V druhom pokračovaní epickej ságy sa Paul Atreides (Timothée Chalamet) spojí s Chani (Zendaya) a Fremenmi, aby sa pomstil sprisahancom, ktorí zničili jeho rodinu, a snaží sa zabrániť hroznej budúcnosti, ktorú môže predpovedať iba on. (Continental film)

Kobitch

Měl jsem s druhou Dunou pár problémů (např. neusnout v prvních 30 minutách - nepovedlo se), ale jakmile začal film nabírat obrátky, byl jsem v křesle zařezaný a na drátkách. Zvukově a obrazově naprostá špička, pro kterou je jakákoliv domácí obrazovka příliš malá. Proto doufám ve výroční projekce po X letech, abych si mohl ty úžasné záběry a vtahující hudbu a zvuky užít znova ve velkém a nechat se naprosto pohltit. ()

Dave Lister

Kanadský režisér Denis Villeneuve opravdu umí a neznamená to, že tohoto tvůrce už dlouho sleduji. V podstatě od jeho prvopočátků, kdy natočil své první filmy. Duna Part 2 je důkazem toho, že lze udělat jak klasickou aktovku jako je Politechnika či Maelström, tak nákladný blockbuster jako je Duna, nebo emotivně zadumaný Arrival. Román podle knihy Franka Herberta je znám tím, že je v podstatě nenatočitelný. To by tuto látku však nesměl vzít do ruky tento kanadský rodák. Na první Duně jsem byl v klubovém kině zhruba před dvěma lety, dnes jsem byl na druhém díle, který navazuje v podstatě hned po prvním díle. Je to velkolepé, epické a největší sci-fi dílo, jaké jsem kdy v kině viděl. Duchovní poselství jde ruku v ruce s akcí a to je tam od obojího opravdu hodně. Timothei Chalamet a Zendaya opravdu vedou a to nejen jako postavy, ale také jako herci kde se projeví zároveň jejich kvality. Minimálně Chalamet v sobě ten talent jednoznačně má. Tento velkosnimek ohledně blockbusterů jen tak něco nepřekoná! ()

LordMysti

Fakticky jako první díl, sci-fi epos na kterém se nešetřilo, má výborný vizuální look a v pořádně ozvučeném kině jsem si neskutečně užil i ATMOS zvuk. Jako jedinou výtku mám zase chybějící vnitřní hlas, kterým jsou vysvětlovány Paulovi či jeho matky schopnosti. Hodně by to filmu pomohlo. ()

Durgas

Je to proste bomba. Možno aj väčšia ako prvá časť, pretože v druhej bol priestor na väčší spoločenský presah, ktorý bol dľa mňa aj plne využitý.Teší aj pokračujúce súznenie s knižnou predlohou. Kulisy, kostýmy a všetko vizuálne, čo dotvára obraz Impéria je priam neskutočne podmanivé. O hudbe a efektoch sa snáď ani nemusíme baviť.Kedy sme tu mali takto podarený veľkofilm na pokračovanie? Za Pána Prsteňov? ()

