Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

muti

Výborná animácia, vývoj a prerod postáv, príbeh sestier ba boj o novú technológiu, drsné, realistické. lolko som ináč nehral, ale ten svet sa mi páči, snáď magic the gathering tiež už čoskoro ()

spacemaster

Vi je silná ženská postava udělaná správně. Wonder Woman a Captain Marvel by si měly psát poznámky. Ani romance mezi Vi a Caitlin není na škodu a není tam jen proto, aby si seriál odškrtl inkluzi gay postav. Jen tak dál. ()

Fin_429

Před vydáním tohoto seriálu na netflix, jsem byl absolutně nanarušený komunitou League of legends, ale hned po zhlédnutí seriálu jsem se do lolka zamiloval. Styl animace byl perfektní až užasný. Příběh ještě lepší a absolutně bez problémů. Byla to jízda, kterou jsem si musel zopakovat. I guess zopakuju si to ještě jednou. Těším se na 2. Sérii, která doufám že bude stejně dokonalá, jako ta 1. 10/10 ()

Gebron

Arcane se konečně povedlo prolomit kletbu filmových a seriálových adaptací her. Nelze tomu vytknout snad nic krom občasné uspěchanosti. Animace a hudba jsou bez chybičky. Během devíti dílů se seriálu povedlo dostatečně vykreslit všechny postavy, jejich vzájemné vztahy, jejich motivace a následné činy. Krom postav funguje skvěle i svět samotný, politikaření postav, vzájemné neshody mezi Piltoverem a Zaunem, nastínění jiných národů ke kterým se snad podíváme v dalších seriálech či filmech od Riotu. A v neposlední řadě stojí za úspěchem seriálu i to, že ho pochopí a užije si ho úplně každý bez ohledu na to, jestli někdy nějakou hru ze světa Runeterry hrál. Arcane je prostě skoro bezchybný, dává smysl jako celek, má skvělé postavy, a já se nemůžu dočkat další řady a případných dalších příběhů z jiných částí tohoto světa. 10/10 ()

tabu

Jedno z největších překvapení roku, mezi filmy i seriály. Animace skvělá, tvůrci si s provedením neskutečně vyhráli, působilo to na mě vypiplané do nejmenšího detailu. Hru téměř neznám, přesto jsem si jednoduchý, ale zábavný a strhující příběh užil. Skvělá hudba, akce, nechyběly ani skvělé postavy, osudovost. Bravo, a snad se dočkáme pokračování. ()

Kvajet

Je mi smutno, když vidím 7. nejlepší. Seriál co do dílu ztrácí tempo. Bohužel se snaží stavět několik dějových linek, které jsou zdánlivě spojené, ale ve finále je to směsice několika nesouvisejících příběhů, které se míjí. Ambice se tvůrcům nedají upřít, ale představit tucet postav, celou strukturu jednoho velkého světa a srdcervoucí emoce se zkrátka do devíti pětatřicetiminutovek vměstnat nedá. Seriál se snaží v každém díle vymáčknout z diváka nějakou tu slzičku, ale po 4. díle už mi tento pattern přišel laciný a nepřekvapivý. Vykreslení schizofreničky Jinx je jedna ze zdařilejších linek, protože postava má skutečně co nabídnout, to samé se ale bohužel nedá říct o zbytku postav (čest výjimkám). Bohužel, seriál nenabízí moc čeho se příběhově chytit, protože sebemensí motivace snahy jakékoli postavy o cokoliv je okamžitě zašlapána brekotem jedné ze sester a to se prostě jako nosná linka pro seriál bez jakéhokoliv další motivu použít nedá. Na konci vám z toho vypadne fajn nobrainer s pěkným vizuálem (Love, Death & Robots, do kterého omylem upadlo univerzum Runeterry), naprůměrnou hudbou a jednou dobrou postavou. Pro fanoušky lolka super, pro náhodného diváka méně, ale pořád fajn. Na druhou stranu po takto fajn předkrmu chci vidět víc, protože Runeterra má skutečně co nabídnout. ()

Sylvanas

Hru neznám, takže nemohu srovnávat. Seriál se dle mého názoru povedl. Po vizuální stránce je to pecka. Celé je to krásně nakresleno, výtvarně skvěle uděláno. Má to atmosféru. První díly měly i super příběh. V druhé půlce to dle mého ryze subjektivního názoru začalo trochu ztrácet dech. Opakujou se různé rvačky mezi postavami, které ale nepřináší nic nového a děj moc nikam neposouvají. Kdyby jeden nebo dva díly z konce vypadly, nic závratného by se nestalo. Uvidíme, kam se posune druhá řada. ()

Ironhead

Vážně pecka, tady není co vytknout, tvůrci se překonali. Nečekal jsme skoro nic, protože nejsem fanoušek herního LoL a filmy na základě herních námětů nebývají zpravidla nic moc. Ale tady z těch chrakterů dostali maximum... nejlepší ze všeho je asi scénář, ale i animace, dabing a hudební doprovod nemají chybu. Tohle je prostě must-see i pro nefanoušky herní předlohy. Vlastně myslím, že to nešlo ani udělat lépe. btw... pro mě osobně strašná škoda, že se podobně kvalitního zpracování nedočkal svět Warcraftu, který k tomu má (měl) ohromný potenciál ()

