Jednotka Sekce organizovaného zločinu už delší čas řeší skupinu Darka Besarabiče, který je šéfem podsvětí a má pod palcem prodej zbraní. Vše nasvědčuje tomu, že se chystá prodat náklaďák poloautomatických pušek, granátů a samopalů kupci, který vyzbrojuje extrémistické skupiny. Do akce musí i hlavní postava seriálu – vyšetřovatel Emil, který v týmu pracuje jako analytik a nikdy se neúčastnil žádného zásahu. Při akci Emila postřelí, a když se v nemocnici probere, začnou se dít podivné věci. (TV Prima)

mokki5

Protože zatím nejde komentovat seriál jako celek tak jej napíšu zde za 5 dosavadních epizod, které jsem viděl. Seriál je to vcelku povedený, ústřední trojka simpatická, i když Benoni je za mě asi nejslabším článkem. Karkarov je zde velký sinpaťák a Martě Dancingerové to sluší. Jsem zvědav jak celá tahle variace na Randala a Hopkirka skončí... ()

mira007

Jasně že to není originální, proto každý zmiňuje černobílý britský duchařské krimi Randall a Hopkirk (1969), jasně, že ten začátek alá akční film je klasicky česká trapárna, jasně, že to má vizuál papundeklového seriálu Primy od Slunečné po Zoo a jasně, že tomu chybělo víc vtipu , ale já si nemůžu pomoc, možná první díl měl blíž k úděsné Dvojce na zabití s Prachařem a Sandevou než zábavnému Matáskovi v Poldovi, já tam vidím potenciál A Predrag je dokonalej už teď. ()

Rian_witcher

V prvním díle se povedlo pokazit vše, co se pokazit dalo a navíc i to, co se pokazit nedalo. Dám šanci ještě druhému dílu, protože pořád doufám že tak zajímavý námět se nedá zkazit. Čekal jsem vtip ve stylu Randall a Hopkirk. A ne ochotnické divadlo se vsunutou vložkou painballového střetu osmáků proti deváťákům. ()

rublik05

Tajně jsem doufal, že Duch bude fajnová oddechová krimi komedie, alespoň tak na mě v upoutávkách působil, o to větším zklamáním pro mě úvodní díl byl. Od začátku seriál působí neskutečně amatérsky, uměle a nudně, vizuál je extrémně odpudivý, příběh je plný všemožných do očí bijících hloupostí, humoru je zoufale málo, nelíbil se mi ani styl, jakým je to celé natočené. Herci jsou víceméně průměrní až podprůměrní, celou epizodu drží nad vodou především skvělý Predrag Bjelac, který se pro tento typ rolí asi narodil a jeho přítomnost je to jediné, co mě donutilo tuhle nezáživnou hloupost nepřepnout. Další díly si milerád nechám ujít. 2/10. ()

• Premiéru úvodního dílu sledovalo 1,16 milionu diváků starších 15 let (podíl 27,45 %). (rublik05)
  • Když se Václav (Pavel Batěk) dívá do logů do počítače z důvodu podezření a kontroluje, co si Emil (Štěpán Benoni) prohlížel v policejní databázi, je vidět, že webové stránky jsou uložené v počítači. (Leopard105)
  • Lokace kanceláří policie, stejně tak chodby nemocnice jsou točené v bývalé Ústřední telekomunikační budově (ÚTB) na Žižkově, která sloužila i pro exteriérové záběry. (formelin)