rublik05

Filmová událost roku. Nic lepšího už letos nepřijde. Audiovizuální orgie. Jedno z nejlepších sci-fi. Star Wars této doby. Komplexní dílo epických rozměrů... Tato spojení patří k nejčastějším, jaké jsem v souvislosti s novou Dunou četl nebo slyšel. Nechal jsem si proto raději menší odstup a do kina vyrazil až téměř měsíc po premiéře. Nadšené pozitivní reakce však neubývaly, ba naopak jich čím dál tím více přibývalo, takže bylo tak nějak jasné, že se s největší pravděpodobností bude jednat o minimálně stejnou, ne-li ještě lepší podívanou, než jakou byla předchozí část. Jelikož se na Duně: Části druhé podílelo víceméně stejné osazenstvo jako minule, leccos tedy zůstalo na stejné kvalitativní úrovni, ať už je to například výborná kamera, pěkný vizuál, nádherné kostýmy či efektní hudba legendárního Hanse Zimmera. Herecké výkony všech zúčastněných jsou opět bezchybné, Timothée Chalamet projde zajímavým vývojem, chemie mezi ním a Zendayou funguje na výbornou, z nových postav mě nejvíce oslovil tajemný Austin Butler, který ale bohužel nedostal mnoho prostoru. Příběh má zejména v první polovině pomalejší tempo, soustředí se na národ Fremenů a na jejich zvyky, prim hrají dobře napsané dialogy, postupně budovaná atmosféra je místy až mrazivá, snímek je také celkově mnohem akčnější, takže hluchých míst je absolutní minimum. V druhé polovině se tempo z ničeho nic znatelně zrychlí, scéna střídá scénu, dochází tak ke zbytečné zkratkovitosti a některé věci nedávají úplně smysl, takže přestože je film poměrně dlouhý, působí trochu nedodělaně a k dovysvětlení některých situací by mu ještě nějaký ten čas navíc prospěl. Když bych měl své dojmy nějak shrnout, tak Duna: Část druhá je po všech stránkách výjimečná podívaná, která i přes určité nedostatky dokáže diváka strhnout svou pompézností a opulentností, skvostným vizuálem a působivým audiem, což z filmu v tomto ohledu prozatím činí jeden z top filmových momentů tohoto roku, který asi jen těžko něco trumfne. Údajně by mělo být již potvrzené třetí pokračování, jež bude nepochybně opět velkolepou podívanou, takže to vypadá na zrod nové sci-fi ságy, což by vzhledem ke tristní kondici jiných slavných sci-fi značek bylo vítaným a velmi očekávaným projektem. Už teď se těším. Viděno v kině 24.3.2024. 8/10. ()

Mini_X

Jeden z nejvíce dech beroucích filmů co jsem kdy měl tu čest vidět v kině. Naprosto nemám ponětí, jak mám popsat své pocity slovy, tohle prostě musíte vidět. Za posledních 5 let jsem v kině neviděl, tak moc unikátní Sci-fi, které nechcete aby nikdy skončilo. Denis vždy říkal, že jako dítě miloval Dunu od Franka Herberta, a že by rád natočil svojí filmovou adaptaci téhle knihy. No a to jen potvrzuje svou unikátní režií, která diváka nechá vtáhnout do děje tak moc, že ty necelé tři hodiny utečou jako voda. Vizuální stránky se můžou vysmívat Marvelu či mrtvému DCU. Druhá Duna je Sci-fi, které jde na pedál celý film a nikdy se nezastaví. Každá scéna smrdí kořením a nechá rezonovat divákem týdny. Zkrátka se jedná o povinný film tohohle roku, který musíte navštívit v kině, nebo nejlépe v Imaxu, protože věřte mi, že nechcete přijít o tak nádherný zážitek z tohohle Sci-fi světa. Už aby Denis nám navalil další dávku koření na velká platná, protože čekat další 2 až 3 roky bude dlouhé a pomalé čekání. 10/10  ()

bearmeedek

Au! Slibovali mi po jedničce dechberoucí fantastický film. A pak ještě ty procenta tady ... Dvojka se snaží být rychlejší, pestřejší a akčnější. Na stejně suchém základu, jak jednička. Přidali ještě silnou náboženskou linku. A celé je to zpracované nějak divně a tím myslím i děj samotný. Prostě mě to nebavilo. ()

Davidos305

Snímek jsem si užil, ale řeknu to narovinu je tu jen pár věcí, které tenhle film oddělují od ostatních digitálně přecpaných filmů. ()

Pepe_cz123

Druhá Duna je prostě dokonalost která nemá obdoby. To co jsem takřka 3 hodiny v tu dobu prožíval v kině bylo natolik nepopsatelné, že nevím, jestli vše co chci tady říct dokážu. Vše co dělala první Duna dobře až úžasně, tak druhá Duna to ještě povyšuje o dva levely výš a já fakt absolutně nepopírám jak je to možné. První díl byl takový spíš uvádějící do toho světa, popisování předmětů, seznamování postav a seznamování se s tou planetou Arrakis. V druhé Duně už tedy najdeme i akci, která je prostě libová, seznámení s rodem Fremenů a jízdy na písečných červech, které mě tak ukotvily do kino sedačky že jsem si až říkal "je toto reálné?" A ono to reálné bylo. A nový zlosyn Feyd- Rautha Harkonnen. Ty vole ten je tak úžasně tím Austinem Butlerem zahraný a komplexně napsaný. No prostě film který chci vidět ještě několikrát a jasná topka roku 2024. 11/10 ()

Kingjiri

Jsem rád, že se potvrdil muj předpoklad, že jednička byla hlavně rozjezdem celý trilogie a pokračování bude svižnější akčnější podivaná. O akci tentokrát fakt nouze nebyla, přičemž si i pokračování dokázalo zachovat všechny zásadní klady z minula. Opět jsme teda dostali vypiplanej audiovizuál, vtahující atmosféru nebo přehlídku solidních hereckejch výkonů. Překvapil i nekompromisní osud různejch postav (pravděpodobně dáno předlohou) a těch na papíře dlouhejch 166 minut se nakonec zdálo subjektivně kratší, takže bych bez problémů zvládnul ještě o něco delší stopáž. Konečně teda můžu naplno smeknout před Villeneuvem, kterýmu jsem před Dunou uplně nemoh přijít na chuť. Tohle je spektakulární blockbuster, jak má být. Za intenzivní atmosféru, audiovizuál a akci přihazuju pátou slabou hvězdu. ()

Loxias

Tak sem si dal i dvojku, ale nevim co sem cekal. Zmeneny, preskladany a obraceny naruby. Vlastne nepamatuju, kdy sem naposledy videl film podle knihy (kterou sem cetl) a nenasral me. Hlavne vypustej veci, ktery jsou v ty knize nejvetsi zazitek a nacpou tam picoviny, co ani nedavaj smysl. ..a ted sem se docetl, ze se chysta upravit i Setkani s Ramou, ach jo ()

gemi

Taxem si podruhé zaDunil. To byla zase nuda jak prase! Druhý díl seriálu, plný předlouhých, patetických rozprav, které jsou střídmě přerušované občasným digitálním bordelem na pozadí šedohnědé, unylé pouště. Dlouho jsem se tak netěšil na závěrečné titulky. (Poznámka pro mé budoucí já: Jestli v roce 2028 skutečně vyjde třetí díl, tak raději sleduj mouchu srát, pomalinku se dloubej v hemoroidu nebo si přečti libovolnou knížku od Klause, ale Dunu používej výhradně jako substituci Rohypnolu!) ()

pistik

Prislo to len mne alebo Shani/Zendaya vyzerala v tomto filme ako Fantozziho dcera? Necudujem sa ze Paul si na konci vybral princeznú a nie tohoto asexualneho chlapca. Uplna kastingova chyba. Inak celkom ušlo, tak 75%, videl som aj lepsie, vyrazne lepsie scifi ()

Aleix

Překvapivě lepší než první část. Herbertova Duna je už SF klasika ,ale celkem těžký čtení. Fanouškem Harkonenů jsem od PC hry. Dobré zpracování, prostor pro rozvoj dalšího dílu. ()

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

George Lucas dostane čestné ocenění v Cannes

10.04.2024

Denis Villeneuve a jaderná válka?

Denis Villeneuve a jaderná válka?

06.04.2024

Zatímco snímek Duna: Část druhá po více než měsíci od svého uvedení dál úspěšně bojuje o diváky v kinech a v rámci světových tržeb má aktuálně na kontě něco málo přes 630 milionů dolarů, u studia… (viac)

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl