Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

nicky.2000

Jako dítě jsem tuhle pohádku zřejmě nedokázala ocenit tak jako v dospělosti. Síla textů všech písniček je naprosto neuvěřitelná, Petr Nárožný a Jiřina Bohdalová jako královský pár jsou dokonalí, humor dotažený do konce. Jedna z mých oblíbených. ()

Ospalek

Pohádka s krásně plujícím dějem, krásnou Ivankou a s nezapomenutelnými písničkami. Hlášky z úst Nárožného a Bohdalové jsou opravdu skvostné a Švehlová s Kretschmerovou tomu taky daly své. ()

JARDAHONDA

Poměrně zdařilá pohádka, která se sice odehrává jen na zámku, ale za to s podařeným humorem a skvělými písněmi, které se staly dodnes kultovní záležitostí.. 85 % ()

Brambuuu

Jako dítě jsem ji milovala, nejspíš kvůli písničkám...v dospělosti mě rozhodně neurazila, naopak. Herecké spojení Petra Nárožného a Jiřiny Bohdalové, vynikající... Za mě 70% ()

lisbon

Zrcadelnice - je hrozné povolání a ten přiteplený princ mě dovádí k šílenství... Bohdalka a Nárožný byli skvělí proto každému po jedné hvězdičce... :-) ()

Jablkohruska

Miluji hudební styl osmdesátých let a v této velice příjemné pohádce, která už dnes patří ke "klasice", si ho můžu užít plnými doušky. Královský pár Nárožný-Bohdalová je navíc naprosto bezchybný a i Miroslav Vladyka byl pro ztvárnění prince-jelimánka velice dobrou volbou. Jediná věc, která se zde nepovedla, byl převlek Ivany Andrlové - za muže bych ji rozhodně nepovažoval. Na to, abych tomuto poetickému, ale zároveň i zábavnému a vtipnému příběhu o urozenosti lidského srdce strhnul hvězdičku, to však ještě nestačí. 90% ()

sikina

Pro mne už klasická pohádka a navíc hudební :-) s báječnými lidmi, ať už herci nebo zpěváky. A že se herečka necítila na zpěv, tak ji nahradila zpěvačka? Co na tom! Berme to s nadhledem, vždyť je to pohádka a opravdu vydařená. ()

melica

Jako malá jsem tuto pohádku měla velmi ráda. Když jsem v dospělosti pochopila socialistické řeči o lidech z podhradí, vypadla mi z oka. Pěkná a vtipná pro mě zůstává linie s úkoly pro princezny, které za ně splní zrcadelnice Běla alias synovec Bedřich alias Ivana Andrlová v jedné ze svých krásných pohádkových rolí, a zvláště předvedení písniček před králem (mám radši Kretschmerovou s kordem než "Když se načančám"). Ostatní písničky stojí za prd, a vždycky mi vadilo, že se Bohdalová a Vladyka nezpívají sami. Ovšem musí se této pohádce nechat, že je krásně okostýmovaná, takhle si skutečně představuju pohádkový královský dvůr. Mnohé pozdější pohádky z ponurých hradů a v hnědošedých šatech a la gotika ať se jdou zahrabat. ()

neo101

Bedrna :D a zdatně mu sekunduje Nárožný. Je vidět, že když jsou k dispozici herci s komediálním talentem, dokáže se z mála udělat velmi kvalitní záležitost. Akorát ta Andrlová, podle mě naprosto hnusná herečka a nehodí se tam. Vladyka teda taky neni zrovna princ Krasoň. ()

sun.eagle

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Humor, písničky, obsazení všechno si dokonale sedlo a to pak nevadí ani ty levné příšerné kulisy kolem. ()

007hanka

Velikou předností téhle pohádky je, že má pokračování ještě blbější než je ta "jednička". Tady to zachraňuje celkem kvalitní obsazení, které se pitvoří v ještě snesitelné míře, i když občas ty jejich repliky... Ale ne... tady to opravdu ještě ujde, i když kdo by tenkrát řekl, že Heidi bude svým načančaným hitem otravovat ovzduší Dnů dětí i dalších bezmála 35 let. A to "pečení marcipánu" mě tam taky žere dodnes. ()

ladinek

fantastická pohádka,kde kromě písniček je k vidění opravdový herecký koncert tria Bohdalová,Nárožný,Bedrna.Co ti tři tam vyvádějí je neuvěřitelné,hrozně mě to baví,pozorovat každou jejích větu,každé gesto.Nic tak dokonalého jsem ještě neviděl a za mě pět hvězd.. ()

milos.bradik

Černoch prostě neumí hrát a Bohdalka jako obvykle trapná, nepozvedli ani Andrlová a Vladyka, kteří jen odříkávají své repliky. Toto se mi opravdu nelíbilo. Vtip tomu dodával jen Nárožný. ()

Pimburger

Je to naprosto skvělá pohádka a ani věk na tom nic nezměnil. Je sice pravda, že dnes už bych nechtěl být Vladyka a šermířské scény už mi taky nepřijdou tak akční jako v dětství, ale jinak je to jedna z těch pohádek, který prostě chytnou za všechno. Nemůžu jinak než plný počet. ()

deli06

Princ David se celou dobu chová jako kolosální jelito a na konci mu najednou přecvakne a Běla mu odpustí, že se k ní celou dobu choval jako ke kusu hadru. Nicméně, pohádka je to krásná, vtipná a s chytlavými písničkami. ()

Petbrab

Hudební pohádka jak má být. Hudební stránka zamaskuje i poměrně jednoduchý děj. A píseň "Když se načančám" to už je balzám. ()