Ronkar

O hře vím prd a vůbec mě nezajímá. Co mě ale fascinuje je skutečnost, jak se tento seroš povedl po všech stránkách. Divácky velice vděčné, zábavné, napínavé a emočně fungující tak dobře, že jsem se až do závěru nedokázal od téhle jízdy odtrhnout. Audiovizuální stránka je strhující, nápaditá, chytrá a pohlcující. Mix 3D grafiky a 2D ilustrací se prolíná velice dobře. Není to ani moc realistické, ani příliš stylizované, takový zlatý střed. To, že to bylo ve vývoji dlouhých 6 let je na výsledku opravdu vidět. Atmosféra je skvělá, charaktery i svět funkčně prokresleny. Místy je děj překvapivě temný (pro menší děcka to není). Akční pasáže jsou skutečně skvost. Choreografie, barevná škála, kamera, napětí... navíc nikdy nechybí emoce nebo posun charakterů tím, či oním směrem. Ono v Arcane obecně vše primárně pracuje ve prospěch postav, které nejsou černobílé, mají zajímavé backstory, vývoj, dilemata a před sebou těžké volby i překážky. Právě z toho důvodu funguje Arcane tak dobře. Nikdy se nezapomíná na charater-arch postav. Děj plyne přirozeně, nikde se výrazně nezasekne a dojede ve svižném tempu až do zajímavě pojatého finále. Nemám moc co vytknout. Snad jen některé dějové linky mohly být rozvinuty více a hudba mi ne vždy seděla k tomu, co se odehrávalo na obrazovce. To jsou však detaily. Velká chvála a současně potleskl tvůrčímu týmu, co za tím stojí! Tihle lidé nejen, že rozumí svému řemeslu, ale dělají ho tak dobře, že by se od nich jiní měli učt. Velká paráda a zasloužený plný počet. PS: nejzajímavější postavy: Silco, Jinx, Viktor. ()

Tomko87

Ani vo sne by ma nenapadlo, že ma dostane adaptácie Lolka. U ktorého nemám ani základné znalosti. Nič. Prvé tri diely boli taký rozbeh ale až potom. No pekne sa obrátilo. Samozrejme že hlavnou hrdinkou je Jinx. A má byť pre čo. Narozdiel od Harley Quinn nie je funny šialená. Ale tak nejak temne , depresívne. A zhmotnenie jej výčitiek svedomia je pekelne psycho. Azda by som ubral počet postáv, lebo len tak tak som sa orientoval. A nejak mi ku koncu začala vadiť politika. ()

cobislav

Těžce se mi to hodnotí v porovnání s hranými seriály ovšem v kategorii kreslených filmů a seriálů je toto jednoznačně to nejlepší co jsem viděl. 86% ()

Vieriq78

Napadité, veľmi rafinovane prepracovaná kresba postáv…. predlohu nepoznám, to je mimo mňa, no musím uznať že celý tento počin napriek temnote hýri nielen farbami ale aj zaujimavou hrou charakterov… žeby v každom zlom aj dobré bolo.. alebo aj nie.. ()

PanPyzamo

Herní adaptace v minulosti nedopadly zrovna nejlépe. Arcane ale rozhodně není ten případ a jedná se o přesný opak. Tohle se sakra povedlo a to snad ve všech ohledech. Vizuál je nádherný. Osobně bych byl radši za realističtější animaci, kterou třeba měly nějaké cinematic trailery. Tuhle kreslenou zrovna nemusím, ale chápu, že do světa League of Legends se zde hodí nejvíce. Po audiovizuální stránce též pecka. Nikdo jiný není s LOL tak spojen, jako hudební skupina Imagine Dragons. Též zrovna nemusím jejich písničky, ale stejný názor, jak u vzhledu. Nic by se tam tolik nehodilo, jako právě tohle. Příběh mě ale překvapil ze všeho nejvíce. Naprostá paráda. Sledujeme zde děj hned několika postav, ale nejvíc hlavní mi přišly hlavně Vi a Jinx, jejichž momenty jsem hltal. Zmínit bych chtěl i záporáka Silca, který byl též výborný. Nejvíc mě ale bez pochyby zaujala samotná Jinx. Její chvíle mi přišly zdaleka to nejlepší. Ať už příběhem, či vizuálem, protože její momenty měly někdy takové zajímavé, až jakoby načmárané kresbičky. Trošku mi to připomínalo Harley Quinn. Líbilo se mi to. Kromě toho všeho je zde i hromada odkazů, které jsem si na první pohled nevšiml. Abych to celé shrnul. Vůbec se nedivím, jak moc tento seriál dostává chvály a jak moc se stal za poslední dobu oblíbeným. Dělá vše naprosto na jedničku a pro fanoušky hry tohle musí být snad orgasmus. Já LOL sice beru jako dobrou hru, ale nějaký extra fanoušek nejsem. Seriál se mi ale líbil. Na jednu stranu nejsem z toho tak na kolenech, jak většina lidí je. Možná čím větší jste fanda hry, tím větší bude pro vás Arcane zážitek. Kdybych to měl celkově nějak shrnout objektivně se špetkou subjektivity, tak se jedná o úžasný seriál, který bych ale přeci jen doporučil jen hráčům League of Legends. Věřím, že seriál osloví i spoustu nehráčů LOL, ale nenadchne je podle mě tolik, jako fanoušky hry. 1. série - 9/10 Celkový verdikt: 9/10 ()

bonovox

Arcane je veľkým koncoročným ptrekvapením od Netflixu. Skvele podaný seriál, už od úvodných scén vás vtiahne do deja a nepustí až do konca. Perfekná a netradičná animácia, miestami krvavé bojové vsuvky ale hlavne kvalitný príbeh. Jeden z naj seriálov roka. 90% ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD