Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

petikacka

Rozhodně to mělo potenciál. Dobrý námět, dobrý Čermák, dobrý Švehlík, Dagmar hrající 40-ítku (má na to, kromě toho šišlání), ale....Ale prostě to postrádá jakousi dynamiku, emoce, náboj a vůbec ztvárnění toho sociopsychopata magora Roubala.  Byla jsem natěšená...byla jsem načtená...a byla jsem nakonec hrozně zklamaná...Za mě 65% (11.12.2021 ()

Tunri

Takový potenciál, který má Roubalův příběh. A takhle slabě to využít. V tomto případě jde o velmi umělecké ztvárnění reálného dění. Teda až na to, že příběh je o mladé studující zrzce, která má v devadesátých letech svůj byt a záznamník a je závislá na diazepamu a hrdá. Cvičí jógu, chodí ve spodním prádle, dělá si kafe, přemýšlí, chodí sem tam a jedná na vlastní pěst. Studuje práva a při své úplně první příležitosti posere všechno, co se zrovna naučila. Má komplikovaný vztah s otcem, který se stihne i vyřešit. Její táta si dá pomerančový džus, protože to je relevantní k případu a je to perfektní rozuzlení všeho. Přednes má stejně strojený, jako jakákoli jiná herečka. Díky naslouchátku má šestý smysl (?!?!!!!!) který jistě při vyšetřování a soudu reálně velmi pomohl. Téhle části je věnovaný velký prostor. Pak tam je vztah mezi studentkou a studentem. Také mají auta a celkově si žijou dobře. Pak tam je detektiv, jeho parťák a státní zástupkyně a všichni už od první minuty snímku vypadají, že přesně vědí, co dělají. Tajní policisté s fotkou v ruce zblízka zírají na nebezpečného podezřelého, kterého mají zadržet. Pak se za ním všichni dlouze otáčejí a čumí mu do xichtu, jestli je to jako opravdu on. Pokud by to tak doopravdy fungovalo, tak nechytí ani mouchu. Rekvizity jsou dobové jen částečně. Celé je to afektované a zároveň prostříhané cool hipsterskými scénami a hudbou. Asi deseti vteřinová znělka se opakuje ve smyčce po celé tři díly. Fakt gratuluju, pevně doufám, že se tohoto tématu chopí i někdo jiný a neudělá z toho napůl imaginární jednohubku, zcela zaměnitelnou s jakoukoli nízkorozpočtovou a rádoby hustou detektivkou. To rádobyhusťáctví českého drama, které zní jak dabing z amerických devadesátkových akčňáků mě začíná pěkně srát. Jako z dramatického kroužku. ()

Mlle

Nesympatičtí béčkoví herci. Valná část z nich jen naučeně recituje texty a netváří se, že by ji příběh vůbec nějak zaujal. Zbytek se asi snaží, ale kdo to má poznat, když je celý výsledek tak ubohý. Nabalzamovaná leklá ryba v postavě Daniely je možná záměrem herečky Trnkové (netuším, z jiných filmů si ji nevybavuji), ale znepříjemňuje sledování ještě o další řád. Dialogy jsou někdy odzbrojujícím způsobem stupidní („hodinky nejsou těla“, při prohledávce vepřínu z úst „zástupkyně“ Havlové, a podobně). No a ani Čermák nezachrání plytký scénář prostý všeho dramatu, který se navíc naprosto nepochopitelně namísto na psychologii vraha a hledání příčin jeho děsivých činů zaměřuje na trapně konvenční příběh kariéry jedné koncipientky, jež zápasí s podstatou svého zaměstnání, když ji na konci svého studia pozdě, ale přece objeví… Tak zběsilé případy a taková nuda… ()

Luk Skywalker

Podle mě dobře zpracováno a sedlo mi to i herecky. Prostě Čermák borec, ale i Havlová v letech zahrála parádně, dále i Švehlík stojí za zmínku. Stojí za zhlédnutí, kdo si chce připomenout či se snad dozvědět z těch mladších, kdo nepamatuje. ()

kluzo

Nedovedu si představit, nevidět to v jednom kuse. Nechápu, že to musí drobit. Podobné soudní thrillery miluji. Tohle je pro mne snad první takový počin české provenience. Skvělé zahráno jak Čermákem, tak Švehlíkem i Trnkovou. Havlová moc prostoru neměla. A Čenskému ti parchanti jdou snad sami. Ale celé to bylo dobře zrežírované Terezou Kopáčovou. __________________________________ Syn Roubal zahynul při dopravní nehodě 2012 a Roubal zemřel ve věznici v Karviné na rakovinu 2015... Karma. ()

Razzor_82

Na poměry TV Nova celkem zdařilá kriminální mini série. Čermák v roli Roubala nemá velký prostor pro dialogy ale jeho ztvárnění psychopatického vraha vypadá až děsivě. Vyprávění ale občas zabředne do nudné povrchnosti. Hezká evokace atmosféry 90.let  6/10 ()

JBMAVERICK

Třídílná televizní právnická bitva mezi obhájcem a státní zástupkyní, která nám o případu Roubal vlastně nic moc neřekne. Kdybych si před puštěním nenastudoval informace na internetu, vlastně ani nevim co bych z toho měl. A jak tenhle případ skončil se dozvíme až v závěrečných titulcích. Škoda. Z extrémně zajímavýho námětu se dalo vytřískat mnohem víc. ()

DAPDO

Byla jenom otázka času, až o Roubalovi někdo něco natočí. Že se toho zhostila TV Nova pro mě bylo nemilé překvapení, přece jenom - ruku na srdce - když si v rychlosti projedu, čím vším ze žánru krimi nás krmí, nebo krmili...Hynek Čermák jako Roubal byl naprosto bezchybnej. Viděl jsem s Roubalem několik rozhovorů a Čermák ho vystihl přesně. Navenej slušnej a inteligentní člověk, v soukromí asi pěkná svině. První díl byl výbornej a dost mě bavil. Škoda, že pokračování už nebylo na takové úrovni, postava Roubala byla upozaděná a hlavní roli si pro sebe vzala mladá koncipientka. Každej film, nebo seriál, který je natočen podle pravdivýho příběhu hodnotím podle toho, jak se tvůrcům podařilo zachytit a vykreslit skutečný události, tady, především ta poslední část, byla dost vymyšlená. Před zhlédnutím téhle minisérie doporučuju každýmu kouknout na cca 30 minut dokumentárního seriálu z tvorby ČT Legendy kriminalistiky, díl číslo 9 - Roubal, aby si udělal každý obrázek o tom, jak to všechno bylo a jak moc se to povedlo, nebo nepovedlo přenýst sem. Ještě musím dát palec nahoru za obsazení, k Čermákovi jsem se vyjádřil, ale i ostatní představitelé byly hodně přesvědčivý, za mě vyhrál na celé čáře Jan Čenský. ()

FOCKE_WULF

Jehovista Čermák/Roubal dokonalý magor, ano, vždyť přece Ježíš řekl svým učedníkům "pojďte, učiním z vás rybáře lidí". Jinak vidím velký špatný, herec slovák by se měl vrátit zpátky do mámy. ()

Rockerman

Solidně natočené složité dokazování psychopatu Roubalovi jeho činy. Trochu škrobené dialogy a ne příliš šťastná ruka při obsazení role státní zástupkyně a tradičně prkenní Čenský a Švehlík jsou mínusem. Naopak Hynek Čermák svou bohorovností připomněl Hannibala Lectera a také mladá obhájkyně hrála vcelku dobře. Suma sumárum lehce nadprůměrné drama o vraždách, které si ještě mnozí pamatují. ()

Urukhaj98

E01-E03: Po povedené a příjemně atmosférické úvodní epizodě to bohužel celou dobu po stránce kvality dost upadá a nepřestává s tím až do nemastného a neslaného konce. Promarněná příležitost. 4/10 ()

Kingjiri

Když jsem slyšel o tom, že chce Nova natáčet různý věci exkluzivně pro Voyo, klepal jsem si na čelo. Žil jsem totiž v představě, že kvalita bude odpovídat tomu, co vidíme u nich v TV. Případ Roubal sice není žádnej velkej majstrštyk, ale musim říct, že svoje kvality má. Ať už v podobě nabušenýho castingu (kterej má tentokrát dokonce co hrát) nebo co se týče technický kvality. Občas mě teda vadil zvuk, kdy “nabasovaný” pasáže mnohdy víc než je zdrávo zastíraly mluvený slovo. Trochu mě taky zklamalo, že se příběh věnuje v podstatě jenom soudnímu procesu. Očekával jsem totiž spíš něco chronologicky natočenýho o Roubalově životě a pak samozřejmě i o jeho dopadení a odsouzení. Nakonec jsem ale stejně spokojenej, protože koukatelnej kriminální thriller se v českejch podmínkách fakt moc často nevidí, tři silnější hvězdy. ()

rublik05

Jde poznat, že se TV Nova pořádně plácla přes kapsu, minisérie je opravdu pěkně natočená, herecké obsazení je plné zvučných jmen, takže o kvalitní herecké výkony je náležitě postaráno. Bohužel to je asi tak vše, čím Případ Roubal dokáže zaujmout. Příběh je strašně povrchní, nic nového se divák nedozví, víceméně všechny důležité události jsou neskutečně odfláknuté, většinu souvislostí či detailů jsem si musel v průběhu dohledávat, abych veškeré dění vůbec pochopil. Také mi přišlo, že se snímek mnohem více zaobírá nějakou mladou advokátní koncipientku, která má ze všech postav asi nejvíce prostoru, než samotným Roubalem, jehož postava je zoufale nevyužitá, pro Hynka Čermáka to mohla být životní role, jelikož si na svém přednesu dal velmi záležet a v několika scénách z něj šel reálně strach. Mé počáteční nadšení se postupně proměnilo ve velké zklamání, po skončení třetího dílu zůstala jen hořká pachuť, vlastně si ani nejsem jistý, čeho jsem to byl svědkem. Jestli thrilleru, soudního dramatu nebo kriminálky, série si bere od každého něco a na mě to působilo, že ani neví, čím chce být. Každopádně jsem rád, že se i u nás začínají točit takovéto projekty a snad budou do budoucna lepší, než tahle dobře natočená, přesto čistě průměrná podívaná. 5/10. ()

Nix

Vcelku solidní počin, jsem prostě fanda minisérií a tohle mi přišlo tak akorát. Nebylo tam nic navíc a nic se zbytečně nenatahovalo. Čermák Roubala vyšvihl s naprostou grácií a ukázal, že nejen v přitroublých komediích mu to svědčí, ale taky i v takových rolí, jen tak dál. Jinak jsem s případem obeznámený nebyl, takže nedokážu posoudit věrohodnost, ale na mne to zafungovalo. ()

SteveK

Trestuhodně nevyužitý Roubalův potenciál. Obrovské ambice, kecy boardu Novy o nahrazení v ČR Netflixu Voyem a tohle je výsledek? Tragičtí herci, dramaturgické posuny v náznacích a základní šablona zaměnitelná s jakoukoli kriminálkou. Příště míň hazeru a lepšího castingovýho režiséra. Škoda. ()

kukkik

Obdivovat Čermáka je sice asi teď hitovka a jako herec si to zaslouží ale tohle nebyla zdaleka těžká role, už proto, že za celou sérii řekne asi 10 vět a objeví se možná v ⅕ všech záběrů a na všech jenom sedí a čumí, takže jestli tohle je to nejlepší na celém seriálu, tak docela bída. Jinak casting neobyčejně nesympatický a působil navíc nevěrohodně. Veškrnová stále neumí hrát, navíc má už teď ale i botoxový ksicht takže ani základní emoce aby z něj člověk luštil s lupou. Spousta situací postrádá logiku a někdy i věrohodnost (paruka na ně vypadne ze skříně přesně pár minut před soudem, svědkyni z paneláku si policie bere na výjezd do bordelu,...). To vše by ale ještě nebyl takový problém jako to, že mě seriál zkrátka nebavil. A to těžce. Dalším obrovským průs** je za mě hudba a hlasitost dialogů. Snaha o dramatizaci sice pěkná ale za mě bohužel nezdařená. Seriál na úrovni běžné Novácké produkce, a přitom to rozhodně jde dělat líp i v našich podmínkách s našimi herci, viz např. Devadesátky od ČT, které jsou, naštěstí, na úplně jiné úrovni. 2/5 ()