Vabr

Kamarádka mi to doporučila, protože se mi líbil Riverdale a měla pravdu. Má to slušné tempo, originální postavy a rozvoj. Má to zápletky a vazby přesně tak, jak to u seriálů miluju ❤️, když jsou věci propletené skrz na skrz. Byla to opravdu nečekaná detektivka. Dlouho jsem myslel, že to bude onen viník, ale ukázalo se, že to byl někdo zcela jiný! Moc se mi líbil nápad s tajemstvími, která jsme každý díl odhalili pomocí flashbacků (to taky u pořádného seriálu nesmí chybět!). Když bude druhá série, rád se kouknu. Nejoblíbenější postava: Bronwym Vyhodnocení: Hned v pilotu mě překvapila nečekaná změna v hlavnosti postav ()

ElizaJamison

K mému překvapení byl snímek lepší než kniha a to se stává málo kdy, avšak jestli bych netflixu uvěřila, že je daným postavám -náct se říct nedá. Za mě utahané, zápletka neodpovídající námětu a rozuzlení laciné. Nemůžu si pomoct, ale tohle víc než 2 hvězdičky nedostane. Jediné co bych mohla vypíchnout je kamera, která se mi velmi líbila, zbytek velmi podprůměrný. ()

mzss1

[85%] Sakra jo – tohle se povedlo. Miluji odhalování pravdy; kdo je vrah, jaká bude asi pointa apod. Trochu mi to připomnělo SCREAM, ale opravdu jen vzdáleně, žádné bodání nožem zde nenalezneme. Máme střední plnou studentů zapadající do dnešní doby. Instagram, mobily, drogy, alkohol, sex, nevěry, intriky, lži, vztahy, … A rozhodně je zde jak už je v současné době běžným trendem výrazné LGBT. No, určitě se v tomto ohledu už delší dobu adaptuji, takže nemůžu říci, že jsem znechucen. Zde je to možná až moc suverénní v konkrétních scénkách, ale co už, nepohoršilo mě to. Hlavně to tento seriál vůbec nepodkopává. Bavily mě snad veškeré postavy a postupem času jejich osudy, strasti,.. Bylo to chvílemi i dost napínavé, prostě během necelých dvou dnů jsem si těch 8 epizod dal a užíval si je. Nemůžu se dočkat, až vznikne druhá série, neboť konec tu máme trochu otevřený. Ale rozuzlení tu máme ukončené. Takže ta pointa mě až tak nešokovala (mám rád mega překvapivé konce), ale svojí logiku má, tak si nemohu stěžovat. Zde se toho moc vytknout nedá. Určitě bych zde přidal ještě aspoň 2 epizody, protože tohle jsem hltal opravdu rychle. Ta postava Simona byla zajímavá, až trochu neuvěřitelná, ale dobrý. Možná bych vytkl jen tu učitelku, kterou se rozhodli podezřívat až ve finále … Nevím, jak bych to žánrově popsal, bavilo mě to a víc k tomu asi nenapíši. Dnešní postavičky ze střední - a já si je oblíbil, paráda! ()

• V Natově pokoji visí plakáty k filmům Chvění (1990) a Věc (1982). (NiWi)
  • Při vybírání obleků v této epizodě je zmíněn od Krise (Karim Diane) film Dannyho parťáci (2001). (Zix.)
  • První epizoda se natáčela v kanadském Vancouveru od 2. do 20. listopadu 2019. Zbylých 7 epizod se natáčelo na Novém Zélandu od 10. května do 24. září 2021. (Zix.)