Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

milancecil

Tento nádherný film budu vždy považovat tak více méně o mě samotném, nikdy mi totiž nebylo nijak zvlášť obtížné se ztotožnit s postavou ztvárněnou skvělým Kevinem Spaceym, takovým ztracencem na Zemi, který se jakoby na tuto planetu jen tak z přesně nevymezené badatelské zvědavosti zatoulal, ano, tak se často cítím i já, jako někdo, kdo je tady jen tak dočasně na průzkumu a pak, až přijde ten pro něj správný únikový čas, se vrátí na svoji rodnou, ve velmi vzdáleném vesmíru ukrytou planetu, a to pro místní vědu nepochopitelně vkódovaný do nadsvětelnou rychlostí se pohybujícího paprsku, opustím stejně jako on tělo nějakého, původně mnou vybraného, zde žijícího nešťastníka, ano, jistě je vše tak nepochopitelné, velmi těžko pro vás diváky uvěřitelné, vždyť i takový odborník, lékař Dr. Marc Powell váhá, s kým se to vlastně ve své psychiatrické ordinaci setkal, má věřit neuvěřitelnému, tak moc se rozumu vzpírajícímu vysvětlení existence toho charismatického muže nebo má skutečně před sebou psychicky narušenou, strádající bytost, trpící nějakým velmi závažným, posttraumatickým stavem, máme tu jedinečnou možnost společně s ním prostupovat postupně do nejhlubšího nitra tak velmi zajímavého, laskavého, k prostředí léčebny přátelsky vstřícného člověka, šířícího mezi ostatní, skutečně vážně postižené naději, klid, ale i odhodlání, kdo to tedy je? Kdo je tedy ten muž? Ano, toto bude pro mne navždy ten nejsilnější moment, kdo on vlastně je? Nikdo s jistotou nedokáže odpovědět a tak to patrně má i zůstat, nikdy přesně nezodpovězené a tedy trvale provokující, vybízející k dalšímu a dalšímu, stále soustředěnějšímu vnímání tak výborně vystavěného příběhu, ano, je to nádherné dílo, které mne už bude navždy provázet a ke kterému se budu obracet pro posilu. Zajímavý komentář: roseinka ()

jefff

Svět podle Prota je ten typ filmu, který si zamilujete a budete na něj rádi vzpomínat a zcela jistě si nějakou tu projekci ještě zopáknete. Velmi civilně natočené drama s prvky humoru a scifi vás okouzlí nejen díky skvělýmu výkonu ústředního herce, ale i krásným tématem a rozuzlením, nad kterým určitě budete notnou chvilku přemýšlet. Tak to má být. ()

Aberforth

Myslím že tento film by mal vidieť každý kto je na pochýbách, v dnešnom svete ked si dokážeme vygoogliť takmer všetko, vo svete kedy duchovno totálne ruinujú fakty, tento film predostiera že pravda môže byť naozaj niekde inde a možno nám ani nieje súdené dozvedieť sa ju. Kevin Spacey TOP a hudba tiež. Dal by som si banán... ()

BMAJTZ

Film ktery ma vsechno co by spravny film mel mit, poutavy pribeh spetku tajemstvi, kousek mystery, dobre postavy to je jen maly vycet toho co tento film nabizi. Ma svou hloubku a dobre se na to kouka. ()

lskala

Pomalu plynoucí sci-fi snímek, který překvapivě nenudí. Navíc se strhujícím závěrem. Spacey hraje K-paxana výborně. Originální příběh a skvělá režie. 85% - 4**** ()

Houda666

Tento snímok je z kategórie filmov, u ktorých neviem prísť na to, čím na mňa zapôsobili. Každopádne som sa nenudil a Prot ma dokonca donútil premýšľať, čo u filmov oceňujem. Moje hodnotenie: 80% ()

Cejny

V tomto filmu, který má dvě obrovsky hluboké myšlenky, a každý divák na ně rozhodně musí přijít, se potkali dva vynikající herci. Co víc si přát, takže pět hvězdiček a 9/10. ()

Arius

K-PAX je velmi kontroverzný film. Perfektný námet na jednej strane na strane druhej surové udupanie jeho potenciálu a absencia konfrontácie záverečných minút s divákom. Aj napriek tomu však tvrdím že Svet podla Prota je genialita, tak som to cítil v každej jednej minúte filmu a zážitok ešte viac umocnili excelentné výkony Spaceyho a Bridgesa. Ich spoločné scény a dialógy boli perlami, potešilo ma že som Bridgesa videl aj v inej polohe ako Jeffreyho Lebowskeho a musím konštatovať že hranie mu ide. Stále však vo mne pretrváva jeden rozpor,zásluhou diskutabilného záveru neviem o čom K-PAX pojednával, či išlo o akúsi reflexiu alebo nezáväznú sci-fi drámu. V konečnom dôsledku je ale asi predsa len dobré že množstvo otázok zostalo nezodpovedaných, chválim, päťhviezdičková záležitosť. ()

FIBO

Působivý námět. Zejména kombinace psychiatr - "pacient". I kdybyste způsobili zázrak, pořád zůstanete z pohledu studovaného psychiatra pouze "nemocným" člověkem, kterému je třeba pomoci. Co když ale tento pacient způsobí zatvrzelému a vzděláním kovanému psychiatrovi zkušenost, po které se navzdory své praxi začne na svět pohlížet trochu jinak? ()

Danoboss

Prosím, vysvetlite mi niekto druhú polovicu filmu... A hudbu k filmu zložila Luštela? Vyslovene som stišoval zvuk ako veľmi bola nepríjemná. ()

OughJay

Vyprávění od mimozemšťana, kterej všechno ví, všechno zná, bych byl schopnej poslouchat klidně celej den. Ke vší smůle jsem se tady toho dočkal velmi pomálu a většina filmu se utápí v hledání důvodu minulé návštěvy Prota na Zemi. Tahle dějová linka byla pro mě strašně nezáživná. Čekal jsem na konci alespoň nějakou pointu, ta ale nepřišla. Tenhle film se snaží kázat lidem aby konali dobro, milovali svoje bližní, odpouštěli zlý skutky a snažili se najít cosi lepšího uvnitř sebe. Výkony Spaceyho a Bridgese byly dobrý, jako již celkem tradičně, ale já takovýhle filmy, co se snažej poučovat, moc rád nemám. Přitom z toho mohlo bejt parádní sci-fi, alespoň první třetina filmu tomu nasvědčovala... ()

femme fatale

Největší slabina tohoto filmu je jeho scénář...ale Kevin Spacey si film ukradnul sám pro sebe a vedle Bridgese ukazuje své herecké kvality, které dokáží zachránit i horší scénář...přesto má film velmi zvláštní, neuchopitelnou atmosféru. ()

Zombik.

Velmi silný a originální příběh s naprosto skvělým Kevinem Spaceym. Překrásnou hudbou a atmosférou, co vás nepustí ani na chvíli. Prostě mistrovské dílo ve všech směrech. ()

herr_carter

Pohlazení na duši.. Především tím množstvím dialogů, které mezi sebou vedou oba dva hlavní představitelé. Jak Bridges, tak hlavně Spacey tu herecky koncertují a přivádějí filmového diváka až do konečného vyvrcholení, které jsem, pravda, trošičku čekal, ale skvělý film..............moje hodnocení = 8 z 10. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)