Komediálne ladený príbeh Ten, kto ťa miloval je zasadený do prostredia predvianočného zhonu známeho kúpeľného mesta. Hlavným rozprávačom príbehu by mal byť po správnosti kpt. Kalina – nepodplatiteľný policajt, milujúci manžel, skvelý otec a báječný syn svojej matky v jednej osobe, keby však iróniou osudu hneď na začiatku deja neumrel pri autonehode spôsobenej zlým výberom pneumatík. O mŕtvych len v dobrom, ale na zosnulého Kalinu začínajú na povrch vyplávať minimálne podozrivé skutočnosti vrátane okolností jeho smrti. Stačí pár nechcených indícií, fotiek, mierneho ohovárania zo strany blízkych a jeho manželke, Vande, sa zrúti svet dlho neotrasiteľnej dôvery. Predsa nemôže uveriť tomu, že by jej bol jej milovaný manžel neverný s policajnou konfidentkou Irenou, akokoľvek tomu nasvedčujú najrôznejšie nájdené dokumenty. Ako dlho? A ako mohla byť taká slepá? V snahe dozvedieť sa pravdu sa z Vandy stáva amatérsky detektív. Našťastie má pri sebe skvelý tým kriminalistov v podobe svojich dvoch malých synov s ich babičkou a jedného v živote nepraktického, praktického doktora... (Continental film)

marhoul odpad!

25 minut v kině a útěk domů. A to lehčím žánrem nijak neopovrhuji, naopak. Nemusí být každý den Bertolucci, mimochodem čest jeho památce a budiž mu lehká zem. Tohle byla vážně tragédie, pak se světe div, že když se Jiří Langmajer promění v Aničku Polívkovou, lid se královsky baví a hvězdičkama nešetří. A já říkám: po zásluze. ()

danliofer

Přemýšlím, proč je mi ten film sympatický, i když zde na něj padá spousta slov o trapnosti a odpadu. Ano, od Marie Poledňákové jsme viděli lepší díla, ale že by v tom nebyla ani trocha něčeho pěkného, s tím bych až tak nesouhlasila. Jelikož jsem od filmu nic nečekala, možná tak si vyčistit hlavu a trochu se i zasmát, tak film v mém případě splnil svůj účel. Většinou se na českou produkci skoro nedívám a vybírám si spíše náročnější dílka, leč dokážu v sobě nějak oddělovat kategorie. Takže v rámci komedií, je to u mě tak na úrovni funésovek, kterým též taky dávám vždy tak dvě tři hvězdy :-) ()

TominoLa

Zdeněk Troška není jediný kdo zamrzl v době svého hitu Slunce, seno ... a nikam už se neposunul. I Marie Poledňáková také kdysi uměla lidi pobavit a vše už je pryč. Ač jsem knihu nečetl tak ten humor je podobný jako Líbáš jako Bůh jen je to celé ještě více hloupé. Možná jsem jen divný, ale za celý film jsem se usmál až někde na samém konci. Od Pachla jsem čekal mnohem více. Ne moc, ale tohle je velké dno. 2/10 ()

PenelopaW

Se smutkem musím konstatovat, že ty nejlepší scény, které mne do kina nalákali, použili tvůrci v traileru. Což s ohledem na jeho délku vypovídá o tom, že zbytek filmu za mnoho nestál. Těšila jsem se na Řezníčka, na jeho suché hlášky, které mne okouzlily v Cirkusu Bukowski, na samotnou zápletku toho, že se ve filmu pohybuje jako duch... a on tam téměř vůbec nebyl. Skoro mi přišlo, že hlavním hrdinou je zde MUDr. Holoubek v podobě úžasně ohavně vlasatého "Rapla" Hynka Čermáka. Což by nebylo na škodu, kdyby to nebylo... v podstatě o ničem. Vtipy byly dost suché, některé zbytečně ještě rozvedené a vysvětlené, až ztratily i tu malou špetku humoru, kterou disponovaly. Scéna s odposlechem učitelky zbytečná... potenciál tam kupa věcí měla, ale filmaři jako by je nějak divně uchopily a výsledek byl plochý. Za mne docela velké zklamání, obzvlášť pokud vezmu v potaz cenu lístku do kina. Slovy mého muže: Škoda, mohlo to bej dobrý. ()

Martin741

Polednakova uz skoncila s reziou, ale este napisala knihu, ktoru sfilmoval Jan Pachl. Ten mi tiez hovori hovno, teda zase pardon, ja som sa pomylil, a chcel som napisat ze neviem o koho ide. Kazdopadne ako pise Tosim je tam badat Polednakovej reziu. Tymto myslim, ze sa Polednakova s filmom uz asi navzdy rozlucila, napokon k tej 80 -ke ma sakra blizko : 30 % ()

• Růže od Iriny, položená k portrétu v kostele, je v dalším záběru pryč. (soarka)
  • Na konkurz do dvou dětských rolí přišlo více než 700 uhazečů. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)