Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

KHkomiks

Animace je krásná , vizuál super. Na to,že jde o sérii podle hry, tak i vpohodě příběh. Brutalita je fajn ,tu bych tu nečekal. Určitě ale kromě toho vizuálu nejde o nic světoborného. ()

Toka

Mám zkouknuto opravu velké kvantum animovaných filmů a seriálů, ale musím podotknout, že jsem ještě nikdy nebyl tak fascinován propracovaností, efekty, detaily a celkovou stylizací animace, jako tady. Nebyl díl, který bych si nepoposunul o pár vteřin zpět, jenom abych si znovu pustil nějakou scénu a nevěřícně kroutil hlavou nad tou perfektní animací. To bychom měli vizuální stránku, teď k té audio. Úvodní znělka Enemy od Imagine Dragons je bez debaty hit. Tohle není první spolupráce Imagine Dragons a Riot Games a troufám si tvrdit, že ani né poslední. Riot má hudbu v malíku, což dokazuje už populární virtuální skupinou K/DA. Mimo úvodní píseň je v seriálu i pár zajímavých kousků, které skvěle pasujou do dané scény. Do audio stránky patří samozřejmě i dabéři. Zde opět není co vytknout. Speciální zmíňka pro Shohreh Aghdashloo, která svým zvučným hlubokým hlasem opravdu vyniká mezi ostatními. Co se týče samotného děje, jsem neskutečně rád, že se ve finále jedná o velmi surovou a ve finále dospělou záležitost. Silně mi to připomíná éru teen a young adult filmů jako Hunger Games, Maze Runner, Ender's Game a Divergent, i tento seriál je totiž dystopický. K tomu je dějové zasazení ve dvou poslední dobou velmi populárních žánrech, a to steampunk reprezentovaný městem Piltover a cyberpunk reprezentovaný městem Zaun. Děj má skvělé tempo, všechny jednotlivé postavy mají hloubku a hmatatelné vztahy, tady prostě celkově není co vytknout. Nebojím se to posadit vedle Westworldu na krále nejlepší první řady poslední dekády. Tohle je absolutní masterpiece a trefa to černého. ()

ElStupido

Druhořadá fantasy/steampunk pohádka pro děti, kterým Frozen nepřipadal dost drsný a cool, vyhajpovaná do vesmíru. Ano, animace je hezká, ale k čemu to je, když většinu scén tvoří jen nudné tlachání o politice a emocích traumatizovaných emo postav. K tomu tam do pozadí repuje Imagin Dragon a Billí Irish a mě je z toho jen trapně a smutno, že se takového drahého zpracování nikdy nedočkají opravdu dobré fantasy příběhy. ()

Kopi1

Parádní příběh, postavy, atmosféra, pro fanouška hry jako já je toto skvělé rozšíření, ale myslím, že pokud nejste fanoušek hry, tak se do toho vcítíte poměrně rychle. Vše je zde výborně promyšleno, jednotlivé epizody končí cliffhangery, Riot je vcelku i nemilosrdný vzhledem k některým postavám a konec série je epickej. Jsem velmi zvědav, co nám studio přinese v 2.sérii. ()

Artard

Keby mi niekto v časoch, keď som bol ešte mladý a sexi povie, že League of Legends zlomí prekliatie videohernych adaptácii, asi by som ho vyzliekol a poslal na ulicu s nápisom blázon. Áno, nie je to síce film, ale sme v dobe keď seriálové adaptácie video hier zlyhávajú tak isto, ako filmové a ich kvalita a miesto vo svete už rozhodne nie sú na vedľajšej koľaji. Čiže áno, verím že Arcane zlomilo kliatbu a príde mi to extrémne vtipne, pretože som tu hru miloval, ale aj strašne nenávidel :D Seriál sám o sebe vyzerá veľmi dobre, často mi pripomínal Spider-Man: Paralelné svety a každá postava je svojim spôsobom sympatická a máloktorá mi prišla zbytočná a prázdna, a to isté platí o Antagonistovi, ktorého som v určitých momentoch chápal a súcitil som s ním, aj napriek tomu, čo urobil a ako som ho nemal rád. Jedine, čo ma desí na tomto seriáli je, že mám zase túžbu nainštalovať si znova LoL a trpieť v kŕčoch a bolestiach pri každej hre. ()

fablefavorit

Řemeslně perfektní, archetypy a paralely sedí, většinu času to odsýpá. Oproti ostatním seriálům na podobné cílovky si Arcane drží vážný, mnohdy až depresivní tón. Osvěžující změna, i když se trochu obávám, zdali to tvůrci touhou lišit se krapet nepřehnali. Ve snaze působit co "nejdospěleji" seriál balancuje mezi seriózním dramatem a svou předlohou, a většinu času je zabořen v nejistém středu; na seriózní drama se klíčovým dějovým linkám nevěnuje dostatek prostoru, ovšem na adaptaci videoherní online šílenosti je to pramálo... no, šílené. Možná geniální marketingový tah k oslovení co nejširšího publika, pro mne však absence hlubší identity. A dokud Arcane nějaké nenabyde (například v příštím seasonu), bude mým hlavním lákadlem pro potenciální zájemce jeho již výše zmíněná, řemeslná mistrnost. Hlavním a jediným. ()

4x8x16x23x42

Úvodem bych zmínil, že nejsem fanouškem původní adaptace a na Arcane jsem se podíval až po poslechnutí video recenze Torena. I přesto jsem neměl vysoká očekávání i myslel jsem, že půjde o 7 z 10 záležitost.  O to více jsem byl odpálen :O Seriál mě nedostal jen svým technickým a audiovizuálním zpracováním, které patří k tomu nejlepšího co jsem doposud viděl. Ale i představením funkčního světa a zajímavých postav, které mají svůj vývoj a propojení minulosti s budoucností dává smysl. Už dlouho se mi u seriálu nestalo, že bych měl z děje pocit, že mě na jednu stranu dokáže opakovaně překvapovat, ale zároveň na mě vše působí uvěřitelně a dává mi to smysl a to i když postavy jednají proti sami sobě, nebo proti osobním. To dává snímku velkou dávku uvěřitelnosti a to i přesto v jak barvitém, ale zároveň drsném světe se seriál odehrává.  Emocionálně mě seriál také několikrát chytl za srdce :)   Překvapení roku! ()

massdonfel

Normálně se seriálům, které nemají předem určeny počet dilu a jsou story driven snažím vyhýbat neboť prakticky vždy dojde k vycucání nápadu až do poslední kapky a seriál trpí.. Nicméně díky skvělým recenzím jsem se rozhodl podívat a musím řici, že toto je opravdu povedené. Story je místy  " Hit and Miss" , ale musím řící, že toto je skvělá ukázka jak dělat serial. Dobrá character study se nebojím říci že je zde opravdu na perfektní úrovni.  Serial má svůj vlastní artstyle , který  nemusí sice každému sednou, ale dle mého názoru to toho světa sedí perfektně. Některé cringe a trochu unreal scény tomu trochu vzali vítr z plachet, ale jinak velmi dobrá podívaná  9/10  uvidíme co ukážou příště ()

hEROic

Famózní dílo. Skvělé postavy, úžasný steam punk svět, krásně temné provedení. Hrou jsem nepolíben, o to větší bylo mé překvapení a nadšení. 90% ()

Davidkkk

Okem Lolečkem téměř nepolíbeného nahlížím na Arcane jako na líbezně stylizovanou, průkopní a první poctivou filmovou adaptaci videohry. Skrze svižné vyprávění pro mě bylo ponoření se do onoho fantasy světa snadné a počáteční akt jsem si až nečekaně dost užíval. Tudíž mě zamrzelo, že od druhé třetiny seriál ztrácí kouzlo a laťka jde dolů, za což viním linku v Piltoveru, jíž považuji zaprvé za nudnou a zadruhé za špatně napsanou. ()

