Slovenský film režiséra Petra Solana rozpráva príbeh o dvoch mladých úradníčkach, ktoré si po celý rok šetria na niekoľko dní bezstarostného života, o dvoch mladých inštalatéroch, hľadajúcich erotické dobrodruž- stvo, stavebnom majstrovi, ktorý spreneveril výplatu celej partie, neuz- nanom vynálezcovi a bývalom majorovi britskej armády, ktorého politické príkoria povojnových čias priviedli k alkoholizmu, pričom celý dej sa odohráva počas jednej noci v prepychovom nočnom tatranskom podniku. (oficiálny text distribútora)

mrclTV

Pozel som si ho a nechápal. Tak som si prečítal informácie o filme a stále som nechápal. Ja tieto psychologické filmy, ktoré vyjadrujú "impresiu", ale nie dej jednoducho nechápem. Prirovnal by som to k nevydarenej epizóde Partičky, tiež sa tam hodinu a pol improvizovalo a tiež to nemalo pointu (áno viem, porovnanie je dosť scestné, keďže toto zrejme nemala byť komédia). ()

Max Q.

Jak už tady někdo psal, tento film je především o atmosféře. Dokázal jsem si představit, že u jednoho stolku sedím i já a s chutí pozoruji nesympatického (čti dobře zahraného) mladého Labudu. ()

wallax

Jedno miesto, rôzne charaktery, bohaté dialógy...čiernobiely film Quentina Tarantina. S jedným obrovským rozdielom...film je z roku 1965 a je to československý film ()

pierre9

Presne ako píše Theker, ide o jednu noc, ktorú môže kedykoľvek prežiť každý z nás a to filmu pri úžasných hereckých výkonoch trojice Dančiak, Labuda, Pántik pridáva na zaujímavosti. Už aj keby sme opomenuli psychologický rozmer snímky, je sa na čo pozerať, no keď ho vezmeme do úvahy, nedá sa nič len vrelo odporučiť. ()

brasek

Veľmi podarený snímok. Neviem či psychologická dráma by ma takto zabavila, ale tak ako je príbeh podávaný tak je to pre mňa nevtieravá úsmevná mierna komédia. ()

Tomas_PO

Hanbím sa za hodnotenie, je vyslovene subjektívne, no skrátka mi film nesadol. Československé herecké obsadenie je famózne, možno len treba mať na film správnu náladu. ()

J.J.1972

Eeehm...tak neviem...no...asi som tu jediný čo sa pri tom nudil. Dopozeral som to lebo som chcel vedieť čím sa skončí táto noc... a skončila kohútikom jarabým ...žiaľ nevtiahlo ma to do žiadnej atmosféry. Tento film režisér určite videl až po premiére. Scenár načrtli títo dvaja páni tipujem večer pred natáčaním na podpivník, pri statočnej opici v niektorom tatranskom bare. Na druhý deň náhodou stretli Pántika s dvoma študentmi VŠMU, ktorí tiež večer predtým hýrili, sľúbili im že si na štátne trovy dajú repete predošlej noci, no a do rána mali natočený film. Dlhšie to určite nemohlo trvať. "Atmosféru" u mňa nezachránil ani vrodený herecký talent majstra Pántika, ani Polónyiho pokusy o komický vstup, ani milí chlapčekovia Dančiak s Labudom, ani nudné mladé úřednice. Dialógy skutočne neboli pripravené a improvizácia nejako do seba nie a nie zapadať. Večné skákanie si do reči mi dokonca mierne liezlo na nervy. Jedna hviezdička za "erotickú" :D tanečnicu na začiatku, za (takmer) debut dvoch vtedy mladučkých, no neskôr skutočných umelcov, za Pántikov vtipný pokus o hru na trúbke a za vzácny záber na čerstvo odovzdaný hotel Bellevue v Hornom Smokovci (počas záverečných titulkov). Je mi ľúto, jeden z mála filmov ČS kinematografie, ktorý som videl raz a viac nemusím. ()

JSYSMHJF

Příklad toho, že i málo známé a neoslavované filmy mohou přinést příjemné překvapení. Příběh ve stylu Nové vlny, kdy mládež jaksi neví, co si počít se životem a člověk je ukazován ve své dokonalé nedokonalosti. Ačkoli se děj odehrává v jedné restauraci během jediného večera, udrží, a dokonce stupňuje pozornost. Na malém prostoru a nenásilně dokonale vykreslené charakteristiky postav, perfektní herecké výkony – Pántik, Labuda, Dančiak, Gýrová, Zelenohorská…vpravdě Československá Nová vlna! ()

pankito

Fuj, to byl skutečně protrpěný zážitek... Už dlouho se mi nestalo to, abych musel 3x přerušit zhlédnutí filmu, protože mě tak strašně nebavil. Jestli má mít večer v baru, kde se náhodní hosté baví tím, že rozhazují za cizí peníze, nějakou pointu, vážně jsem ji přehlédl. Jediná postava, která měla nějakou psychologickou hloubku, byl zničený major od Tobruku. V hlavní roli dva výrostci - jeden je tak drzý, že by zasloužil nafackovat, a druhý tak nesmělý, že nebýt toho drzého, nebyl by si pomalu ani schopen objednat drink - se snaží sbalit dvě hloupé holky, které celý rok šetří na takovýto lihový dýchánek. Korunu tomu nasadila postava muže, který se třikrát objeví v baru v nevhodné době, tváří se jako Tajemný hrad v Karpatech a vypadá asi jako předchůdce Mužů v černém. Přitom mám naše (československá) psychologická dramata moc rád (Adelheid, Ucho, Pozor, vizita, Sedím na konári a je mi dobre, Obchod na Korze, Stíny horkého léta, Medená veža atd.) a to včetně nové vlny, kam bychom tento snímek mohli zařadit. Mrzí mě to, ale více než 1 hvězdičku nemůžu dát. ()

Marián Labuda 1944 - 2018

Marián Labuda 1944 - 2018

05.01.2018

Ve věku 73 let zemřel náhle slovenský herec Marián Labuda. Syn krejčího a nadšený ochotník absolvoval divadelní fakultu VŠMU v roce 1965 a hned nastoupil do činohry Slovenského národního divadla. O… (viac)

Slovenská zlatá šedesátá a ještě něco navíc

Slovenská zlatá šedesátá a ještě něco navíc

26.05.2009

Už ve čtvrtek 28. května začne v pražském kině Ořechovka filmová přehlídka „Slovenská zlatá šedesátá a ještě něco navíc“. 60. léta minulého století jsou všeobecně považována za zlatou éru… (viac)