Jeden z nás lže

• USA One of Us Is Lying

Pět středoškoláků zůstane za trest po škole. Nemají moc společného, ale záhadné úmrtí a tajemství, která postupně vyplouvají na povrch, je donutí táhnout za jeden provaz. (Netflix)

Recenzie používateľa mzss1 k tomuto seriálu (2)

Série 1 (2021) (S01)

[85%] Sakra jo – tohle se povedlo. Miluji odhalování pravdy; kdo je vrah, jaká bude asi pointa apod. Trochu mi to připomnělo SCREAM, ale opravdu jen vzdáleně, žádné bodání nožem zde nenalezneme. Máme střední plnou studentů zapadající do dnešní doby. Instagram, mobily, drogy, alkohol, sex, nevěry, intriky, lži, vztahy, … A rozhodně je zde jak už je v současné době běžným trendem výrazné LGBT. No, určitě se v tomto ohledu už delší dobu adaptuji, takže nemůžu říci, že jsem znechucen. Zde je to možná až moc suverénní v konkrétních scénkách, ale co už, nepohoršilo mě to. Hlavně to tento seriál vůbec nepodkopává. Bavily mě snad veškeré postavy a postupem času jejich osudy, strasti,.. Bylo to chvílemi i dost napínavé, prostě během necelých dvou dnů jsem si těch 8 epizod dal a užíval si je. Nemůžu se dočkat, až vznikne druhá série, neboť konec tu máme trochu otevřený. Ale rozuzlení tu máme ukončené. Takže ta pointa mě až tak nešokovala (mám rád mega překvapivé konce), ale svojí logiku má, tak si nemohu stěžovat. Zde se toho moc vytknout nedá. Určitě bych zde přidal ještě aspoň 2 epizody, protože tohle jsem hltal opravdu rychle. Ta postava Simona byla zajímavá, až trochu neuvěřitelná, ale dobrý. Možná bych vytkl jen tu učitelku, kterou se rozhodli podezřívat až ve finále … Nevím, jak bych to žánrově popsal, bavilo mě to a víc k tomu asi nenapíši. Dnešní postavičky ze střední - a já si je oblíbil, paráda! ()

Série 2 (2022) (S02)

[70%] První série mě téměř nadchla. Opravdu výborný nápad o kontroverzním studentovi střední školy jménem Simon, který rozehrával jakési intrikářské hry. No a tato druhá série hned přímo navazuje na tu první. No, co si budeme povídat, je to už tak trochu nastavovaná kaše … To pravé napětí a flashbacky okolo Simona jsou pryč. Máme tu nového vyděrače, takže příběhem to už tak zajímavé není, ale i tak mě to celé bavilo. Hlavně postavy, které jsem si oblíbil z první řady. Nakonec tu nejslabší možnou 4* dávám. Opět je zde LGBT téma mezi spolužáky požehnáno, ale vzhledem k tomu, že mě postavy zaujaly, tak mě to až tak nepohoršovalo. Finální epizoda je dobrá, a i ta pointa dává smysl. Jsem zvědav, jestli vznikne ještě třetí řada. Docela bych jí uvítal. ()