KolarikKing

Nejlepší hororový seriál od Hill House. Neustále to drží vaší pozornost a vy spolu s hlavním hrdinou se snažíte zjistit, co se stalo. Má to výbornou hororovou atmosféru. Herci jsou dobří a sympatičtí. Hned bych si dal druhou sérii. 8,5/10 ()

Robopes

Ty hvězdy hlavně za tu temnou zvukovou složku, geniální popěvek, melodie, hučení, bzučení, takový pěkný zvukový mučení! A do finále s Joy Division! ()

Dawe2

Škoda, chyběl kousek a bylo to dokonalé. Poslední dva díly k dokonalosti ale nepomohly. Stejně tak vidět ze záznamu něco, co se evidentně tehdy nenatáčelo nebo kamera mířila do země je podceňování diváka a nedokonalost seriálu. Chápu, že by to nebavilo být to přesně, ale šlo by to udělat i jinak. Nicméně celkově musím velmi pochválit perfektní nápad, provedení, herce. Je toho málo co lze vytknout, některé díly jsou o fous slabší. Od dob akt x jsem něco podobného neviděl. Na dvojku se určitě podívám. ()

Saxos

Každým dílem jsme se dál propadali do nudy a obehranosti. Mysteriózní zůstala jen music a úvodní titulky. 8 dílů bylo na jednoduchý děj hodně moc. Zápory: z herců nikdo neupoutal. Vše ostatní zůstalo také v šedi a hned zapomenuto. Závěr: nedoporučuji. ()

marekspanel

Zůstalo to nečekaně v příliš komfortní zóně, až na tu scénu během seance. Slabý horor, dobrá atmosféra, hudba i herci a nakonec super zvrat. Chybělo mě ovšem u tohoto žánru ono kýžené kousání si nehtů. ()

em.redrum

Začátek navnadil, zbytek unudil... Ze seriálu mám pocit, že tvůrci chtěli natočit něco ve stylu dámetamvšechnytajemnookultnověci a Wan to cálne. Hudbu nahrál Sbor dobrovolných astmatiků a hlavní herec Mamouněco má v rejstříku pouze dva výrazy: divím se a divím se víc. Herecky bída. Škoda Archive, škoda tě... ()

Lendak

Akože celkom zaujímavý mišmaš rôznych (nielen) hororových žánrov. Na začiatku to je taká skôr detektívka s prvkami hororu, a ku koncu ako taký zlepenec sci-fi a fantasy v jedno. A ejhle....ono to celkom dáva zmysel.  A aj keď to ku koncu začína strácať dych, tak to je furt veľmi zaujímavý a originálny horor, ktorý by mal vidieť každý fanúšik. Najlepšie to bolo podľa mňa v polovici, hlavne ten zvrat, z ktorého musela každému vybuchnúť hlava, hlavne kvôli tomu, že aj keď nad tým človek furt rozmýšľa, tak nikdy nenájde nejaké vysvetlenie, až sami tvorcovia nám to musia vysvetliť. Jediné, čo mi vadilo bolo celkom nudné tempo, a málo rozvinuté postavy, ale herci sú veľmi slušní, ngl. A finálna scéna, ktorá značí ďalšie pokračovanie, a hlavne ten detail v úplne poslednom zábere (ktorý si nie každý všimne) je skvelá čerešnička na tejto veľmi chutnej torte. VERDIKT: 8,5/10. ()

BlackAdder87

Zajímavý seriál s povedenou atmosférou a sympatickými neokoukanými herci. Závěr první řady je bohužel poněkud neuspokojivý. Uvidíme, jak se mu povede dále. ()

hony23

Mladíka si najme tajemný muž, odveze ho na tajemné místo, kde má za úkol zrenovovat tajemné videonahrávky. Začátek je docela nadějný, ovšem jak díly plynou, místo odpovědí přicházejí jen další otázky. Zápletka se stává překombinovaná a nadpřirozené jevy zase ubírají seriálu uvěřitelnost a napětí. Po 4. dílu jsem si uvědomil, že mne to vlastně nebaví a že nemám chuť to dokoukat. ()

argo.smile

Škoda potenciálu. Aj hodnotenie je nadstavené vyššie a to nechápem. V poslednej časti na konci to vyzerá na prenesenie sa v čase späť. A to som si myslel, že bude uzatvorený niekde v mieste kde žije “ten démon” a tam ho bude trýzniť a začne nejaká hra o prežitie... Druhú sériu s najväčšou pravdepodobnosťou nepodstúpim. ()

brasek

Po 4. epizódach končím. Príbeh ma nebaví, zápletka je nepresvedčivá, halucinácie vs realita na obtiaž. Chýba tomu tempo, odkrývanie tajomstiev, pútavý dej. ()

kokofek

Něco úplně nového a tím nemyslím jiné světy,ale způsob vyprávění. Je sice trochu překombinováno,ale ve výsledku to nenudí. ()

