Policista kmene Navajo Joe Leaphorn (Zahn McClarnon) musí vyřešit sérii zločinů. Spolupracuje s novým zástupcem Jimem Chee (Kiowa Gordon), který se do rezervace vrátil poprvé od dětství. Společně čelí zlým silám, pozemským i nadpřirozeným. (mac000)

Trajektt

Při sledování této americké kriminální série jsem se vracel do svého dětství, kdy jsem měl ze všeho temné větry a tak jsem si na zahradě mezi slepicema postavil indiánské týpí a doslova jsem začal tančit s vlky. Oni to teda nebyly zrovna vlci, ale různé kozy, husy, prasata a další pro člověka důležitá hospodářská zvířátka, ale o to nešlo, šlo o to, že jsem se mezi nima plazil se svým lukem a vytvořil jsem si vlastní řeč, kterou jsem vypozoroval od náčelníka Apačů, takzvaného Vinnetoua, který byl v té době doslova všude. Nejdříve se všichni bavili mými excesy, ale když už ta moje letargie trvala moc dlouho, tak si říkám, že jsem měl možná štěstí, že jsem žil v takzvané normalizaci, protože v dnešní době by se mnou rodiče asi rychle mazali k nejbližšímu psychiatrovi, což se v té době nestalo, protože se tyhle blbosti neřešili a stačilo to vyřešit pár fackama a z Vinnetoua se ze mně rázem stal spořádaný občan první kategorie. V tomto rozmanitém díle, které produkoval úspěšný scénárista a spisovatel George R.R. Martin a neméně úspěšný režisér a hollywoodská superhvězda Robert Redford se podíváme do jedné indiánské oblasti, které se chybně říká rezervace v období začátku sedmdesátých let. V indiánských oblastech si místní indoši žijou vlastním životem a snaží se zachovávat kulturní dědictví svých předků. Někdo tyto hodnoty ctí tak, že se stal majitelem kasína, někdo pase kozy, někdo pase něco jinýho, někdo vykrádá banky celkem originálním způsobem a někdo se snaží sloužit svým vrstevníkům jako pan spravedlivý a stane se poctivým policistou. A tím začíná náš příběh ve kterém uvidíme několik roztomilých vraždiček, trošku toho tajemna, samozřejmě několik těch padouchů, neschopnou FBI, nevyřčené hříchy z minulosti a pro mně i uspokojivý konec. Lokace této televizní minisérie byla vybrána taktéž podle mého gusta, protože zde vidíme podobné lokace jako v mém oblíbeném Breaking Bad a ještě oblíbenějším Volejte Saulovi. Jóó, Nové Mexiko je Nové Mexiko a tento příběh do něj perfektně zapadá. Kdo si chce zavzpomínat na staré dobré indiánské časy, tak přesně pro toho je tato oddechová záležitost a to mi potvrdí devět z deseti indošů, kteří se u nás na pavlači každý pátek scházejí na pravidelném potlachu, kde společně probírají různá témata za doprovodu hlasité hudby a vykouření nejedné dýmky míru. Teda myslím si a doufám, že jsou to indoši? Za milé překvapení v těchto uspěchaných časech dávám zasloužených 90%. ()

Skeksis

Ako dobre to začalo, tak nanič to pokračovalo. Patetická kravina! Nejaká indiánska Baba Jaga, ktorá zďaleka nevyužila svoj potenciál. Tehotná mladistvá, ktorá má ukážkových rodičov - otca, ktorý si myslí, že keď je indián, tak môže zabíjať bielych, a mamku Babu Jagu. Pomätený okuliarnáč, ktorý chce oslobodiť svoj kmeň alebo čo (na to je už dávno neskoro). Skorumpovaný megašéf - asi jediný beloch. Vlastne tam boli ešte aj tí mormóni v diere. A dvaja policajti, samozrejme tiež indiáni - starší v pohode, ale druhý vyzeral asi ako Vinnetou z Francúzka:)) Záver odpad. ()

M.i.k.e

v jádru klasická a celkem obyčejná detektivka, které ovšem hraje do karet neokoukané prostředí indiánské rezervace v sedmdesátých letech a dokáže v tomhle ohledu těžit z minima maximum. Atmosféra je slušná, herci sympatičtí a jako jednohubka pro milovníky trochu jiných kriminálek šlapou Temné větry velmi dobře...70% ()

david141474

Tenhle seriál nelze popsat slovy! Tento seriál je klenot filmové kinematografie! Tenhle seriál je nejlepší seriál který jsem letos viděl a dalo by se říct, že je nejlepší seriál, který jsem v životě viděl! Tenhle seriál nemá žádný slabý místa, pořád se v něm něco děje a to se moc často u seriálů neděje. Herci předvádějí neuvěřitelný výkony a v tomhle seriálu je to perfektně vidět. Děj je prostě a jednoduše neuvěřitelnej, že zůstává rozum stát. Od začátku seriálu je to neuvěřitelně napínavý, napínavější finále jsem snad v životě neviděl. Chemie mezi herci a postavami funguje velmi dobře . Romantika mezi hlavními postavami funguje taky velmi dobře a abych se přiznal celkem jsem jim ten vztah přál. Tenhle seriál by měli vidět všichni fanoušci napínavých dramatických kriminálek. 100/10 nejlepší seriál, který jsem kdy v životě viděl a teď nekecám, nižší známku dát ani nemůžu! ()

*CARNIFEX*

Indiánska krimi pre nenáročných. Osobne som čakal viac aj od mystiky, tá je tu totiž len zľahka liznutá. "Dark Winds" nie je zlá mini séria, no nič mimoriadne neponúka. Karty sú rozdané takmer od úvodu, divák "tuší" kto - prečo - začo, a tak sa žiadne prekvapenie nekoná. Navyše, až príliš tu svieti slnko :) ()

• Knižná séria " Leaphorn & Chee" od Tonyho Hillermana obsahuje 18 kníh. Seriál adaptuje dve z nich – "Listening Woman" (1978) a "People of Darkness" (1980). Jedna z kníh tejto série tiež nesie názov "The Dark Wind." (Real Tom Hardy)