JamesConnorG

95% - Máme tady seriál Arcane. Podle většiny hráčů nejlepší počin roku 2021. Je tomu tak a je Arcane úžasný výtvor? Ano, je. I když moc nehraji Lolko a moc ho nemusím, tak jsem si seriál opravdu užil a shlédl jsem ho celkem rychle. Co se mi na Arcane hrozně líbilo byl propracovaný příběh a postavy. Příběh se mi líbil a i když Lore zapadá do League Of Legends, tak mě zaujal natolik, abych ho zkoumal. Postavy jako Vi, Jinx, Jayce, Viktor či Silco krásně doplňuji příběhovou linii a jsou zdaleka mými oblíběnými postavami. Ovšem jsem si oblíbil i ostatní postavy jako je Ekko, Vander, Heimerdinger a spostu dalších. Tihle mě ale nezaujali až natolik, jako předešli. Co dále táhne seriál je překrásná animace, na které se udajně pracovalo dlouho a na výsledku to jde znát. Jako poslední bych chtěl pochválit hudbu. Uvodní píseň Enemy se stal hitem v poslední době a není vůbec divu. Píseň je chytlavá a prostě se jí jen tak nezbavíte. Pak bych chtěl pochválit povedený Soundrack, který v různých scénách vyvolají emoce a napětí. Soundracky myslím What Could Have Been, Goodbye, Guns On Hire a další. Abych to zhrnul. Arcane je podle mého názoru nejlepé udělaný výtvor podle herní adaptace a doporučují ho všem, i těm, co Lolko nemusí. ()

AloeB

V životě jsem nehrál Lížu kredenc a nikdy by mě nenapadlo, že se jednoho dne podívám na seriál based on it. Ale přílišný hype a slibovaný vizuál mě nakonec donutil, do jednotlivých epizod jsem se sice trošku nutil, ale obecně jsem z toho měl spíše pozitivní pocit. A závěr mě pak jen utvrdil v tom, že ano, tohle je adaptace nad kterou někdo skutečně přemýšlel a jakkoliv mám pochybnosti s věrností původního zdroje, tak vzhledem k brakové hře mě to vůbec netrápí - ať je totiž co je, tak z ní Metlix vykřesal líbivé steampunkové dobrodružství s postavami, které fungují a rozhodně tam nejsou jen proto, aby tam byly. A moc jsem si zamiloval Vi a tu policajtku, doufám, že ty kočeny skončí spolu. ()

papaguy

Jestli se v tomhle animovaném seriálu někde vyskytuje magie, pak je to v originální kameře a výtvarném zpracování. Prokletí herních adaptací je, zdá se, dávno zlomeno. A vznikají koukatelná díla jak po vizuální stánce tak z hlediska scénáře. Tedy alespoň z počátku se příběh rozvíjí docela slibně. Pak to ale poněkud upadne do klasického levičáckého blouznění o spravedlivé společnosti... které brzo zkončí něčím ještě horším. lol:-D Jinx poněkud zharleyovatěla. Každopádně je milé vidět transfer inspirace anime Západ-Východ-Západ. ()

Grimlok odpad!

Vím, že LoL existuje. Takže jsem si to pustil, protože všude jsem četl chválu. Nic mě na tom nechytlo, vizuál se mi nelíbí, postavy jsou mi putna, nedotáhl jsem to do finiše. ()

LyBerion

Naprostý masterpiece. Člověk by si řekl, že bude Arcane mířený čistě pro fanoušky hry nebo pro mladší publikum, opak je však pravdou a doopravdy byste težko hledali lepší animovaný seriál. Animačně je tak originální a propracovaný, že na souboje budete zírat s otevřenou pusou a celé to podrtrhne naprosto senzační hudební doprovod. Pokud tedy nepatříte mezi skalní fandy, dejte tomu šanci a užijte si skvělou podívanou ;). ()

phoenixer

Jakožto člověk nepolíbený hrou LOL to pro mě bylo celkem zklamání. Vizuálně je to zajímavé, ale dějově mě to nijak neoslovilo. Přesto chápu, že pro fanoušky to může mít tu přidanou hodnotu, kterou já nemůžu správně docenit. ()

aR3Zz

Určitě se jedná o nadprůměrný seriál, ale že bych z něj byl hotový? To určitě ne. Nejsem nijak zásadní fanoušek hry, ale to by přeci nemělo u seriálu s hodnocením 91% nemělo hrát žádnou roli ne? Příběh je dobrý, postavy hezky vykresleny, prožijeme mnoho dějových zvratů a spousty akce. Rozjezd je pomalejší, první 3 díly jsem překonával stěží. Druhá půlka byla lepší a vše gradovalo. Ale opět - vlastně "jen" v kreslené podobě. Prostě nic světoborného. 65% ()

Urukhaj98

S01: Naprosto božsky vizuálně zpracované fantasy, ve kterém navzdory epickému příběhovému pozadí hraje prim komorní zápletka o komplikovaném vztahu dvou odcizených sester. Ideální především pro ty, kterým se u podobných projektů již okoukala v poslední době tak často užívaná anime stylizace. 10/10 ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD