Cooller

decent pokus, podilel se na tom i James Wan tak moje laťka pro něj je dost vysoko, na víc než 3 to neni. Tzv. 'archivář', je až moc velkou shodou okolností donucen přemístit se do objektu, kde až moc velkou nahodou ma přistupne veškeré odpovědi. Konec je taky dost otevřený a nic neřikajici. ()

Ewík

Atmosféra na jedničku, spletitost a objevování částí příběhu také, pěkné nápady (plíseň, čaje, spojitost s minulostí, rituálky, staré záběry na "retro" filmový materiál, práce s páskami) ale nakonec mi to připadalo trochu moc natahované a nemám ráda, když se příběh rozplizne na více sérií aniž by naplno využil každý jeden díl a každou jednu sérii. Takže menší hodnocení a u 2. série mě asi nepotkáte. Pac a pusu. ()

Mamlas odpad!

Snad 3 až 5 minut z každého dílu bylo zajímavých, zbytek nudné protahovačky ve formě koukání, chození, hloupého mluvení, bludů, vytřepaných záběrů z kazet a spousty dalších nezajímavých věcí. Pobolívá mě palec od skoro neustálého přeskakování, abych se doklikal konce posledního dílu, který, stejně jako zbytek, nezaujal. (7%) ()

G3orgig

Objektivně je to zcela jistě záležitost na 4*, neboť druhá polovina je zkrátka o něco slabší. Nicméně záměrně hodnotím 5*, protože tento žánr je přesně můj šálek! Mysteriózní příběh s hororovými prvky, ale bez lekaček, které nesnáším. Vzhledem k tomu, že seriál je v době psaní této recenze č.1 na Netflixu, tak nejsem sám, kdo má tyto preference, avšak až na pár výjimek moc takových děl není. Budu rád, když bude Archive 81 úspěšný a s podobnými projekty se roztrhne pytel. Pro místní fanoušky můžu s radostí doporučit seriál OA, který je v rámci žánru (a snad i mimo něj) naprostou špičkou a pro mě osobně asi to nejlepší, co jsem kdy na Netflixu viděl. ()

Mistr_Moon

Začátek byl velice napínavý, bohužel s každou další epizodou se kouzlo postupně ztrácelo. Stále je to dost kvalitní na dokoukání do konce, alespoň tedy sezóny 1. ()

Hyperbolic

Takový seriál jsem si dlouho přál. Kombinace prvků detektivky a kosmického hororu, přesně jako od Lovecrafta, chvílemi dost creepy atmosféra. Scénář i herecké výkony a hlavní zloun na Netflix poměry parádní. Zezačátku toho seriál moc neříká, spoustu si musíte domýšlet ale to je na tom to suprový, vážně jsem do toho zažral a doufám, že bude 2. série! ()

Kutkey

Dobře navozená atmosféra za prvních 6 dílů se bohužel neuzavřela a seriál jako celek nevysvětlil úplně vše, přidám k tomu ještě neuspokojivý závěr, a mám tu jen lehce nadprůměrnou show, která měla určitě na víc. ()

tension182

Niekto píše, že začiatok "slibný" a potom asi nič moc... veď to je nuda od úvodu.. v druhej časti som to vzdal... nič sa tam nedeje. Sklamanie. ()

Arkagas1989

Mysteriózní/hororový seriál pro všechny fanoušky věcí, který jsou pomalý a divný. Protože to vlastně celej tenhle příběh je. Má to hezký dost děsivý momenty - byť atmosféru buduje hlavně zvuk, (jo, tu melodii nevyženu z hlavy ještě dlouho) a celkově mě to na poli hororových seriálů, který jsou samá duchařina dost překvapilo, protože se to míchá se sci-fi a byť na scífko moc nejsem, tak mě to vtáhlo téměř okamžitě.  Archivář dostane za úkol zkompletovat pásky z jednoho vyhořelého domu, které natáčela na kameru obyvatelka, která hledala svou matku. Postupně odkrývala tajemství jedné velmi zvláštní sekty, která vzývala Boha a Ďábla v jednom a nebránila se ani lidským obětem, neboť ty byli jen schránkou pro další svět. Už tohle je dost divné, ale ještě divnější to začíná být v momentě, kdy se archivář potká s onou zmizelou dívkou, která vše natáčela a ta ho prosí o to, aby ji našel. A Démon a B§h v jednom - Kaelego se začíná ztvárňovat i v nynější dimenzi.  Seriál se hodně odkazuje na dílo Lovecrafta a starou hebrejskou mytologii, takže kdo má chuť koukat na něco neotřelého, co ho donutí hledat potom ještě dál, tak směle do toho.  Moje hodnocení: 9/10 ()

Mamutol

Ze začátku jsem si říkal, tohle bude pecka, protože mě baví tajemné budovy. Bavilo mě i opravování starých videokazet a následné zkoumání jejich obsahu. Ovšem někdy v půlce jsem začal mít nepříjemný pocit, že už nic navíc neuvidím a bohužel jsem opravdu neuviděl. Závěrečná pointa (poslední 3 minuty) je zábavná a vše vysvětlující, ale víceméně okoukaná. ()

Matamoroz

Po shlédnutí celé série musím konstatovat, že je to pořádně nadhodnocená slátanina. Prvních pár dílů vypadalo nadějně, ale postupně se z toho stala utahaná a překombinovaná nuda. Místo klasické duchařiny přidali tvůrci časo- dimenzionální cestování tam a zpět za neustálého čumění do monitorů, ze kterých tu a tam bafne jakýsi cizo dimenzionální Vetřelec/ Predátor, aby zase na celý díl zmizel a...netuším co. ()

moviepill

Nakoľko sú miestne recenzie k tomuto seriálu väčšinou priaznivo naklonené, dal som tomu šancu aj ja. Po zhliadnutí prvej série možno povedať, že je tento príbeh určený hlavne tým, ktorí sa vyžívajú v pomalom budovaní napätia a mystérie. Musím pochváliť solídne herecké výkony. Nemal som pocit, že by sa to ku koncu nejak “zvrtlo”, naopak posledný diel prináša prísľub zaujímavého pokračovania. Otázky zostali nezodpovedané, ale vzhľadom na kvality seriálu je to dobré znamenie. ()

FemmeFragile

Seriál mě na Netflixu zaujal svým popisem. Problematika sektářství mi přišla jako dostatečně zajímavý podnět, aby mě to přilákalo k obrazovce. Ve své podstatě nelituju - už od prvního dílu jsem byla strachy zakouslá do deky, ze které jsem vylézala jenom tehdy, když jsem se potřebovala jít do koupelny napít (samozřejmě se všemi světly rozsvícenými a vzpouzejícím se psem v náručí, aby si démoni vzali radši jeho, pokud se něco semele). Ale někde mezi tím mě stihlo potěšit, že na rozdíl od většiny jiných seriálů, které mě už tak od druhého dílu nepřekvapí, jsem tady dlouho netušila, jak se to celé rozuzlí. Ovšem právě ono rozuzlení bylo poněkud větším zklamáním – tomuhle seriálu by moc slušelo nějaké racionální vysvětlení, takové to „Hele, tohle se sice nestalo... Ale MOHLO BY,“ co vás praští přímo mezi oči a po čem neusnete ještě měsíc, protože přece taky bydlíte v čindžáku a taky máte docela divný sousedy... Ten sci-fi/fantasy/horor konec celý potenciál tohohle seriálu tak trochu zahodil. Konec první série už mi přišel notně překombinovaný a přitažený za vlasy (ostatně, těch různých informací je v seriálu tolik, že se občas ztrácíte, jaká je mezi tím kauzalita a jak to tedy vlastně všechno je). Doufám, že druhá série si povede trochu lépe a jasněji, pokud vůbec bude... Musím říct, že úplně neholduju netflixáckému zvyku roztočit jednu sérii s otevřeným koncem, ke které už druhá nikdy nepřibude. No, doufat můžu...   Uvažovala jsem každopádně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami - čtvrtou dávám za tu pěknou kruhovou plíseň (škoda, že se jí nedostalo větší role než jako „fetiva“). Právě ona mohla sehrát docela pěknou roli v tom semi-realistickém konci, kde by se ukázalo, že se nájemníci jejích spór nadýchali a všichni po ní hromadně zblbli. Škoda, no. ()

