Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dramatický příběh se odehrává v podsvětí Los Angeles. Bývalý policajt Matt Scudder (Jeff Bridges) bere jakýkoliv kšeft, aby si vydělal na živobytí a alkohol. Tentokrát se však zapletl do opravdu nebezpečné situace a musí najít nejen chladnokrevného vraha, ale také cestu z bludiště vlastního života. Setkání s půvabnou call girl Sarah (Rosanna Arquette) by mu mohlo pomoci vrátit se do normálního života... (šubelinka)

(viac)

Recenzie (21)

Real Tom Hardy 

všetky recenzie používateľa

Jeden z pätice 80s filmov, ktorý Tarantino menoval ako exemplár (policajných) krimi drám, ktoré zašli ďalej než bolo v tom čase konvenčné, minimálne čo sa narácie a očakávaní diváka týka. A po prekrásnej úvodnej otváracej štvorminútovej sekvencii preletu helikoptérou ponad Downtown Los Angeles som tomu tvrdeniu na chvíľu aj veril. A po hodine znovu začal. Jeff Bridges ako Scudder, neohrozený, prepotený a vodkou presiaknutý expolicajt s novým poslaním – chrániť high-end prostitútky v kasíno-bordeli, ktorému velí nádherná Rosanna Arquette a herecky šéfuje Andy Garcia. Ďalšími štyrmi menovanými boli klenoty Zjazvená tvár, Lovec ľudí, Žiť a zomrieť v L.A. a Rok draka. A hoci má posledný Ashbyho počin od nekvality relatívne ďaleko, medzi nimi vyzerá úplne beznádejne, všakže? ()

SOLOM. 

všetky recenzie používateľa

Ještě před puštěním filmu Mezi náhrobními kameny, jsem zaregistroval existenci tohoto kousku a tak mě zajímala postava Matta Scuddera, kterou zde ztvárnil Jeff Bridges. Ona je svatá pravda, že tento film není nic moc extra, nicméně až na závěrečnou zhruba dvacetiminutovku se to dá celkem překousnout. Ta akce v opuštěné hale se vážně moc nepovedla – užvaněné, uvřeštěná a ještě blbě natočené. Závěrečná přestřelka na „lanovce“ mi naštěstí spravila chuť. Jinak herecké obsazení bylo celkem fajn – jen škoda, že se tam Alexandra Paul neohřála o něco déle – alespoň splnila „kvótu“ nahoty… ()

Reklama

majo25 

všetky recenzie používateľa

Tak vrátiť sa do normálneho života tak, že hlavný hrdina vymení jednu prostitútku za druhú je fakt "super nápad". Ale veď čo čakať od skrachovaného policajta, ešte k tomu alkoholového závisláka, ktorého ale Bridges zahral presvedčivo. Vlažnejšie akčno-kriminálne béčko ako vyšité, ktorému chýba viac akcie i napätia. Niektoré momenty ujdú, inokedy je to skôr plné vaty. Rada-sa-vyzliekajúca Arquett paradoxne nič neukáže, naproti tomu Alexandra Paul stihne ukázať svojho bobríka.Vcelku šedý priemer. ()

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Kriminalka v ktorej expolicajt a alkoholik Jeff Bridges patra po vrahovi prostitutky. Spracovanie je hrozne. Tempo smrtiace. Postavy nezaujimave. Vysetrovanie neznesitelne a identita vraha je tiez dost skoro jasna, takze film postrada akekolvek napätie. Oliver Stone mal pri pisani scenara velmi slabu chvilku. A to ze hlavny hrdina v tomto filme ma byt rovnakou postavou aku stvarnil Liam Neeson v solidnom filme A Walk Among the Tombstones by ma ani vo sne nenapadlo. Tento film je o niekolko tried horsi. Jedine co ponuka a za co davam jednu hviezdicku je herecke obsadenie. Ale to nestaci a film je strata casu. 1/10. ()

Topco 

všetky recenzie používateľa

Povesť neklamala, dobrý film to nie je ani s prižmúrením oka. Obchádzal som ho roky a siahol po ňom teraz len z „neo-noirovej povinnosti“. Jeff Bridges je ako problémový ex-poliš síce cool, ale to, že tak pije mu proste neveríte. A potom, keď už zrazu nepije vôbec, mu neveríte tiež. Nie je to ním, ale scenárom a strihom (obe zložky prechádzali /post/produkčnými peripetiami). Andy Garcia je typovo dobre obsadený, ale žiaľ svoju rolu temperamentného gangstra prehráva. Opakuje tie isté repliky dookola a jeho výmeny s Bridgesom sú spravidla zacyklené a príliš ukričané. Aj v rámci 80´s amerického mainstreamu, ktorý más svoje (slasti i) neduhy, je to slabý čaj. PS: Noiristov potešia LA lokácie (Angel´s Flight) a tá otváracia 4minútovka z helikoptéry nad centrom mesta. ()

Galéria (24)

Zaujímavosti (8)

  • Alexandra Paul uviedla, že finálny strih bol pre ňu úplne neznámy, nakoľko sa počas produkcie scenár prepisoval niekoľkokrát. (Real Tom Hardy)
  • Oliver Stone bol s finálnym strihom nesmierne nespokojný, nakoľko s jeho pôvodným scenárom mal pramálo spoločného. (Real Tom Hardy)
  • Film mal na svoju dobu relatívne obrovský rozpočet, 18 miliónov amerických dolárov. V kinách však utŕžil len pol milióna. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama