X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

kamziksvk

Prvá hodina filmu ma totálne unudila a len s veľkým sebazapretím som sledoval ďalej. Kebyže si chcem pozrieť erotický film, porno, alebo čokoľvek iné, vyberiem si práve tento žáner. Za mňa prvá polhodina totálna nuda, ktorú nezachráni ani psychopatická starena. Za mňa hodina a pol strateného života, ktorý mi už nikto nevráti. ()

Nellaron

Toto bol veľmi smiešny film. Celý je založený na tom, že 90-ročná starenka potrebuje ešte opichať. Ide doslova o reklamu na starecký sex. Samotná téma je samozrejme seriózna, ale určite nie ako predloha pre horor. Druhou oveľa absurdnejšou vecou na filme je to, že skupina 6 mladých ľudí v plnej sile si nedokáže poradiť s 2 starcami, ktorí majú dokopy 180 rokov a ledva sa hýbu. Úplná absurdita filmu, ktorý sa ťažko dá zaradiť medzi horory. A ak máte chuť na lacné porno, sú na to iné filmy. ()

Zaks

Škoda trochu pomalšieho rozjazdu, lebo potom už nebolo moc priestoru na dokonalé rozvinutie hororovej časti. Ale kreatívnosť sa autorom aj tak uprieť nedá a zvyšok príbehu bol plný zvrátených nechutností a navyše celý čas v nádhernom retro štýle. ()

goauld

Film jsem začal sledovat asi od té 41minuty a to protože až od prvního "píchance" to mělo konečně horrorový ráz. Co se týče důchodců, tak ti byly fakt super nalíčení. Představa, že taková slizká špinavá důchodkyně by si lehla vedle mě do postele (a začla osahávat)... fuj - taky bych se lekl až bych z toho dostal infarkt :-)) Co se týče vraždění - nebylo to špatné (včetně toho aligátora co důchodci "chovali" ve svém jezeře ;-)) Nicméně... pořád se nemohu zbavit dojmu, že celá ta partička nebyla zto ty belhající-se důchodce "umravnit". Takže pro mě jako za -tři- přátelé... PS: ten americký venkov musí být docela adrenalin :-D ()

BStone

Solidní horor o partičce vydávající se natočit svůj přelomový pornofilm. Trošku problém jsou ale staří majitelé pronajaté chaty. Celkem tradiční námět o podivných majitelích polorozpadlé farmy, který se podařilo vytěžit v rámci žánru poměrně slušně. Celé to vypadá velice dobově a casting se taky povedl. Není nouze ani o nějaké ty nechutnosti. Za mne lehký nadprůměr. 65% ()

Sterbik odpad!

No dlouho sem neviděl takhle špatnej film. No začněme třeba hercema. Jejich výkony doopravdy odpovídají reálným pornohercům. Oh no step brother i am stuck, help me. Hrůza , bída a děs. Další věc co vás hned flákne přes frňák. Ty masky co to jako je ?! Vypadá to jako kdyby jim někdo rozetřel hovno po obličeji a následně vytvaroval. Ne vážně za takovýhle masky by se styděli i béčkový filmy z před dvaceti lety. První půlka filmu se táhne jako smrad, nic se neděje, natáčíme porno a menší konflikt. Potom se začne něco dít protože si 100 letá bába chce zašukat. Plot twist 21. století. Akce je předvídatelná, podprůměrná, ničím nenadchne. Potom je zde úchvatná scéna koitu báby s dědkem. Já nevím proč ten film existuje, je to nuda predvidatelna nuda bez atmosféry kde si člověk klepe na čelo co si to scenárista zase šlehnul společně s režisérem. Radši se podívám na pornhub dostanu porno, stejný herecký výkony, detailnější záběry a hlavně lepší příběh a atmosféru. Kandidát na nejhorší film roku. ()

rostsoft odpad!

Zvrácená bezduchá kravina, která nemá jediného kloudného nápadu, a ještě k tomu se mi z toho udělalo špatně, ne z těch krvavých scén, ale ten kdo se na to podívá tak pochopí z čeho. ()

Mr.Bilek

Miluji svěšená prsa. Ale všeho moc škodí. Tam bylo tolik volnýho poprsí, že bY toopravilo celou d1. Příběh 10/10 ale zeschlá kunda už mě nějakej ten pátek neláká, radši zapltím pár juro. Btw kluci v csku jsou opravdu špatní ()

Mike91

Jako nadšenec do hororu jsem spíše příznivcem duchařin, které dokážou do značné míry vyděsit, než klasická vyvražďovačka. Nicméně pravdou je, že tento film jako klasická vyvražďovačka rozhodně není. Ve filmu je ovšem pár bizarních scén, které divákovi mohou na tváři vykouzlit lehký úsměv s myšlenkou nechutnosti což ve výsledku v takovém filmu nemusí být vůbec na škodu. Film bych ohodnotil na takových 60%. Není to film, na který se s chutí podíváte za půl roku znovu, ale rozhodně nelituji, že jsem měl tu možnost ho vidět. ()

Superkritik

Tohle není dobrý horor... a vlastně ani film.  První půlka je pomalá, nezáživná a ne moc napínavá (s výjimkou snad scény s krokodýlem). Ta druhá je zcela předvídatelná a vám bude hned od začátku jasné, kdo bude vraždit. Žádného velkého zvratu nebo překvapení se tu nedočkáte.  Pokud se chcete bát nebo se u filmu bavit, koukněte si raději něco jiného. ()

melmoth

X Ti Westa je skvelým prírastkom do amerického hororového žánru. Režisér The Sacrament (2013), The Innkeepers (2011) alebo Cabin Fever 2: Spring Fever (2009) priniesol svoj typický nezameniteľný vizuál, spojil ho s poctivou scenáristickou prácou a zrealizoval tak projekt, ktorý sa u nejedného filmového fanúšika bude uchádzať o post amerického hororu roka. Avšak na potenciálny budúci menší kult to kvôli príliš jednoduchej a plochej záverečnej tretine úplne nestačí. Viac tu ()

BigJohn02

Vcelku zábavně natočenej retro-horror o stařeně na válečný stezce, ve kterým mě štvaly jen ty občasný zvukový exploze, který nic neřešily. Je to holt takovej nešvar. A ty holky... Jenna Ortega je sice roztomilá kočenka, ale ty ostatní dvě? Protivná nesympatická Brittany Snow a Mia Goth, šeredná jak noc - s těma modrejma očníma stínama vypadala jak hnusnej klaun. Jo, abych nezapomněl, viděl jsem leccos, ale šukat stoletý mátohy - to je konečně něco novýho. Blééé.... ()

lineker

Tak tohle bylo celkem hustý. Ne, že by šlo o nějaký příběhové překvápko. Slasherová klasika u které kdybyste nevěděli rok vzniku tipnete to na zlaté osmdesátky. Parta amatérských filmařů jede natáčet péčko k babce a dědovi na odlehlou farmu. To že těm dvou bude hrabat v palici se dá lehce odhadnout, ale že jim ( i když především jí ) bude hrabat tímhle způsobem? Explicitní vraždy, natáčení porno scén, to vše je ve filmu znázorněno poměrně otevřenou optikou a může to i šokovat. Nicméně nejnechutnější scéna, při které jsem fakt odvracel zrak se odehraje skoro v závěru filmu na domácím letišti. Tohle je další důkaz toho, že Ti West je opět o prsa před nimi. ()

Pudding

Chtěl bych se omluvit Bohu za prohřešek, který plánuju dneska udělat a to zhřešit na mým novým hororovým crushem. Na tom konci byla úplně že *ughhh hhhhh hhh* Kazdopádně se mi film velmi líbit, začátek takovej klidnej, pěkné záběry, efekty, hudba a poznávání postav atd. V druhé polovině filmu, no bylo to hlavně divný a zvrácený. Ale tak to mám rád. Gore byl dostatečný, brutální v jezeře, předvídatelný a infarkt lol. Za mne velmi fajný film, který stojí za to se podívat. ()

Dalajlada

Umělecky zpracovaný horror na téma Sexuální praktiky důchodců. Návštěva v sedmdesátkách se vším všudy. Anavíc hezký holky s hezkejma prsama. Teda většina. ()

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

05.04.2023

V současné době se velká studia předhánějí v tom, komu se podaří vytvořit úspěšnější provázané komerční franšízy, a tím pádem většina filmů a seriálů, které něco vydělaly či přilákaly hodně diváků do… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD