Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Bohdy67

Ze by to bylo az tak uzasne jak nam media predkladala, to zase ne.... Ani Čermákův výkon nebyl nijak strašidelnej... Starou Dášu vyloženě moc nemusím, Švehlík s Čenským nezklamaly... Možná kdyby se seriál více věnoval Roubalovi a jeho činům (trochu krimi a hororu) místo toho abychom sjížděli soudní síně tak by to bylo lepší...Takhle lepší průměr. 60% ()

necrobutcher

Je mi jasné, že z pohľadu človeka, ktorý nevie o súdnom systéme a systéme práva nič, tento seriál až tak moc nedá. Ale z môjho pohľadu veľmi solídna kriminálka z pohľadu súdneho procesu a dokazovania priamo na súde na podklade jedného z najznámejších prípadov českej krimi histórie. Napriek slušnej stopáži som si to pozrel naraz, a dej nemá hluché miesta. Menšia výtka za nie presvedčivé obsadenie niektorých postáv a neviem či môže existovať koncipientka, ktorá vedome koná proti svojmu klientovi, pokiaľ jej to svedomie nedovoľovalo, mala najprv odstúpiť a potom kľudne zháňať dôkazy, toto proste neexistuje. ()

Frontier

Asi bych měl začít tím, že mě osobně Nova celkem překvapila. Bál jsem se, že tohle navýsost zajímavý téma příšerně dokope. To se nestalo. Jedním dechem je ale třeba dodat, že z toho šlo vytěžit rozhodně víc. V první řadě bych zmínil celkový pojetí, kdy je mnohem víc prostoru, než Roubalovi a jeho činům, věnováno obhajobě. Já čekal, že to bude víc kriminálka než soudní drama. Ve druhé řadě mi neseděli někteří herci. Dáša vypadala jako kdyby zrovna opustila vitrínu Madame Tussaud. Honza Čenský, ruku na srdce, nebyl nikdy velký herec (i když musím uznat, že plnovous mu sekne). Kamila Trnková ledová královna a její otec, Jan Slovák, ten mě vyloženě vadil. Ke Švehlíkovi a zejména k Čermákovi asi nemám nic. Uměl bych si to představit svižnější, dramatičtější, děsivější, ale jak jsem psal hned na začátku... Za mě poctivý 3* ()

tata22

No, nějaký náboj to mělo a mohlo to směřovat výš. Každopádně postava páně Roubala by si asi zasloužila lepší vhled do jeho nitra a motivace. Hynek Čermák dělal co mohl a je hlavně jeho zásluha, že to bylo koukatelné. Je to opravdu borec. Za to "Dáša" tomu dala na frak. Myslím, že se všichni státní zástupci museli děsit. Takhle neprofesionálně, místy až komicky se pitvořící a emocemi zasaženou ženu asi mezi sebou těžko pohledat. Paní prezidentová měla zůstat u svých rolí z komunistických dob - naivní děvče byla její parketa a byla v tom dobrá, o tom žádná. Ale tohle byl vážně výsměch. Čenský taky malinko přehrával a Švehlík raději nehrál, jen se vyskytoval. Kamila pak střídala slabší a lepší chvíle. Je vidět, že se musí ještě učit. Škoda, mohlo to být mnohem zajímavější a našlápnuto bylo. Ale opravdu by bylo asi lepší se soustředit více na postavu Roubala, na jeho činy než na zjednodušený příběh o "statečné" a "čestné" advokátní čekatelce. Vy takovou nějakou znáte ? A advokáta , který jako ex offo (tedy zadarmo) se snaží zachránit klienta i za cenu osobního sebezničení ? Trošku mimo realitu, nemyslíte ? Všechny advokáty co znám tak "pomáhají" jen a jen za balík peněz ale, že většina těch úspěšných je bezcharakterních a schopných všeho je všeobecně známo (těch pár slušných ať laskavě promine).... ()

xentrixx

Nevím, nevím. Roubal naprosto upozaděn, navíc ať se snažím sebevíc, pořád vidím Hynka Čermáka. Kombinaci  fádnosti a zlověstnosti skutečného Roubala totiž přesvědčivě zahrát nelze, toť můj názor. K ostatním se vyjadřovat nebudu, zaujal mě snad jen Jenda Čenský jako bezskrupulózní advokát. Mdlé, bez šťávy. A další počin v čím dál více nudící a obehrané vlně  "devadesátkových" kriminálek. ()

Raggnar odpad!

Totální dekadence. Banda odpadních herců z ulice, ordinace a dalších sraček a k tomu hlavní vychrtlá zrzka a ještě Havloidní zmejkapovaná kreatůra v trapné scenérii. ()

