Oscarový tým Rona Howarda a Briana Grazera (Čistá duše a Apollo 13) uvádí strhující a mrazivý thriller, který se jistě stane klasikou! Na Oscara nominovaná Cate Blanchett (Královna Alžběta, 1998 - Nejlepší herečka) hraje Maggie, mladou ženu, jež vychovává svou dceru v odlehlé divočině Nového Mexika. Když dívku Lily (Evan Rachel Wood, Třináctka) unese tajemný fantom v kapuci, objeví se najednou Maggiin odcizený otec, oscarový Tommy Lee Jones (Uprchlík, 1993 - Nejlepší herec ve vedlejší roli) a nabídne jí pomoc. Maggie užasne nad jeho návratem, ale ví, že musí odložit zranění i pýchu, pokud chce ještě někdy Lily vidět. Otec s dcerou zatím netuší, že budoucnost skrývá děsivé události a vydávají se po stopě zloducha. Číhat a čekat je ale nevyslovitelnou hrůzou, která je změní navždy! (oficiálny text distribútora)

spotczek

Natočené je to dobře, ale POMO má pravdu, že dělat ze šamanistického čarování dějotvornou složku je kapku ujetý. Mně by nevadila ani ta rozvleklost, ale že je úplně jasný, že na konci tatík zhebne v smrtelnym zápase s největším kouzelnickým záporákem. Zápletka a začátek filmu (obzvlášť kritika neochoty všech bezpečnostních složek pomáhat, až vás napadne, kdo je horší, jestli divoši nebo naverbovaný žoldáci) slibují hodně, ale ke konci se každému dostane jen tuctová klasika. Škoda. ()

solisoli

Pôsobivý príbeh vo hviezdnom obsadení, kde by Tommy Lee Jones nemohol inak pôsobiť, ako spasiteľ všetkého zla. To však neuberá na napätí a kvalite pri prenasledovaní únoscov v drastickom režime, ale slušne rozpracovanom, tak trochu nadnesenom rozuzlení. Vďaka solídnych hereckých výkonov, výpravy možno konštatovať, ako pútavá podívaná pre silnejšie povahy. ()

Carnosaurus

Poněkud syrovější western z nové školy, který se s divákem příliš nemazlí a je nesmírně přesvědčivý ve všech myslitelných polohách. Nejde o hrdinský epos, ale spíše o civilní příběh několika zoufalých lidí, jejichž osudy se ztmelí během strhující cesty za záchranou svých bližních. Snímek se nesnaží za žádnou cenu tlačit na "cry" pilu, nečeká nás morální ponaučení, ani poplácávání po zádech. Pohnutky některých, i kladných postav, nejsou zrovna vystřižené z hrdinských syžetů a už vůbec se film nesnaží za každou cenu šokovat. Přesto je však neskutečně dojemný, zatraceně napínavý, až děsivě mrazivý a rozhodně neztrácí dech. Přičtěte si k tomu velkorysou výpravu, pěknou kameru a vydařenou hudbu (James Horner tu tak trochu vykrádá sám sebe, ale i přesto si drží úroveň) a vlastně nic, co by nějak vybočovalo ze škatulky 'dobrodružná jízda' a vyjde Vám opravdu vydařený western, s několika vyloženě "O'shit" momenty, který si nezaslouží být ignorován. ()

Misterioso

Dneska už se moc westerny netočí, proto je vždycky pro mě svátkem, když se náhodou jednou za pár let nějaký ten kousek v tomhle žánru zase objeví na filmových plátnech. O o to větší radost může divák mít, když se mrkne na to, kdo byl do filmu obsazen. Přes "Indiána" s pořádnou hřívou Tommy Lee Jonese přes spolehlivou Cate Blanchett, která se do westernu nepřekvapivě hodně hodí (!) až po nezapomenutelného záporáka El Bruja (mně neznámý Eric Schweig). Děj sice nepřekvapí, což je největším záporem tohohle filmu, ale napětí se sem tam dá krájet a i přes více než dvouhodinovou stopáž se divák (až na výjimky) nějak výrazně nenudí. K tomu krásná hudba Jamese Hornera a krásné exteriéry a shrnuto a podtrženo, je to za slabší čtyři hvězdičky. Zajímavý žánrový příspěvek, který do tohohle skomírajícího žánru sice nic nového (snad až na trochu více indiánské mystiky (což mi nevadilo)) nepřinesl, ale zároveň připomněl, že tenhle žánr ještě nemusí být považován za úplně mrtvý. ()

furrec

Je pravda že film je trochu rozťahaný ale vôbec to nie je na škodu, pretože sa tu nejedná o divokú kowbojku akú by možno mnohí čakali, ale skôr o pomalé zhusťovanie atmosféry, ktorá nepustí až do konca, a tak to má byť. Určite stojí za pozretie, už len preto aby sme lepšie pochopili, v akom luxuse si mi teraz tu žijeme, hoci to väčšina ľudí stále nedokáže pochopiť a chce stále viac a viac... ()

Hamar

Zaráží mě tak nízké hodnocení zdejších uživatelů. Já se bavil výborně i navzdory obligátní strategii ČT2, dávat každý trochu kvalitnější film v neděli po 22té hodině, což není pro pracujícího člověka zrovna ideální. Perfektní herecké výkony: Tommymu Lee Jonesovi jsem jeho napraveného indiánského dědečka spolknul i s navijákem a napětí od začátku až do konce. Ron Howard si touto oddychovkou u mě renome rozhodně nepokazil. ()

John Dunbar

Poměrně realistický příběh, který zřejmě pro svůj nekompromisní způsob líčení tehdejších poměrů mezi osadníky a indiány, byl odsunut na vedlejší kolej a odložen k zapomnění. Pěti hvězdám brání snad jen čitelnost příběhu a trochu zde překvapivá Hornerova jen lehká nadprůměrnost. ()

p.a.douch

Tommy Lee Jones je zkrátka drsňák. A tenhle western je toho důkazem. Pragmaticky pronásleduje zlosyny a spolu s Cate Blanchettovou jim nedá oddychnout. Eric Schweig byl teda dost hnusnej zlosyn. Ukázalo se tady i dost dalších dobrých hereček a herců (E. R. Woodová, Jenna Boydová, Aaron Eckhart, Val Kilmer, Jay Tavere, Simon Baker atd.). Celkem pěkný překvapení a podle mě dost slušnej western. Tenhle film mě fakt bavil. ()

Kozlowski8

Ron Howard se rozhodně neztrácí ani ve westernovém žánru. Velmi dobrý film, u něhož si vychutnáte krásné exteriéry a kameru, hudbu Jamese Hornera, příběh plný emocí a vygradovaného napětí a hlavně úžasné představení skvělé Cate Blanchett a taky Tommy Lee Jonese. Vytknul bych mu ale neúměrně dlouhou stopáž, kterou bych zredukoval vypuštěním zdlouhavých psychologických a šamanských výjevů. Zůstal by tak čistý thrillerový western s ještě větším spádem a většími koulemi. 70%. ()

jouzy

Úuuuu, miluji tyhle filmy, jelikož jsem na nich vyrůstal, ale tenhle na mě fakt zapůsobil velice silným dojmem. Herecké výkony všech aktérů, jsou dokonalé a já jsem uvěřil všemu co se tam dělo. Kdykoli, když se film vysílá v televizi, nikdy si jej nenechám ujít. ()

Ironhead

Slušný western s opravdu charismatickým a zároveň velmi odpudivým záporákem. Skvělá maska, člověk by nevěřil, že je to ten samý herec, který hrál o cca deset let dříve Uncase v Posledním Mohykánovi ;) ()

PTuranyi

Veľmi slušný westernový thriller o indiánoch kupčiacich s bielym mäsom, matke, ktorá zachraňuje dcéru a jej otcovi, ktorý sa chce postarať o svoju rodinu. Indiánsky šaman, ktorý vedie túto bandu je vyslovený démon a pridáva do príbehu tajomno indiánskej "čiernej mágie". Všetko samozrejme skončí dobre ale nejaké obete musia byť položené. ()

lada32

Moc se mi film líbil. Cate Blanchett se na mojem piedestalu nejlepších hereček opět může ,,usádlit" s naprostým klidem,že ji někdo vystřídá.Tolik výrazových poloh,které ona umí nejen pohyby,ale hlavně s tváří,to se jen tak nevidí.Cate jsi u mě jednička. ()

Petro

Dobré pokoukáníčko, příjemný zážitek. Dobré herecké obsazení, role jsou věřitelné. Jistě, skutečně by byli všichni ušmudlanější, ve vyjadřování striktnější, vlastně by se moc nemluvilo. Tohle je film pro lidi a v dnešní době. Nespěchá, nehrne se dopředu závodním tempem. O to více se rozvíjí pocit zla, bezbrannosti, smrtelnosti a vůle žít, povím, paradoxně, bez zbytečných slov. Fim skončil, já zhasl a cítil silnou existenci zla a znovu si uvědomil, že ne zlem je třeba se zabívat, ale dobrem. A žít. Dobré. ()