OA

• USA The OA
Dráma / Mysteriózny
USA, (2016–2019), 14 h 43 min (Minutáž: 31–71 min)

Brit Marling, Will Brill, Emory Cohen, Patrick Gibson, Brendan Meyer, Ian Alexander, Scott Wilson, Robert Eli, Marcus Choi, Chloe Levine, Nikolai Nikolaeff (viac)

M.i.k.e

pekelně zvláštní a osobitá záležitos a zároveň jeden z nejrozporuplnějších seriálů poslední doby...nevybavím si teď nic podobného co by mě chvílemi tak moc bavilo,v jiných chvílích tolik nudilo a zároveň jsem z toho měl v určitých momentech husí kůži.Téma zajímavé,najednou se to dát nedá,ale jsem rád že jsem viděl...80% ()

zsn

Zas*aná terapie pro schizofreniky a ti, co to tady povznáší, stoprocentně berou invalidní důchod na hlavu. Ani o ho*no víc to není. Jo, je - velice špatně investovaný čas vašeho života. Nic, co udrží vaši pozornost. Nic, na co se podíváte podruhé. A dost možná nic, co vůbec dokoukáte do konce. A když dokoukáte, tak jen s vidinou nějakého vývoje. Který však nebude žáden. První řadu jsem měla za inovativní fantasmagorii, která se dala unést a v závěru s charismatickým doktorem a jeho dějovou linkou v čele, to dotáhla až na čtyři hvězdy. Ovšem to, co přišlo s druhou řadou... Druhá řada tak zprznila tu první, že snad celý seriál degraduji na dvě hvězdy. A jestli mne poslední díl druhé řady nevzbudí, pak dám hvězdu za obě série jen jednu. S druhou řadou totiž přišel vylitej guláš v hajzlu. Záměna identit hlavních postav, jejich fyzických schránek i rolí, zprovázanosti děje... Prostě neskutečný, a hlavně nezáživný pitchachaos!!!! Bez logiky, bez děje a bez nápadu! Jsem fascinovaná, jak moc lze utratit zbytečně filmový čas. Slátanina prvního kalibru. Existují daleko poutavější seriály a v době permanentně plodícího Netflixu, kdy jeho seriály pomalu nemáte šanci shlédnout všechny za celý život, si člověk ze svého drahocenného času musí vybírat, kterému dá přednost. OA prosím ne. Vtipné bylo i podílení se Brada Pitta na tomto seriálu. Zrovna on není ten typ, který by takový astrální výlet kdy jindy podporoval a možná mu i rozuměl. Ku*va, o čem to vlastně bylo? - o tom, že mi funguje přetáčení na ovladači? Takový Altered Carbon je sto a jedna k tomuto. ()

J*A*S*M

Já vím, že podle filmového vkusu se lidé nemají a nedají soudit v dalších nesouvisejících ohledech, ale jsem si takřka zcela jistý, že s osobami, které nějak výrazněji uchcávají z tohoto seriálu, bych nemohl být dobrým kamarádem. Protože se patrně jedná o divnolidi provozující jógu, nežeroucí maso, vnucující svůj otravný alternativní styl všem ostatním atp. :D The OA je veledůležitě se tvářící, extrémně iritující, směšný, ezoterický BLÁBOL. Blábol, který by chtěl pojednávat o všem, ale přitom není schopný vytvořit jedinou postavu, která by se chovala jako jako ČLOVĚK. Takže o čem to pak vypovídá? O dění na planetě Kvak? O vzduchoprázdnu v mozkovnách autorů? Patrně tak. ()

Arsenal83

OA považujem za jeden z najlepšie rozbehnutých seriálov, ktorý skončil (respektíve prvou sériou ani neskončil) v podstate tragicky. Po prvých veľmi kvalitných častiach, ktorá nastolí otázniky a prekvapenia, príde časť tretia, ktorá je jednou z top seriálových dielov, aké som za posledný rok videl. A od štvrtej časti som sa nestačil čudovať, do akej ezoterickej hatlaniny sa to celé posunulo. Čím bližšie ku koncu, tým horšie. A čo je tiež neuspokojivé je nerovnomerná stopáž jednotlivých častí. Na začiatku majú cez hodinu, ku koncu okolo polhodiny. Absolútna nevyváženosť vo všetkom a s ohľadom na to, čo som videl, mám pocit, že tvorcovia písali scenár pod vplyvom. Vyzdvihujem ale skvelý výkon Jasona Isaacsa a čo musím dať dolu je zas netflixovské podprahovky, ktoré pôsobia ako päsť na oko. V prvej časti to bol takmer explicitný sex dvoch hercov, ktorých vzťah sa nijako neodvíja, ich pomer nemá žiadnu súvislosť s dejom, proste šlo o to len ukázať niečo ako soft-porno... Ale na čo? ()

AppleCore

"You have to pretend to trust me until you actually do.". Seriál, kterýmu když dáte šanci a naladíte se na stejnou frekvenci, dostanete psychologickou nálož protkanou vším - od základních životních pravd až po největší mystéria vesmíru. Odvážný, skvěle natočený a ve finále zdrcující (v záplavě současný seriálový tvorby působí OA hodně jinak). Pokud vás ale nechytne hned první epizoda, ať už pro pomalý tempo, nebo na seriálový poměry těžkou stravitelností (nebo prostě z ignorace), budete seriál nenávidět. Společně se Stranger Things největší seriálový překvapení roku! ()

• Píseň, kterou ve 3. díle 1. řady "Champion", zpívá Rachel je "I Wish I Knew", autorská píseň její představitelky Sharon Van Etten z debutového alba "Because I Was in Love" (2009). (vladce)
  • Netflix seriál pár měsíců po odvysílání 2. série zrušil i přesto, že tvůrce seriálu Zal Batmanglij měl připravený námět na 3. sérii. Důvod je veřejnosti neznámý, oficiální vyjádření ze strany Netflixu je: „Těšíme se na další spolupráci v této a možná i jiných dimenzích.“ (Cooller)