Lukkyn

V poslední době mi přijde, že scénaristi šli do důchodu a jediná látka co za něco stojí je inspirovaná skutečnou událostí a tedy mohla by to naťukat i solidně vycvičená opička. Roubal byl extrémní asociál a Hynek Čermák ho vystih fakt dokonale. Skoro bych mu toho slušeného gentlemana co převede stařičkého důchodce přes nebezpečnou silnici i věřil. Ostatní je jen dobře známá věc nabalená na pravděpodobně většinu fiktivních postav. Ale zase klobouk dolů transformace Tv Nova od Ordinace ke snesitelné tvorbě je na dobré cestě. ()

motyka52

Neurazí, nenadchne. Je to ale výrazně nad běžnou televizní produkcí, zkrátka nevypadá to jako další epizoda kriminálky Anděl, nedejbože Ulice. Možná by si to dokonce zasloužilo více dílů, protože často se sklouzává ke zkratkovitosti a povrchnosti. Téma je to zajímavé, ale Roubalovi se moc pod kůži nedostaneme. Problémem je i volba některých herců, Čenskému to vyloženě nesedlo a rušivě na mě působila i Havlová. Naopak Čermák je skvělý, Trnková překvapivě dobrá. Co mě teda ale neuvěřitelně vytáčelo, to byla hudba. Nevím, jestli tam ty sakrální motivy bylo proto, že se Roubal k Bohu obracel, nebo to mělo jiný skrytý význam, fakt nevím, ale vím, že to tam teda rozhodně nesedělo. ()

Cesty timem

Za mě něco přes 3*. Začal jsem upravovat následně hodnocení dle chuti dalšího shlédnutí. Jen jestli také bud možnost, protože VOYO nemám a že bych kvůli tomu chtěl zopakovat i hospitalizaci v nemocnici, kde jsem to na VOYO shlédnul, to zas ne. ()

Miroslav.Zac

Na to, jak velké téma je Roubal, mi to přišlo zpracované jako průměrná kriminálka, která nedokázala dost dobře ukázat, jakej zmrd ten vrah byl. Co se týče herců, tak Čermák byl jako Roubal uvěřitelný, Havlová mě tak moc nevadila jako v jiných filmech, Trnková nedostatek charizma doplnila sexy scénkami v prádle, Čenský byl solidní hajzl a ten zbytek mě nějak zvlášť nezaujal. Prostředí mělo sice evokovat devadesátky, ale ne dost na to, abych se cítil, že se vracím do minulosti. ()

pleva

Tereza Kopáčová je etalonem kvality. Svůj tým nemění. V Metanolu měla skvělou hudbu od Davida Hlaváče, většinou se spoléhá s hudbou na Jiřího Hájka. Ten pro mě velmi dobře kombinuje minimalismus, symfonickou hudbu a elektroniku, takže hudba umocňuje obraz, ale rozhodně pro mě nerozbíjí. V ochránci je hudba asi to nejlepší!  S paní režisérkou zajištěnou práci kameramana Pavel Berkovič. Určitě dobrá volba a dobrá práce. Její díla mám spojená se skvělými dialogy. Tady je laťka níž než u předchozích sérií. Scénář je bohužel příliš plytký, shlédnutí série vám nedá víc, než přečtení hesla Roubal na Wikipedii. V tomto ohledu jsem čekal mnohem víc a třeba si někdo dá víc práce s psaním a s podobným týmem natočí lepší dílo.  A k hereckým výkonům: Hynek Čermák je stále hvězdou 1.velikosti a komentovat nemá cenu. Jan Čenský, jehož jako herce nemůžu je tu skvělý a toporné herectví mi nevadilo a k roli dobře sedělo. Kamilu Trnkovou jsem neznal a budu se těšit, na další. Dagmar Havlovou, kterou mám fixovanou jako první dámu filmu, (opravdu filmu) tu nevím proč zrazoval hlas/intonace a za mě škoda.  A David Švehlík je dávno taky hvězda první velikosti. Zapomněl jsem na Reginu Rázlovou, která byla vždy skvělá a užila si to. Na to co umí je málo obsazovaná. Nerozpačitější pro mě byl Jan Slovák. Mám rád Sklep a jejich způsob hraní, ale tady to nesedělo. Projev měl nedůvěryhodný. To by si měla režie ohlídat.  Takže v mnoha ohledech nadprůměrné výkony (kamera, hudba, reálie, většina herců), ale pár hereckých výkonů sráží dojem a skoda scénáře, který je banální a to je škoda. ()

SNCIS

Čermák je pán herec a Roubala hraje velmi dobře. - 100%. Jinak Ivan Roubal byl český sériový vrah, ale kdo by dnes nevěděl, kdo to byl. Toto je tedy natočené podle skutečných událostí. ()

Dobry_clovek

Zajimavost: v prvnim dilu ( pri zatahu v metru ) jako prvni ze soupravy vystupuje policista Stocek, ktery pripad Roubal vysetroval. Serial neni uplne spatny, ale nevzbuzuje v podstate zadne emoce, coz je u pribehu o seriovem vrahovi dost podstatny nedostatek. Druhy nedostatek je, ze dobre hraji jen asi ctyri herci a zbytek je na urovni ochotniku, coz je u ceskych produkci bohuzel celkem bezne. Nejvic asi prekvapuje spatny vykon jindy skvele herecky Dagmar Havlove, jejiz ztvarneni role statni zastupkyne je spis parodii nez vazne minenym herectvim. Hynek Cermak hraje presvedcive, ale bohuzel nehraje Roubala, jen nekoho, kdo je mu vzdalene podobny tim, ze je plesaty a nosi stejny typ bryli. Ten chladny a pohrdavy pohled, kterym byl Roubal prosluly, by zrejme vyzadoval hereckeho genia ala Anthony Hopkins, ktery u nas, bohuzel, neni. I proto jsou dnesni ceska dramaticka dila vzdy na hrane jakesi parodie, za kterou ale stoji take odflaknuty casting, neprils dobra rezie a podprumerny scenar. ()