Osmidílný detektivní seriál, ve kterém je hlavní postavou Emil (Štěpán Benoni) jako vyšetřovatel v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu. Není to ale typický policista, je nenápadný a introvert. Je sice přátelský, ale nikdo z kolegů moc nestojí o přátelství s ním. Emil nevyniká ve fyzických akcích, zkoušky ze střelby dělává na spodní hranici a s kondičkou je na tom obdobně. „Jak jste si všimli, tak se hodně potí. To ale není můj pot, je umělý. Emil je takový spíš analytik, který pracuje na kriminálce – na ústředí proti organizovanému zločinu – a není zvyklý chodit do terénu. Vlivem nějakých okolností se dostane do akce, a ta dopadne všelijak. K Emilovi se totiž přidá takový pomocník, který mu změní život,“ prozrazuje Štěpán Benoni, který bude mít po svém boku nejen záhadného pomocníka, ale i parťačku Radku (Marta Dancingerová). (TV Prima)

bratr_jezek

V záplavě krimi seriálů v té době vysílaných na jiných stanicích se podařilo tomuto seriálu zaujmout mou osobu. Seriál se totiž nesnaží být realistický (Devadesátky), ani nám nenaservíruje tým kriminalistů a "zajímavé" případy (Odznak Vysočina) ani se nesnaží nám nabídnout něco "navíc" v podobě rodinného života policistů (Stíny v mlze). Vsadil na odlehčenou formu a humor. Není důležité vyšetřování, ale příjemné špičkování mezi policejním uchem Emilem (Benoni) a duchem mafiánského bosse (opravdu výtečný Bjelac). Do toho občas vstoupí zajímavě drsná kolegyně (Dancigerová) a ostatní (Nečas, Špetlíková a bratři Batěkové) moc neruší, jen občas doplní chybějící místo v ději. Příjemně strávený čas, mohlo být více dílů na jednu řadu, uvidíme, zda bude nějaké pokračování. ()

darius1706

Hele, nebyla to kvantovka, ale na tu si seriál vlastně ani sekundu nehrál. O tom, jak to dopadne, do toho jsem se taky trefil, byť jsem měl dvě variantu, jednu hodně jednoduchou a jasně naznačenou a tu druhou, která se nakonec potvrdila. Jako oddechový seriál na sobotu mě to nijak neuráželo, spíše naopak, bavil jsem se, Prdrag Bjelac super, bylo vidět, jak si každý záběr užívá a zároveň bylo vidět, že to je člověk, který hrát opravdu umí. Pavel Nečas taky super, Štěpána Benoni jsem dosud neznal, ale zvládl to také velmi dobře. Vlastně se mi líbili všichni. Za mě to byl dobrý seriál. ()

Prubner

Ten nápad s duchem (byť vypůjčený z RaH) měl potenciál, ale čeští scenáristé nemají dost talentu na to, aby ho bezezbytku využili. Vlastně možnosti tohoto námětu nevytěžili ani z poloviny. Režiséři zase pro změnu nezvládli akční scény. Zachraňuje to Predrag, občasná povedená hláška a fakt, že i přes uvedené nedostatky se na to celkem příjemně kouká. ()

slunicko2

Role ducha je napsána výborně. 1) Ostatní postavy nepřekračují běžnou úroveň českých dvouhvězdičkových kriminálních seriálů. Vlastně jsou tam víceméně jen pro to, aby Bjelac mohl hláškovat a předvádět své někdy vtipné jindy méně vtipné bonmoty._____ 2) Především se mi nelíbil Emil. 38letému Štěpánu Benonimu s rozložitou podsaditou postavou bych možná uvěřil, že dříve boxoval, ale jeho finální výkon na opičí dráze vypadal, jakoby ho točili Monthy Pythonové. Přerod z kancelářského analytika v akčního hrdinu se nepovedl. Emil se chová na konci stejně jako na začátku snad jen s vyjímkou faktu, že přítomnosti ducha přivykl. Když už tu je duch mafiána, proč by se ve jménu stejné logiky a filosofie neměl Emil přeměnit na policejního supermana, který zvládne, co dříve neuměl a co neumějí ani ostatní? To se ovšem nestalo. Jediné, co vidíme, je trvalé podezření ze strany šéfa a parťačky, které je ovšem stejně plonkové jako celé dílo._____ 3) Šest scenáristů a dva režiséři na necelých osm hodin a osm dílů očividně nestačí._____ 4) Doslova hvězdou seriálu se stal charismatický 60letý Predrag Bjelac (mrtvý mafián Darko). Narozen v Bělehradě, jeho otec Srb z Chorvatska, matka Chorvatka z Bosny. Do Čech přišel v roce 1992. Válka mě donutila utéct. Probíhala rozsáhlá mobilizace a já jsem se s tím nemohl smířit, pro mě bylo absurdní válčit na jakékoli straně... Navíc pro mě byl můj stát Bělehrad, žádné Srbsko, Chorvatsko nebo nevím co. Já jsem míchanej... Babička byla napůl Češka, prababička, kterou jsem nepoznal, stoprocentní Češka Anna Novotny._____ S manželkou se usadil v Praze a začal podnikat. Založil videodistribuční společnost, po vstupu Novy na trh... nikdo už neměl zájem o půjčování filmů, protože na komerční televizi to šlo zadarmo. Chvilku vedl obchod s oblečením a kabelkami. Začalo nejisté období mého života, kdy jsem konečně živ jen herectvím, které je ale absolutně nevyzpytatelné..._____ 5) Závěrečná scéna zve na pokračování, pičku materinu. Ani nevím, jestli o ně stojím... ()

Omnibus

"Fízlokoza s jelimanem, mátoží se seriálem. Naštěstí v tom ducha mám, Darkovi své hvězdy dám." Nejprve klad seriálu. A ano, to jednotné číslo je schválně. Chválím Pana gaunera (sympatický Predrag Bjelac), s nadhledem a vtipně hláškujícího ducha mrtvého mafiána. Zbytek castingu jsem nepochopil, informoval je vůbec někdo, že se vybírají postavy pro role policistů?! Vrcholem výsměchu divákům je Emil, natolik blbě napsaná a prkenně zahraná postava ubohého a neschopného čulibrkovitého losera, že bych mu z fleku odebral nejen zbrojní průkaz, ale i občanku a řidičák na ten jeho blbý skůtr, plus soudně zakázal mávat policejním odznakem, zejména na skutečné zločince. Jeho věčně přikrčená ramínka, jako by očekával každým okamžikem facku, mě neskutečně iritovala. Nejradši bych mu vyhověl a pár pořádných mu vrazil sám. Ty dvě udělené hvězdy posílám na Balkán, upřímně cynickému Darkovi. ()

• Premiéru úvodního dílu sledovalo 1,16 milionu diváků starších 15 let (podíl 27,45 %). (rublik05)
  • Když se Václav (Pavel Batěk) dívá do logů do počítače z důvodu podezření a kontroluje, co si Emil (Štěpán Benoni) prohlížel v policejní databázi, je vidět, že webové stránky jsou uložené v počítači. (Leopard105)
  • Celé interiéry budovy Policie v tomto seriálu byly natáčeny v Olšanské 6 v Praze. Policisté procházejí několika patry v budově bývalého Českého Telecomu a.s., později Cetin a.s., dnes vlastníka budovy Central Group. Zároveň jsou zde natáčeny veškeré scény z kanceláří Policie v seriálu. (petr020202)