Hrajú
Teresa Szmigielówna
Sovietsky zväz
Czesław Wołłejko
Ruské impérium
Kazimierz Opaliński
Najlepšie filmy:
Zasľúbená zem (1974)
Potopa (1974)
Rukopis nájdený v Zaragoze (1964)
Leon Niemczyk
Poľsko
Najlepšie filmy:
Velký běh (1981) (TV film)
Potopa (1974)
Veľký hráč (1982)
Edyta Wojtczak
Poľsko
Wacław Kowalski
Ruské impérium
Najlepšie filmy:
Smyčka (1957)
Rukopis nájdený v Zaragoze (1964)
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)
Janusz Strachocki
Poľsko
Najlepšie filmy:
Romance pro křídlovku (1966)
Križiaci (1960)
Nepozvaní hostia (1955)
Roman Kłosowski
Poľsko
Najlepšie filmy:
Smyčka (1957)
Človek na koľajniciach (1956)
Eroica (1957)
Jan Kobuszewski
Poľsko
Najlepšie filmy:
Brunet přijde po setmění (1976)
Nie ma róży bez ognia (1974)
Ortieľ (1958)
Tadeusz Pluciński
Poľsko
Najlepšie filmy:
Osvětim (1948)
Chlapec alebo dievča? (1980)
Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz (1978)
Edward Wichura
Poľsko
Najlepšie filmy:
Uprostřed nočního ticha (1978)
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)
Základna zemřelých (1959)
Ryszard Pietruski
Poľsko
Najlepšie filmy:
Európa Európa (1990)
Popol a diamant (1958)
Psi (1992)
Bogdan Baer
Poľsko
Najlepšie filmy:
Prekliatie (1984)
Rukopis nájdený v Zaragoze (1964)
Eroica (1957)
Zygmunt Zintel
Ruské impérium
Najlepšie filmy:
Smyčka (1957)
Rodný list (1961)
Človek na koľajniciach (1956)
Witold Skaruch
Poľsko
Najlepšie filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Potopa (1974)
Lekce mrtvého jazyka (1979)
Henryk Hunko
Poľsko
Najlepšie filmy:
Osamelá žena (1981)
Uprostřed nočního ticha (1978)
Rukopis nájdený v Zaragoze (1964)
Józef Łodyński
Poľsko
Najlepšie filmy:
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)
Vlak (1959)
Základna zemřelých (1959)
Wojciech Rajewski
Poľsko
Najlepšie filmy:
Rukopis nájdený v Zaragoze (1964)
Právo a päsť (1966)
Gangstri a filantropi (1962)
Kazimierz Wichniarz
Nemecká ríša
Najlepšie filmy:
Zasľúbená zem (1974)
Potopa (1974)
Zakázané pesničky (1946)
Józef Nalberczak
Poľsko
Najlepšie filmy:
Rodný list (1961)
Oko proroka (1982)
Popoly (1965)