Na podzim roku 1938 se britský úředník a německý diplomat náhodou potkají v Mnichově a začnou tajně plánovat, jak odvrátit vypuknutí války. Podle knihy od R. Harrise. (Netflix)

pafka

Svym hodnoceni jsem ojedinely. Pokud se odpoutam od toho, ze jsem z te male zemicky, kterou hodili pres palubu, film slapal, vsechno fungovalo a divacky zazitek byl zkratka vazne dobry. Jeremy jako britsky premier byl uplne skvely. Ano, nedozvedel jsem se nic noveho a naopak jeste nacerpal neco, co bylo smyslene. Ovsem zblbnout hlavu film dokazal, ze jsem zacal zjistivat, zda-li to nebyla pravda. Napeti, emoce, vse fungovalo hodne dobre. ()

ZHODNOTITEL

Já na tom filmu nevidím snahu dějiny překrucovat. Ten film končí jenom v určitou chvíli. A asi v tu nejvhodnější, pokud autor hledá konec pro svůj film. Nicméně celé zbytečně zdlouhavé, bez napětí, bez emoce a s Hitlerem, kterého nevím, odkud vytáhli. ()

Kennedy_R

Celkem napínavě natočené dílo o době naivity v předvečer 2WW. Jelikož se jedná o podání existující historické skutečnosti, tak hodnocení hodně sráží falešný úhel pohledu na celkovou realitu dané doby. Ze všech zaznamenaných pramenů víme, že Anglie a Francie hráli hlavně o to jak uspokojit Hitlera v jeho územních nárocích a vyhnout se za každou cenu nové válce. Jako spojenci nás zradili, nepomohli a obětovali za cenu vlastních výhod. A konec kde je toto zdůvodněno, že tím získali čas na vyhrání války je opravdu zlý prolhaný sarkasmus. Opak je pravdou, neustálým spoléháním na Hitlerovy sliby a vedením podivné války se zatemněnými okny dali Německu čas na přípravy oni. Dodržením dohod a společnými silami mohli Hitlerovy plány změnit již na začátku, kdy nebyl plně vyzbrojen a připraven. Ale státy řídí politici a ne lid či armáda, proto vše dopadlo, jak dopadlo. ()

Reiner

Je to film a má samozřejmě své pokroucené části. A ptám se: Čemu to vadí? Proč to nevadí u jednoho, ale u druhého ano? :o Ta samá písnička o erudovaných a věčně nespokojených pisálků na ČSFD... K filmu. Herecky příjemné, dějově zajímavé a řekněme i poutavé. Vidím v tom dobrý film, který nepatří mezi špičku, ale rozhodně neurazí. ()

Karbos

Další důkaz toho, že západ slábne a rozkládá se zevnitř, co potom zbude ? Nic, jen žít z minulosti a vzpomínek na ni. Dokonce dnes, po více jak 70 letech není západ dost silný ani pro uznání starých chyb a tak se smutně snaží ohýbat historii, bohužel nikoho už to nezajímá, jsou to zoufalé křeče ryby na suchu. ()

Jablickar

Kvalitní válečné drama o Mnichovské dohodě a zrady Britů k tehdejšímu Československu. Samozřejmě se Britové snaží obhájit ve filmu neobhajitelné, nicméně film jako celek nenudí, je dobře zpracován a to je to, co já hodnotím. ()

kokofek

O nás, bez nás. Známá historická událost,která se nás dodnes citlivě dotýká. Stále se objevují co by kdyby. Ale to už všichni víme,že kdyby v dějinách neexistuje. Myslím,že nemám dostatek informací,abych mohla posuzovat či soudit. Proto se vyjadřuji jen k filmu jako zajímavě natočenému dramatu s velmi dobrými hereckými výkony. ()

bonovox

Za mňa ide o celkom funkčný a dramatický snímok na pozadí udalosti, ktorá zmenila naše národné dejiny. Keby to ale posudzujeme z historického hľadiska to by hodnotenie išlo dole. Herci aj výprava ok. 60% ()

