Osmidílný detektivní seriál, ve kterém je hlavní postavou Emil (Štěpán Benoni) jako vyšetřovatel v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu. Není to ale typický policista, je nenápadný a introvert. Je sice přátelský, ale nikdo z kolegů moc nestojí o přátelství s ním. Emil nevyniká ve fyzických akcích, zkoušky ze střelby dělává na spodní hranici a s kondičkou je na tom obdobně. „Jak jste si všimli, tak se hodně potí. To ale není můj pot, je umělý. Emil je takový spíš analytik, který pracuje na kriminálce – na ústředí proti organizovanému zločinu – a není zvyklý chodit do terénu. Vlivem nějakých okolností se dostane do akce, a ta dopadne všelijak. K Emilovi se totiž přidá takový pomocník, který mu změní život,“ prozrazuje Štěpán Benoni, který bude mít po svém boku nejen záhadného pomocníka, ale i parťačku Radku (Marta Dancingerová). (TV Prima)

Recenzie používateľa topi80 k tomuto seriálu (7)

Krysa (2022) (E01)

Včera jsem na kousek kouknul a s překvapením zjistil, že ten týpek v hlavní roli není Petr Kostka, jak jsem byl přesvědčený z upoutávek. Jinak oceňuji, že v té první polovině jsem viděl čehosi v české kriminálce nevídaného - a sice napětí. Jen se poněkud pozastavuji nad tím, že na tajňačku tady před místními mafiány vystupuje známá policajtka z místního oddělení. Příběh druhé části už byl nějaký kostrbatý, ale beru to tak, že seriál se nehodlá brát nějak vážně a že to byla příprava na dění další. ()

Pračka (2022) (E02)

POZOR, TROCHU SPOJLER: Takže, za protřelými mafiány přijde týpek, že pro ně něco má. Stejný týpek pak jde za holkou, kterou mafiáni vydírají a sledují. Zároveň mafiáni vědí, že je sledují fízlové. Týpek přijde znovu za protřelými mafiány, ti na něj zatlačí a on jim řekne, že se s tou holkou potkal úplně náhodou, když jí pomohl s nákupem. Mafiáni uvěří jeho velmi důvěryhodným slovům, pustí ho a udělají s ním kšeft. Pak je týpek úplně náhodou vyhledá na místě, kde si oni vyzvedávají prachy (tou dobou už jednoho z nich krátce předtím skřípla policie). A oni jsou tak tupí, že s ním pod dozorem policie udělají další kšeft. No, ale jinak mě to bavilo, to zase nemohu říci. ()

Mrtvá voda (2022) (E03)

Polidšťování mafiána se mi vůbec nelíbí, navíc hlavní hrdina v podání Štěpána Benoniho na mě působí svým vzezřením, svým pohybem i svým chováním takovým dost odpuzujícím dojmem. Nejlépe by to vystihlo rčení "smrdí i z fotky". Naopak jsem si zvykl na Martu Dancingerovou, která sice navazuje na tradici novodobých českých kriminálek, kdy vyšetřovatelku dělají holky, které bych spíše poprosil, jestli by za mě neudělaly domácí úkol, ale docela mi sedne. ()

Legionáři (2022) (E05)

V minulém díle nás Prima vychovala ve vztahu k rasismu, nyní nám zase vnukla ten správný názor na Donbas. Přesto zatím nejlepší díl. Benoni byl  méně toporný a pomalý než v minulých dílech a Darko se naštěstí od sentimentu vrátil zpátky ke své mafiánské duši. ()

Zrádce (2022) (E06)

Nejlepší byl ten kameraman, co o své práci vyprávěl se stejným nadšením, jako by natáčel neškodnou kultovní německou romantickou sérii Loď snů. Darko byl konečně zase docela vtipný (aniž by ztratil mafiánský ráz), pobavily i Emilovy detailní znalosti na fízlovské poradě. ()

Nikomu nevěř (2022) (E07)

Koukatelný díl, i když asi horší než předchozí. I přesto, že tvůrci si tentokrát dali pauzu od své touhy diváka vychovávat a formovat jeho názory a postoje. Nešlo o nic důmyslného a ta přestřelka na závěr nějak nedávala logiku, ale na oddychový seriál v pohodě. ()

Válka (2022) (E08)

Kdo čekal na konci nějaké sofistikované, komplikované a spletité rozuzlení, ten se nedočkal. Místo gradace tady máme žvanírnu, kdy si téměř všechno mezi sebou řeknou duchové, zápletka s velkým potenciálem (pro koho pracuje Emil?) skončí dřív, než se vůbec rozjede. A tak dále. Zkrátka všechno špatně. ()