Kennedy_R

Zajímavý napínavý seriál s mysteriozním sektářským námětem. Děj stále přitvrzuje, až k vrcholícímu finále, které spíše připomíná film než seriál. Pokud by děj byl zhuštěn do celovečerního filmu bez místy mrtvých úseků, tak by byl za pět hvězd. Zde jako seriál 4 a 1/2. Z Netflixu rozhodně to lepší a věřím, že bude pokračování. ()

jokino

Atmosféra, tajuplnosť, zlovestnosť, chladné prostredie, istá sekta, "démonickosť" a iná dimenzia, staré VHS, soundtrack + spôsob natočenia, sú pre mňa pozitíva príbehu a zaujímavo podané, no nič viac a nič prevratné. Príbeh sa síce pomaly rozvíja, no miestami je to až príliš pomalé a občasne ma skôr nudil + uspával, chcelo to o niečo väčší drive. Herci sú neznámi, čo by mohlo byť OK pre dej, ale u mňa sa tak nestalo. Bol to celkom mix už videného, či podobného, len trochu inak. A koniec, žiaľ, nič prekvapujúce. ()

Willynka

Americký skoroklon Silent Hill. Nicméně je to dostatečně svěží a propletené, aby to udrželo pozornost až do konce. Hudba skvělá. ()

HanzoBureshi

Wow, tak tohle byla pecka. Jakmile se spustila první nahrávka, tak jsem se nemohl odlepit od obrazovky, protože takhle napjatý a zvědavý jsem už dlouho u seriálu nebyl. Záhadná napínavá strašidelná jízda od začátku do konce a já tenhle typ záhad prostě žeru. Jestli vyjde druhá série, na což už má netflix podle některých informací zelenou, tak se rád určitě podívám. Jak vyplývá už z názvu, tak si ten seriál opravdu přes těch 80% zaslouží. ()

Maschi

Tak toto mi strašně sedlo! Kultisté, prolínající se dimenze, uvěřitelní herci a to všechno oděné do krásného retro kabátku se spoustou odkazů na zlatou éru VHS. Pokud máte rádi horory, budete si často říkat, že vám to něco připomíná, ale rozhodně to finálnímu dojmu nijak neubližuje. Ačkoliv je celkové zpracování dost indie, je to pro mě asi nejlepší hororový počin za posledních 5 let. Kdyby tvůrci nechali monstrum opravdu jen v temných stínech a otevírání portálu nevizualizovali, nebál bych se dát plný počet. ()

safixxx

Je to dobrý, víc než dobrý, ať žije produkce netflixu. Velmi kvalitně natočená found footage se skvělou hudbou. Jednu hvězdu ubrala závěrečná epizoda, se kterou si mohli ještě více vyhrát. ()

CaptNemo

Problém spousty hororových příběhů je, že vidíte, co už jste viděli, a máte pocit, že poprvé se to povedlo lépe. Tady bylo nosné téma, slušný rozjezd, pak přišlo pomalejší tempo a zhruba od šesté části jsem si začal hrát s mobilem a dokoukal jsem jen ze slušnosti. Postavy, co měly potenciál, mi postupně začaly být jedno. Během osmi dílů (stačilo by s přehledem pět) jsem zaznamenal pár žánrových déjà vu, které ve finále korunovala scéna jak okopírovaná z pohádky Princ a Večernice. Tam to ale bylo mnohem napínavější... Na druhou stranu bych rád vzkázal některým kolegům recenzentům, kteří mají potřebu se tady s námi dělit o své duševní výkaly, že tak nepovedené, jako jejich vulgární slovní exhibice to teda rozhodně nebylo. ()