Hospoda

Česko, (1996–1997), 22 h 45 min (Minutáž: 24–29 min)

Réžia:

Jaroslav Dudek

Scenár:

Jiří Drejnar

Kamera:

Alois Nožička

Petr Nárožný, Ladislav Potměšil, Bronislav Poloczek, Jiří Menzel, Jan Kanyza, Jiří Krytinář, Pavel Vondruška, Václav Knop, Věra Tichánková, Lubomír Lipský st., Josef Dvořák, Zuzana Bydžovská (viac)

Do hospůdky tři schůdky, z hospody tři schody. Oblíbený sitcom z prostředí malé pražské hospůdky a o neobyčejně veselých příhodách denních štamgastů. (TV Nova)

Ripley

Jedna hvězdička aspoň za to pivo v každém díle,jinak odpad jako navlhlé poleno. A tenhle rejža natočil Nemocnici na kraji města! ()

Kovaja

Ať si každý nad tímhle vylívá srdíčko a brečí že je to sračka ale já se na každý díl těšil jak malej Jarda.když to dávali poprvé tak sem si hlášky dokonce psal do sešitu abych později mohl ve škole machrovat.V hospodě je jedno herecké eso vedle druhého a humoru je tu opravdu kopec.Mistrovský nadhled a zdravý rozum zde zastupují Menzel,Kanyza a sem tam i Nárožný.Šibalství a vynalézavost skvělý Potměšil.Naprostý klidek Poloczek a milou přihlouplost Dvořák.No a zmiňovat se o panu domácím v podáni V.Knopa je zbytečné.To se musí vidět. ()

Paity

Hvězdu dávám za velmi netradiční a minimalistické prostředí, kterému v podstatě stačili dvoje kulisy v jednom studiu. Dodnes nechápu, proč se v tom například angažoval takový Jiří Menzel, ale asi to měl hodně zapotřebí. Jinak to bylo asi tak kvalitní, jako to pivo, co tam točili. ()

Tessie

Myslím, že bych Hospodu zařadila do šuplíku Počátek českého sitcomu. Denodenní sezení v hospodě, kde se řeší problémy se špetkou humoru a sarkasmu, to mě prostě opravdu bavilo. V mnohých postavách jsem poznala lidi kolem sebe, bavila jsem se lidskou hloupostí, pýchou, moudrostí. Mezi nejoblíbenější díly řadím epizodu s krabicí Jonášových pochoutek ze zabíjačky, její zhospodění,.. pan doktor Kanyza ho prostě úžasně přečůral.. ()

Foxhound#1

Patrně poslední komediální (a nejen komediální) seriál z produkce Novy, na který se dá dívat i v reprízách. Vkusné je jak obsazení hlavních rolí, tak i jednotlivých cameo roliček. Já si při tomto seriálu vždycky pobavím takže by nebylo špatné, kdyby i tento seriál časem vycházel na stánkových DVD. Rozhodně by si to zasloužil víc než nějaký VKV a podobný výplody. Čím víc tento seriál sleduji v reprízách a na youtrubce tak uznávám, že se některé náměty ba i třeba hlášky a historky v seriálu opakovaly, byť třeba pro jinou postavu. A jak plyne čas, tak se z Hospody stává i dokumentární seriál na téma jak kdysi vypadala typická česká hospoda. Aneb jak byla epizoda Nekuřácký den tehdy úsměvná, tak se z ní vlastně stala předzvěst budoucnosti. ()

Wishkah

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších porevolučních seriálů a asi nejzdařilejší pokus o sitcom. Zejména z glosátorů Jiřího Menzela a Jana Kanyzy sem opravdu nemohl smíchy dýchat ()

Prochy38

Oddechový český seriál, postavený na výkonech herců. A že ty výkony stojí za to. Herecké kapacity doby a hostování dalších osobností české filmografie mě donutily dát právě takovéto hodnocení. Některé díly jsou výborné, některé slabší, ale ani jeden není špatný. ()

ondrula

Občas je to vtipné, akorát taková nesourodá partička různých charakterů se u jednoho stolu v hospodě asi fakt nikdy nesejde. Hrozně otravnej je tam Menzel, kterej pořád všechny opravuje a poučuje. Babula mu měl už dávno dát do držky. ()

Darik

Sám od sebe bych si to asi nepustil, ale takhle v televizi je to velmi příjemné. A navíc je to celkem vtipný a trefný (teda jak kdy). ()

Hanes88

Prostě taková chvilková pohodička. Nikdy sice nenadchne, ale ani neurazí. Člověk, když nemá co, tak se na to rád podívá. 55. ()

.baris. odpad!

Blbost numero uno. Asi chápu, že se to některým českým chlapům může před večerními zprávami líbit - přijdou z práce, hodí na sebe bílý nátělník a síťované kraťasy, otevřou si lahváče, hodí nohy v děravých šedivých ponožkách na stůl a zařvou na Marunu, ať jim přinese tlačenku s rohlíkem.. Jo, fakt to chápu... Ale mě, prosím, nenuťte, měla bych z toho noční můry.. ()

Tristaver

Pro mě trochu smolný případ seriálu. V dětství, kdy jsem jej docela dost sledoval, jsem 70 % vtipů a narážek nepochopil. Dneska už na to nemám chuť. Zůstanu tak s hodnocením při zemi. Za hezké vzpomínky a sympatické postavy (Dvořák, Kanyza, Nárožný) solidní tři hvězdy. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel

07.09.2020

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel, informaci v neděli prostřednictvím sociální sítě zveřejnila jeho manželka Olga. Světoznámý tvůrce, jenž se v posledních letech… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

Bronislav Poloczek (1939 - 2012)

16.03.2012

Po vleklých zdravotních problémech dnes zemřel ve věku 72 let herec Bronislav Poloczek. Pocházel sice z hornické rodiny, ale vzhledem k otcovým problémům s účastí ve 2. světové válce pod britskou… (viac)