Kozlowski8

Mladý archivář získá zajímavě zaplacený kšeft - zrenovovat poškozené videokazety s nahrávkami z kdysi vyhořelého obytného domu. Postupně z nich odhaluje nebezpečné spirituální praktiky, které dům provázely a souvislosti, dotýkající se i jeho vlastní rodiny... První polovina, kdy ten klučina pomalu rozplétá souvislosti a divák vnímá jen občasné náznaky "něčeho" a cítí určité napětí z očekávání, mne bavila více než ta druhá, kdy dějem probíhá více nezodpovězených souvislostí a toho nadpřirozena je možná až zbytečně hodně a závěr tomu vůbec nepomohl. Seriál, který má něco do sebe, ale výraznější dojem ve mne nezanechal. 60 %. ()

PaulBarva

Archiv 81 nebyl vůbec špatný a ačkoliv jsou tam nápady z jiných filmů, nemělo to na výsledný celkový dojem celé série moc velký vliv. Obsazení bylo fajn, ale v kombinaci s režií a kamerou to má jistý nádech tv filmu či béčkovosti. Ale to je jen muj subjektivní pocit. A v popisu filmu bych neuváděl sci-fi, ale mysteriózní. Pokračování 2.série? Něco jsem našel na webu. Hororová série je založena na stejnojmenném podcastu, který napsali a produkovali Marc Sollinger a Dan Powell. Sezóna 3 podcastu skončila v roce 2018, poté následovala podcastová minisérie Left of the Dial. Sečteno a podtrženo? Je tam dost obsahu na další sezónu. A pokud se Archive 81 bude držet svého zdrojového materiálu pro sezónu 2, bude se nač těšit. V říjnu 2020 byla Rebecca Sonnenshine jmenována jako výkonný producent a showrunner hororové série Netflix „Archiv 81“. Casting proběhl na konci roku 2020 a natáčení probíhalo od listopadu 2020 do března 2021. Na základě této časové osy trvá vytvoření filmu něco málo přes rok. Pokud dojde k 2. sezóně, můžeme pravděpodobně očekávat, že bude mít premiéru někdy v roce 2023. I na IMDB naznačují, že série může pokračovat po roce 2022. ()

Peddro

Váhal jsem, zda nedat čtyři, protože příběh je poutavý, postavy sympatické, zvláště Melodie, okultismus, sekty, přesně takové horory mám rád, ale to, že nadpřirozeno tam bylo reálně, to za mě seriálu trošku ubírá. Kdyby se to Danovi v koma jen nezdálo, ale  byl to opravdový kult, který by se snažil vyvolat neexistujícího démona, tak by to pro mě jako pro starého skeptika bylo zajímavější. Ale i tak mě to bavilo a zvládl jsem to za dva dny...Takže 3+, kdyby to šlo.... ()

LoArmistead

A81 mě chytl hned v polovině prvního dílu. A už mě nepustil. Zpočátku nastoluje řadu otázek, rozprostírá sítě tajemství a záhad a chystá na diváka udičky. Daří se mu to výborně. Jde na to pomalu, pozvolna, což je dobře, jelikož tím přispívá k uvěřitelnosti. Nicméně předestření záhad a otázek ještě nedělá dobrý film/seriál. Dobrý seriál dělá až jejich uspokojivé a logické vyřešení. Tady sice A81 velmi mírně škobrtne, ale i finále zvládne hodně slušně. Tvůrci trefili snad všechno - námět, mytologii, casting, hudbu, kulisy. K plnému počtu tomu přeci jen (pro mně subjektivně) ještě maličko chybí. Takový ten x faktor, jiskra, prostě něco navíc, co měl třeba o hvězdičku lepší Outsider (seriál) (2020). Ale i tak byla seriálová laťka pro rok 2022 nasazena sakra vysoko. ()

Arco

Jakmile jsem se dozvěděl, že netflix vypustil do světa další okultní kousek, nedalo mi to a musel jsem to omrknout. U hororově laděných seriálů mám obavy, zda scénář snahou o vybudování temné, hrůzu nahánějící atmosféry nezačne přešlapovat na místě a já se nezblázním nudou. Tento potenciál zde byl, ale seriál se čtvrtou epizodou nabral větší spád a s menšími hluchými místy v podstatě nepřestal až do samotného závěru, který by se nakonec v kontextu celého dílka mohl zdát až za hranou přepálenosti. Já byl ale spokojen. Dostal jsem zajímavou a slušně konstruovanou zápletku, divně se chovající lidi, od druhé poloviny rychlejší posun v ději, jen toho okultismu mohlo být přeci jen o trochu víc a kratší stopáž by rovněž nic nezkazila. ()