Jeden z nás lže

• USA One of Us Is Lying

Pět středoškoláků zůstane za trest po škole. Nemají moc společného, ale záhadné úmrtí a tajemství, která postupně vyplouvají na povrch, je donutí táhnout za jeden provaz. (Netflix)

jigsaw44

Zavádzajce je to, že sú to 4 hlavné postavy, takže sa zdá, že jeden z nich klame, kedže je tak nazvaný seriál, ale nakoniec sa ukáže, že je to Jake a dokaz je v tom Xboxe. Prvé asi 3 diely celkom nuda, potom to je už trochu napínavé, ked sa začnú navzájom podozrievať. Inak je to typická amerika, skupinka 25-30 ročných sa hrá na 17 ročných, každý z nich má vybielené zuby, vyšportovanú postavu a trochu motiváciu zaj*bať toho nesympatického týpka, ktorý vie o každom nejaké tajomstvo a vydiera ich pomocou tej aplikácie. Tak ako v každom seriáli od Netflixu je aj tu beloch, černoch, ind/aziat, homo, lesba, 3 pohlavie. ()

tribican

Trochu jednodušší scénář, ale funguje. Zápletka se autorce povedla poměrně dobře, zpracování taky není nejhorší. Možná s hodnocením trochu nadsazuju, ale byl jsem napjatý a seriál mě dost pohltil. Některé části mi přijdou nedotažené, ale asi by se těžko hledal seriál nebo film, u kterého to tak není. 70 % ()

Thalin

Už ten začátek, který se tvářil jako plochá verze super drbny, kde jeden znuděný (a ohromně nesympatický, žádná škoda že zařval) pitomec vytahuje na lidi špínu a všichni do jednoho to ve škole čtou, mi neseděl. A nezlepšilo se to, koukala jsem spíš z nudy a v očekávání, co za blbost se zase objeví. Typický odraz puberťáků z americké střední ve stylu Netflixu. (takže protkáno vší tou jejich korektností a zástupců všelijakých komunit) Když tak sleduju podobné seriály, tak si říkám, jak moc je to vždycky přitažené za vlasy a jak moc jsou na těch školách a v Americe obecně ti lidi skutečně vypatlaní. Víc by to možná fungovalo jako film, takhle to bylo utahaný a dost průměrný. ()

CheryLka

Seriál spíše pro teenagerské publikum s klasickou "fantastickou" čtyřkou (šprtka, grázl, prom queen a sportovní hvězda), ale i tak povedená, zajímavá a přiměřeně k žánru i dramatická podívaná. Nemyslím, že je potřeba brečet nad tím, jak je to nereálné, přitažené za vlasy a nad obsazením (ano, sotva se to stane na zdejších školách). V opačném případě by to asi byla nuda a to fakt není. Postavy jsou sympatické, až tedy na chudáka Simona, který byl i tak kretén hodný minimálně tečky a  dost neoblíbený (ne, že by si za to nemohl sám...), a kdyby nebyl zamordován takto, tak určitě později něco ve stylu vraždy v orient expresu, čemu bych se fakt nedivila. Příběh končí cliffhangerem, takže asi za rok máme podívanou zpět. ()

Aceboris

Začiatok bol slušný, záhadné úmrtie ochutené štipkou podozrenia . Slušný rozbeh však začal veľmi rýchlo stagnovať v podstate pri piatej časti zistíte, že od prvej sa nič nezmenilo akurát Ste sa dozvedeli pár skrytých tajnosti o hlavných postavách. Čo sa Netflixu , ale dokonale podarilo je zhovadiť knižnú predlohu. To čo tam popridávali hlavne tú transgender vložku o nebinarnom pohlavný, ktoré vlastne nevie čím je. Celkovo celému deju uverí naivný človek, alebo ten čo si myslí, že to takto môže fungovať. Seriál je určený hlavne teen skupine nakoľko je pravdepodobné, že túto skupinu osloví najviac. Naivita študentov a neschopnosť polície je až do očí bijúca. Je tu strašne veľa vecí,  pri ktorých zostane až rozum stáť. Prvá séria nám na konci naservíruje vraha a prečo sa to dialo, trápne, ale pochopiteľné a čitateľné. Druhá séria je už o niečom inom a to o dokonalej tuposti bandy, ktorá sa môže zo svojích problémov dostať, namiesto toho to ešte viacej a nepochopiteľne skomplikuje . Obsadenie je zaujímavé, nie že by sa mi vyslovene niekto páčil , ale tá blondínka  Annalisa Cochrane (nar. 1996, USA) bola chutná. Celkovo sa jedná o teneeger detektívku s velmi plytkým námetom, chabým hereckým obsadením, katastrofálnov hudbou a roztrasenou kamerou. Uveriteľný potenciál cca +16 . Za mňa niečo veľmi chabé 3/10 ()

Cinex_studio odpad!

Viděl jsem ani né půlku jednoho dílu a automaticky to hodnotím jako odpad, což se fakt často nestává. Začal bych asi nejprve naprosto tuctovýma postavama, která ani jedna neumí vlastně hrát, načež jsou tak nechutně nesympatický v jejich rolích, že to prostě nejde sledovat. Do toho by se dala zakomponovat naprosto divná a nakloněná kamera, která působí fakt amatérsky a bizarně v tomhle pojetí, protože nesrovnat si rovinu není záměr. No a na závěr se do toho krásně míchá nejen barva, která je mi jedno, ale i odporný a naprosto bizarní výjevy z řad LGBTNSDAP aniž by to respektovalo děj, ale jak je již zvykem, rádoby politická korektnost je nutnost u těhlech dementních teen detektivek, co rádi napodobují třeba Euforii, nebo 13 reasons why a zaboha se jim to vážně nedaří. Katastrofa.. ()