápletka bola už že gýč nad gýčmi...no ale ako vravím..dokázala som to dopozerať. Suma sumárum..povedala by som,že spanieske After. ()

EmilyOrangov odpad!

21. století a pořád vznikají takové prasárny, kde ze sebe holky dělají totální krávy a ubožačky. Chová se k tobě jako ubožák, ale hlavně že ti ho tam foukne. Tohle postrádá vkus, myšlenku, hodnotu... všechno! ()