Eliška je dobré dievča. Možno až príliš. Chýbajú jej ostré lakte a premáha ju slepá viera. O to akčnejšia je však jej voľnomyšlienkárska, všetkého schopná sestra Ilona. Obe slečny sa spoločne vrhnú do budovania rodinného podniku, fungujúceho tak trochu „od steny k stene“, rovnako ako Eliškin vzťah so samoľúbym populárnym športovcom. „Má s tebou ten chlapec vôbec vážne úmysly? Po tridsiatke sa hľadá ženích dosť ťažko...“ upozorňuje Elišku jej pragmatická mamička. Je teda potrebné si ujasniť, či chodí len Eliška s Petrom alebo aj Petr s Eliškou... Prípadne toho ženícha splašiť inde. To všetko za účasti rodiny a priateľov, pretože problém jedného je problémom všetkých. A tak bojuje Eliška o Petra, Richard o Elišku, Klára o Richarda a mamička s oteckom o blaho všetkých. Niekedy pomôže náhoda, niekedy pár faciek a niekedy jednoducho len stačí prestať riešiť vzťahové problémy s osobou, ktorá s vami vzťah vlastne vôbec nemá. (Continental film)

bourec

Čekal jsem to o velkej kus horší. Ale v kategorii počinů pana Zahrádky je to asi spíš to lepší. Nebudu tomu dávat odpad, když třeba každej poslední Willisův film je o kus horší. Obsazení není nic světobornýho, což hlavně v případě Jirky lábuse znamená, že jeho roli by zahrál kdekdo. Byli tam asi tři vtipné scény, a i když už zejtra po snídani nebudu vědět, co jsem viděl, tak flusat na to úplně nebudu. 40%. ()

angel74

Když si scenáristka Zita Marinovová myslí, že největším problémem muže ve středním věku je úbytek vlasů na hlavě, tak se popravdě ani nedivím, že téměř všechny ženské postavy vykreslila jako totální pipiny. Snad jedině Veronika Freimanová ztvárnila trochu důstojnější roli, podle všeho byl brán ohled na její věk. Ovšem kromě ní herecká sestava stejně za moc nestojí. Pokud k tomu přičtu ještě dost stupidní zápletku a úděsný soundtrack, nedá se na tuhle rádoby komedii skoro koukat. (20%) ()

Johnny.ARN

Len za cecky Krejčíkovej som to bol ochotný dopozerať. Ako oddychovka, ktorá chcela asi pobaviť a ukázať ženám, že niekto chápe ich problémy, ale do piče, zase? Málo toho máme? 1 z 5 ()

tnp101

Říkat tomuhle film se dá ospravedlnit možná tak stopáží a širokoúhlým kino formátem obrazu, ale jinak je to sr*čková televizní záležitost jako řemen. I když nemohu říci, že bych „film“ protrpěl - jednoduchost a naivita je místy zkaženě zábavná a jde cítit, že herci byli na place uvolnění, z principu jde o totální žumpu, která má investorům vydělat prachy a o nějakém umění by se nedalo hovořit, ani kdyby se tu Evička promenádovala nahá. Furt se v našich končinách ale točí i o dost horší věci. 30% ()

Anet21

⚪Veľmi, ale veľmi zlý vtip. Kohák vtip, Burešová vtip, ale presne ten typ hlúpeho nepodareného vtipu, po vyrieknutí ktorého každý pozerá do zeme a nastane trápne ticho.⚪Scenár snáď ani nedáva zmysel, rovnako ako väčšina dialógov, ak je toto film žánru komédie a romantiky, tak sme ako cz/sk kinematografia na úplnom dne.⚪ ()

klukluka odpad!

Jste jistě partička báječných, talentovaných, vzdělaných, kreativních, vtipných lidí s výborným vkusem. Takže si ze mě nic nedělejte, když teď napíšu, že to podle mě stálo za totální vyližprdel. Jsem holt starej morous. ()

mira007

Další česká vztahová komedie v té naší nekonečné řadě, akorát nechápu proč se tomu říká komedie, když tam není nic ani k pousmání. První polovina vyloženě trapná, humor sázející na otřepané průhledné klišé, v druhé polovině nějaký záblesk smysluplnosti a jedna hvězda za poslední scénu Koháka ve sprše, ()

filipvrbik

V podstatě úplně příšerný a zbytečný film, který ale zachraňují skvělí herci a spousta celkem povedených ftipů... Film, ve kterém každý zahýbá každému (a Eva vypadá ještě líp než v ZOO), film ve kterém Jakub Kohák hraje asi nějakou parodii na Jaromíra Jágra (ale naprosto nepovedenou), a film, ve kterém je jediným autem KIA (ta má myslím na víc)...Ale jo, občas jsem se zasmál, ušetřím to odpadu...20% ()

Silencia90

Jednoduché, slabé, rádoby vtipné... ale obsazení super a ač nerada, přiznávám, že tady Aneta válcuje úplně všechny. Dokázala bych se na její Ilonu dívat další dvě hodiny. ()

Olík

Už jenom to, že pro postavu profesionálního sportovce aka playboje byl vybrán padesátník s vizáží vysloužilého bezdomovce (nic proti Jakube) ukazuje jakou cestou se tvůrci vydali. Televizní herci pod televizním vedením. Zápletka tuctová tuzemská vztahomedie, které se momentálně točí…ta vyloženě neurazí…ale jinak nula od nuly pojde. Burešová nebo Salvadore (sám nevím), Mottlová, Lounová, Laffita, Kohák….to mluví samo za sebe. Neříkám, že když se přepnete do módu „nenáročný divák“, nedá se zkonzumovat, ale pod termínem celovečerní film si představuji mnohem víc muziky. ()

radaza

Česká komedie z kategorie, pojďte, vyděláme nějaké peníze . Takových se točí  každý rok několik a jsou to jen takové hloupé nosiče reklamy. Většinou mají plytký děj , slabé herecké výkony, hloupá klišé a druhý den nevíte,  o čem byly. V Ženy a život k tomu přibývá debilní název, Kohák a Lounová.  Ale...ale to je potřeba říct,  několikrát jsem se zasmál,  tím se tato komedie ve své kategorii dostala do lehkého nadprůměru. ()

John80

Český slabší film zo života dievčatá, ktoré podvedie jej starsi priateľ ,ona so medzitým otvori modny obchod a medzi to sa jej dvori aj jej kamarát IT-ckar Oddychovka 2* ()

rublik05

Ženy a život je dalším klasickým příspěvkem do žánru romantických komedií, která se ani nesnaží být něčím výjimečným. Příběh tedy do žánru nepřináší absolutně nic nového, drží se osvědčených postupů a nápadů, o to víc mohli zazářit samotní herci, na kterých celý snímek stojí a padá. Z hlavních představitelů mě nejvíce bavily Aneta Krejčíková a Eva Burešová, ostatní byli snesitelní, nesedl mi jen Jakub Kohák, jehož role mi po celou dobu neskutečným způsobem lezla na nervy. Humoru mohlo být tradičně mnohem víc, i tak jsem se ale překvapivě dobře bavil. Ději lze jednoznačně přičíst k dobru svižné tempo, krátká stopáž, relativně slušné řemeslné zpracování, fajn soundtrack a v neposlední řadě také velice příjemná atmosféra, což u těchto filmů nebývá vůbec pravidlem. Bál jsem se toho jako čert kříže, nakonec jsem ale byl vcelku mile překvapen. Nechce se mi tomu věřit, ale musím to napsat. Snímek Ženy a život se mi docela líbil. Jak zpívá karvinská Doga: „jsem trochu divnej“. 5/10. ()

Jonatána

Tak jo, tohle fakt nebylo dobré dobré.  Opravdu po mně Petr Zahárdka se Zitou Marinovovou zcela vážně chtějí, abych uvěřila tomu, že Jakub Kohák je profesionální tenista, veliká celebrita, po které ženy šílí??? Ne, to byl pokus o vtip, jinak to není možné. Že to byl kretén, ok, to být evidentně měl, ale vážně míněná hvězda? A skutečně existují tak hloupé kozy jakou hrála Eva Burešová? Ještěže tam byli Veronika Freimanová s Jiřím Lábusem, Aneta Krejčíková a Jaromír Nosek. Jinak bych se na to určitě nevydržela dívat do konce. ()

DJ Kritik

Komédia by to bola dobrá, ale chýba tomu spád. Kohák kde tu strihne hlášku, ale celý príbeh na mňa pôsobí ako muzikálový zostrih bez pesničiek. Eva Salvatore Burešová má síce na Prime úlohu vábničky, ale zdá sa, že skôr ako sa naplní jej herecký vrast nastane hlboký skok do brakov a zabudnutia. Škoda. ()

Tominni

Hlavní téma českých filmů - romantická komedie, kde hlavní roli hraje Eliška, která řeší budování butiku a zároveň své vztahy. Ničím nepřekvapí a bohužel ani moc nepotěší. U těchto filmů se nějaký silný příběh či scénář ani tak moc neočekává, ale moc nepomáhá ani herecké obsazení. Jak se Eliška dostane ke Kohákovi? Proč? Kdo uvěří, že se jedná o bývalého tenistu? Příliš moc přešlapů, které jen maličko zachraňuje bohémská Krejčíková. ()