Osmidílný detektivní seriál, ve kterém je hlavní postavou Emil (Štěpán Benoni) jako vyšetřovatel v elitní jednotce Národní centrály proti organizovanému zločinu. Není to ale typický policista, je nenápadný a introvert. Je sice přátelský, ale nikdo z kolegů moc nestojí o přátelství s ním. Emil nevyniká ve fyzických akcích, zkoušky ze střelby dělává na spodní hranici a s kondičkou je na tom obdobně. „Jak jste si všimli, tak se hodně potí. To ale není můj pot, je umělý. Emil je takový spíš analytik, který pracuje na kriminálce – na ústředí proti organizovanému zločinu – a není zvyklý chodit do terénu. Vlivem nějakých okolností se dostane do akce, a ta dopadne všelijak. K Emilovi se totiž přidá takový pomocník, který mu změní život,“ prozrazuje Štěpán Benoni, který bude mít po svém boku nejen záhadného pomocníka, ale i parťačku Radku (Marta Dancingerová). (TV Prima)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (3)

Krysa (2022) (E01)

Tak první díl docela ušel, ačkoliv kameramana bych vzal stativem po kebuli, kdyby ten vůbec věděl, co to stativ je. Akční scéna je sestřihaná naprosto mizerně. Celé to vlastně táhne Predrag a nebýt jeho, stojí to celé za pytel. Dancingerová jako drsná policajtka s koulema mi sem nesedí a možná by neuškodilo, kdyby se chovala víc civilně - tohle pojetí seriálu dost škodí. Podobně jako Benoni hraje až moc velkýho záprdka a nýmanda. Zbytečné extrémy u obou, šlo to poladit daleko jemněji a líp, ty jejich charaktery, aby oba nepůsobili tak děsivě nesympaticky. Dobrá hláška: "Tady mám strávit věčnost?" ()

Nikomu nevěř (2022) (E07)

Viděl jsem teprve až tenhle díl, ale jako fakt nevím, v čem bych si to měl jako oblíbit. Dvě hvězdy dávám jen proto, aby mi zbylo hodnocení na novácké Specialisty nebo Stíny v mlze a Odznaky Vysočina. Duch tam chudák nemá žádný větší význam, do děje nijak moc nezasáhne a průpovídky mi nijak vtipné nepřišly - jako že mohly být. Záprdek polda, snad nižší než jeho kolegyně (nejsou náhodou na výšku poldy u policie nějaké normy?), který je bez ducha asi nepoužitelný blbec, věčně nasraná jeho kolegyně, která má obličej jak z příručky anorexie, ten, co hraje šéfa policajtů, nedokáže ani pořádně dát najevo emoce nebo odříkat nějak uvěřitelně svůj part, a jediný, kdo tady doopravdy hrál v původním hereckém významu toho slova, byl Bareš. Ten si to užíval a jeho mimika se mi moc líbila, třeba u té scény s taškou. Jinak případ nudný a nezáživný, popravdě mi přišlo divné, že tam někdo něco musel řešit, protože to vše bylo tak okaté až do očí bilo, že to musel nevidět jen slepý. Ta, co hrála manželku, v těch vypjatých chvílích fakt strašně přehrávala, jen nevím, jestli musela, protože jí to nakázal režisér, nebo sama od sebe. Protože zase u výslechu hrála docela slušně. Tak nevím. Na každý pád mě to nechytlo, sorry. Osobně bych dal duchovi větší prostor a samozřejmě daleko lepší a propracovanější hlášky, ne jen to, co autora jako první napadlo ráno na WC. ()

Válka (2022) (E08)

Mno, kdo si nedal dvě a jedna dohromady, jako kdo za tím opravdu stojí, už od prvního dílu, tak asi viděl první detektivku v životě, takže tady se nic překvapivého pro mne neodehrálo, motiv na pikaču, zvlášť u tak starého pachatele, abych nespoileroval, Dancingerová ve scénách u šéfa ohledně odposlechu naprosto neuvěřitelně neuvěřitelná, že duch neodejde, aby vznikla druhá série, to snad bylo jasné všem, kteří čekají na novou sérii Poldy a vědí, jakou sledovanost které seriály mají (s výjimkou ČT, tam mají reklamní sponzory a pak nechtěné sponzory v podobě lidí platících nedobrovolně tv poplatek, takže sledovanost je nebere), ale Predrag to zas uhrál fajn a vlastně jen kvůli němu stojí za to na seriál koukat. A postava odbornice na počítačové sítě v podání Ha Thanh Špetlíkové by měla dostat vlastní komediální seriál, kde bych rád, aby se objevila i ta její babička, co na Moravě pálí slivovici. Takže dvě pozitiva, dvě hvězdy. ()