Indiánský náčelník Šedý orel unese krásnou dceru lovce kožešin. Dívka se během cesty plné nebezpečí do svého únosce zamiluje, ale jejich láska je vystavena mnoha zkouškám. (Hans.)

Jezinka

Tento western jsem kdysi viděla na VHS a moc se mi líbil, teď jsem se podívala znovu s novým dabingem z roku 2010 od Studia B a divím se, že to nemá pod 50%. Pominu, že z Beth udělali Bess, ale ječák který její postavu doprovází, úplně shodil celý film, protože dojem je naprosto jiný, tj. roubík do úst a nevyndavat a obdiv k Šedému orlu, že to vydržel. I dialogy byly trochu jiné, posunutí vtipu i smyslu. Tak mi nezbývá, než sehnat někde originální znění. Ty 4 hvězdičky jsou za původní zážitek z 90. let. ()

majo25

Celkom záživná indiánka, ktorá síce nemá prepracovaný príbeh a záverečná pointa je banálna, napriek tomu vychádza z dobrého námetu, herci, dobrá atmosféra i (nenáročné) spracovanie ujdú a ja som sa celkom bavil na početných vtipných scénach či dialógoch. Len mi nejde do hlavy, ako mohol starý náčelník vedieť, že má dcéru?...asi mali Čejeni v tej dobe nejaký DNA detektor. ()

StaryMech

Úvod: jak pěkné záběry, a jak odpudivá hudba k nim! Na filmu, prý sestřihem zbaveném čtyřiceti minut, leží stín "Hledačů", "Orlí křídlo" je proti němu mistrovským dílem a "Mlčící jazyk" kulhavou intelektuálštinou. Režisér (a zároveň herecký představitel Trubače) zůstal zjevně nedotčen vypravěčským uměním i darem navodit atmosféru a vybrat a vést herce, s obrázky to ale umí a jeho úmysly byly pravděpodobně čisté. Zdar Šedému orlu, pomníku indiánství!   (2023: Po druhém zhlédnutí bych si tu třetí hvězdičku stěží obhájil. Kdyby režisér aspoň nelpěl na klišé starosvětských bílých tváří a nestavěl proti ušlechtilým Šajenům nepovedené Šošony!) ()

Han22

První z pouhých třech víceméně neznámých westernů v roce 1977. Ze začátku mě to nepřišlo tak špatný, líbilo se mi zasazení do éry volně žijících indiánů a traperů, pěkná příroda i příběh o únosu bílé dívky indiánem s neúnavným otcem na stopě. Postupně to ale přicházelo - burácející přehnaná hudba v místech kdy se nic neděje, pitvořící se indiáni (ten Trubač byl za trest), děsiví neherci (hlavně Lana Wood) a naprosto nezvládnuté akční scény, ještě ve slow motion. Ke konci se stává nudným a dementním i ten příběh (dva otcové). Za těch pár kladů ze začátku 2*, ale jinak jde v podstatě o westernové béčko. PS: Obsah je blbost, dívka se do únosce nezamiluje, snad na konci možná? ()

MickeyStuma

Indiánka s velmi jednoduchým příběhem. Atmosféra snímku je taková libozvučná, ale s absolutně nevhodným soudtrackem. To tvůrci poněkud ulítli. Indiánek od amerických studií moc není, a tak tento snímek potěší. Krom jiného tu jsou poukázány indiánské zvyky. Na druhou stranu však zamrzí jejich mírumilovnost. Byli to přeci jen divoši, takže by se měli taky jako divoši chovat a ne jako parta indiánských přívrženců na karnevalu. Krapet se to podobá německým mayovkám. Indiánka pro celo rodinu. ()