Čtyřka z Bayview se rozroste o další členku. Záhadný Simon, který evidentně dobře ví, co provedli, jim začne posílat výsměšné textovky. (Netflix)

mzss1

[70%] První série mě téměř nadchla. Opravdu výborný nápad o kontroverzním studentovi střední školy jménem Simon, který rozehrával jakési intrikářské hry. No a tato druhá série hned přímo navazuje na tu první. No, co si budeme povídat, je to už tak trochu nastavovaná kaše … To pravé napětí a flashbacky okolo Simona jsou pryč. Máme tu nového vyděrače, takže příběhem to už tak zajímavé není, ale i tak mě to celé bavilo. Hlavně postavy, které jsem si oblíbil z první řady. Nakonec tu nejslabší možnou 4* dávám. Opět je zde LGBT téma mezi spolužáky požehnáno, ale vzhledem k tomu, že mě postavy zaujaly, tak mě to až tak nepohoršovalo. Finální epizoda je dobrá, a i ta pointa dává smysl. Jsem zvědav, jestli vznikne ještě třetí řada. Docela bych jí uvítal. ()

elanius

No to je tak, ani presne neviem prečo som si druhú sériu pustil a vôbec dopozeral. V jadre je to vcelku obyčajný teen seriál, ktorý je postavený na krimi zápletke. Na druhú stranu niečo na tom musí fungovať, keďže som to teda nevypol. Hlavne ma zaujímalo ako sa to všetko skončí, v tomto jednom má One of us is lying rozhodne pozitívum, napriek výhradám to celkom baví. Takže celkovo mierne nadpriemerná oddychovka. (6/10) ()

Arkagas1989

Jak jsem psala u první série - knížku jsem nečetla, ale chtěla jsem. No, nepodařilo se mi k ní dostat ani před 2.sérií, takže smůla.  Druhá série navazuje přesně tam, kde skončila první a rozehrává velmi zvláštní hru mezi spolužáky, kterým se přezdívá klub vrahů, protože se o nich šíří zvěsti o tom, že spolužáka Simona zabili oni.  Ve druhé sérii se jede na tom, že Simon odjel do Mexika a pravdu ví jen naše parta. Tu jako diváci samozřejmě víme taky a Simonovo tělo je zatím schované na jachtě rodičů jednoho z nich. Klub vrahů se začíná rozpadat zevnitř, protože svědomí začíná pracovat a hlavní aktéři vraždy jsou už psychicky tak vyčerpaní, že se chtějí přiznat. Proti tomu je samozřejmě zbytek osazenstva a navíc, na scénu přichází Simon nový...  Jasně, i knížka je typický YA pro náctiletý, ale je to vlastně thriller, který má zajímavý postavy a jejich vývoj. První série mě nadchla, druhá je o něco slabší, ale i tak jsem jí zvládla během nemoci v posteli jako bingwatching. Nemám moc co vytknout, kromě občasné zbytečné omáčky, která ale ve finále vlastně ničemu nevadí.  Moje hodnocení: 8/10 ()

Vabr

Abych se přiznal, docela jsem věřil, že druhá série ani nevyjde, ale když jsem byl nemocnej a narazil jsem na to čirou náhodou, ještě v ten den jsem to zkoukl. Je škoda, že první série, ve které se seznamujeme s postavami, neznáme je a odhalujeme i jejich tajemství, které na ně Simon měl, byla tím vším suprová, ale zde už toho nebylo tolik nápaditého, takže bylo později jasné, že to nebude takové jako předešlá série. Bylo to v pohodě, ale že by mě to zvlášť zajímalo, to taky ne. Postavy mi nepřišly už tak skvělé jako dřív a překvapivé zvraty mě nějak ze židle nezvedaly. Spíš to u mě ztratilo ten šmrnc. Taky mi přišlo, že zde bylo LGBTQ+ trochu násilně vložené. Chválím však, že druhá série nebyla tak odpojená od té 1. Byla hodně propojená a i vrazi se vázali k přechozí sérii. Nebyl to ten druh další série, kdy je všechno jiné, úplně odlehlé, inovativní a snaží se to odprostit. Vyhodnocení: Už jsem další sérii nechtěl, ale podle konce je zjevné, že to bude pokračovat dál, a tak se taky podívám ()