No, počkaj!

• Československo Jen počkej, zajíci! (viac)

Hlavnými postavami tohto najpopulárnejšieho ruského animovaného filmu sú vlk a zajac. Vlk sa neustále snaží chytiť zajaca, aby ho mohol zjesť. To sa mu však nedarí. Vďaka nevydareným pokusom uloviť zajaca tak obaja zažívajú množstvo vtipných momentov. (TV JOJ)

Chejpao

Včera jsem si pustila jeden díl na youtube a smála jsem se úplně stejně jako před 20 lety. Tady nepotřebuju nostalgii, abych dala plný počet, ten seriál vůbec nezestárnul. A vždycky jsem ho měla radši než Toma a Jerryho - nejspíš proto, že Vlk má tak nějak "lidštější" kontury. S odstupem dodávám, že Vlk se stal prvním životním vzorem mého dvou a půlletého syna. Když to viděl poprvé, hrdě prohlásil: "Já taky kopnu do koše a taky seberu vajgl!" A když tu někdo zmiňuje nejlepší díly, tak za mě jednoznačně šestý, v němž Vlk nahání Zajíce v poli balíkovačem a jako druhou bych dala drsnou jízdu parním válcem. ()

Tomx112

Best of the best. Kam se hrabou imperialistické animáky. Nebýt tohohle seriálu tak by mě nikdy nenapadlo že prasnice musí nosit tři podprsenky :) Apropo doteď mám schovanou kapesní digitální "elektrohru" Jen počkej zajíci. ()

Ondra.kabrna

Nejlepší z nejlepších! Pohádka, na kterou se i teď dívám rád se svým bratrem. Vztah zajíce a vlka je naprosto dokonalý a perfektně zachycený v této pohádce :D ()

e-pilot

V "Koljovi" se objevila scéna, při níž je zrušeno promítání ruských kreslených filmů pro údajný nezájem. Zdeněk Svěrák, ač si ho jinak nesmírně vážím, v tomhle šlápnul scenáristicky doslova a do písmene mimo. Alespoň v našem městě byla nedělní pásma animovaného "Jen počkej, zajíci!" nejen pravidelně vyprodána, a to včetně přístavků, ale mnohdy se přidávalo dokonce zvláštní představení navíc. Takový byl o ruskou verzi "Toma a Jerryho" zájem. ()

rationibus

Tak asi ako každý, aj ja z nostalgie zaokrúhľujem hore. Spolu s Lolkom a Bolkom to bol obľúbený seriál môjho detstva. P.S. Samozrejme sme fandili vždy vlkovi. ()

Potjoc

Po Šmoulích a Tomu a Jerrymu nejoblíbenější seriál. Velmi pracná kresba a nadýchaná dost podobná k Disneyovkám, místy ty grimasy vlka jsou stejné jak u Goofyho nebo Peta. Dějově je to v základu stejné jako grotesky typu Tom a Jerry, jelikož grotesky mám rád, tak jsem sledoval i tohle. Ta syntetická hudba u těch dílů jako ty u stavby, muzeum, robotího zajíce, opera, nebo o pohádce, z těch jsem měl radostí mráz po zádech. Škoda, že je těch dílů málo. Ale co se týče těch komentářů na ten seriál obecně, je divné, že mnoho u těch, co kritizují Toma a Jerryho či Kačera Donalda, že ti jsou amerikanistický nebo brutální, ale sami ti čtenáři se koukají na nové americké PIxarovky a černohumorné seriály, je mi to pokrytecké. Tak mě ty komentáře naštvaly, že jsem se kvůli tomu na tři roky přestal dívat se zdejší seriál, i když ten samotný za to nemůže. ()

poleno

Klasika nad klasiky v rámci animovaných seriálů pro děti! K animaci a úžasné hudbě se asi ani není potřeba vyjadřovat, ale v čem tkví velikost téhle ruské série? V tom, že je v ní i kus historie a má to v sobě i trochu té kultury (to je to slovo :D ) SSSR. A myslím že není třeba tento snímek podhodnocovat jen kvůli tomu, že vznikal právě v SSSR, že, američtí patrioti? :) I když vlk neřekne v celém seriálu téměř nic jiného než: "NU POGODI", je to jedna z nejsympatičtějších postav vůbec, a k mimice jeho obličeje i ostatních postav není třeba nic dodávat). Ze seriálu je vidět, že byl dělán čistě PRO DĚTI, a ne pro výdělek. ()

MichaelF

Ruská pohádka, na které jsem vyrůstal celé své dětství. Když na to tak vzpomínám, byl to skvělý zážitek. Vlk byl nepoučitelný a hloupý zatím co zajíc vychytralý a rychlý. Všechny příběhy byly velmi originální a v dobách, kdy bylo potřeba, vdechly malým dětem radost a pocit štěstí. Dospělým zase zapomenutí starostí a zavzpomínání na své dětství, které jim tak hodně chybí. Skvělá klasika, kterou by si neměli připomenout jenom děti, ale i dospělý, hlavně v této době. Velmi doporučuji. ()