Faethorius

Pozerám, že väčšina ľudí hodnotila na základe svojich emócií. Pre mňa ako rekonštrukcia udalosti to bolo veľmi napínavé. Dať filmu zlé hodnotenie len preto, že nesúhlasím s udalosťami aké sa udiali je šlendrianstvo. Mcckay a Niewhövner perfektní. ()

Winster

Utahanej netflix o nas bez nas. Nicmene se na to docela da koukat ikdyz tam hraje Timmy O´Toll. Kazdopadne pred zaverecnyma titulkama si mohli odpustit ty kecy o získanem casu. Nikdy uz si nebudou moci odpustit zradu kterou provedli. aneb velikost statu neurcuje jeho dulezitost. ()

david141474

Tak toto bylo maso! Opravdu solidní film, který vypráví i událostech během dohody O nás, bez nás. Když jsem si tohle v SAE pustil, netušil bych, že dostanu to co jsem dostal. Skutečnost, že nás během té dohody zradil celý svět, zde byla taky dobře představena. No a ta atmosféra během setkání německého překladatele s Chamberlainem byla dechberoucí a já do toho byl neskutečně vtáhnut. Místo dohody, zde sledujeme trojici přátel, jeden je britský překladatel, druhý je bývalý fanatický nacista, který je taky překladatel, ale změní stranu potom co udělají náckové kamarádce tady téhle partičky, takže takovej dvoučlennej odboj. Já jsem s tím filmem spokojen, je to opravdu kvalitka z dílny Netflixu. Atmosféra je skvělá jak už jsem říkal a samotný Hitler s Mussolinim jsou zahrání celkem dobře. 9/10 Solidní film o dohodě O nás, bez nás. ()

Hvězdář

Film postrádá jiskru a místy je natočen vyloženě nudně, takže si nezaslouží více než tři hvězdy, zkrátka průměr. Co mě však fascinuje, jsou zdejší komentáře vyžívající se v pocitu československé křivdy za každou cenu. Ten film je samozřejmě pohledem ze třetí strany. Tou první je Československo a druhou Francie, o kterých film vůbec není, protože prezentuje pohled Británie a celkem trefně ukazuje, že otázka sudet a mnichova vůbec není o černobílém zrada nezrada, ale má mnoho rovin, které hrály podstatnou roli. Český samozvaný patriot však z povinosti musí cítit křivdu, zlomenou páteř a věčnou hanbu, aniž by se pokusil zamyslet nad tím, že i když se v jisté době na Československo dívala s obavami celá Evropa, vůbec jím nežila, jakkoliv smutné to je. O tom ostatně aspoň z malé části právě i tento film je. ()

slamic5

Nebýt toho, že na konci vlastně říkají, jak to udělali schválně, aby měli čas. Pěkně si tu zradu obhájili. Jinak film super a byl by za 4*. ()

Sopholojong

Vyborna vyprava a dekoracie Londyna, Berlina, vlakovych suprav, ministerskych kabinetov, samotneho Mnichova, k tomu herecka istota Irons ako "zradca" Chamberlain... v podpriemerne zrecyklovanom, znamom pribehu o zaciatku diabolskeho planu jedneho psychopata. A to ako tentoraz "nacastingovali" a upravili Hitlera (anorexia?) mi vytvaralo "cukanie" kutikov ust, ci sa zacat rehotat, alebo zaplakat. Nabuduce obsadte do jeho ulohy Russella Crowea alebo Mela Gibsona, debili! Omladina v ulohach kadejakych spionov, ci poslov hra len za "vyplatu", zeny neatraktivne a "Netflus" (zn.verbal) zase robil poriadok na spodkoch "hollywoodskych suplikov". 5/10 ()

VALL.I

Film jako takový není špatný. Napínavý a dramatický děj je až do samotného konce (je jasné, že kdo zná výsledek Mnichovské dohody, tak už dopředu ví, jak celý příběh nakonec dopadne). Na druhou stranu jsem nenašel jako občan Československého národa pochopení, proč má někdo snahu očistit Anglii od zrady v podobě Mnichovské dohody, když jsou dějiny jasně dané. Ač chápu, že se mír někdy neobejde bez určitých obětí, tak je úsměvné, že jejich vytoužený mír mezi  Německém, Anglii a také Francii dlouho nevydržel a nakonec se i tyto země staly obětí nacistického řádění. ()