Buko

• Česko Buko

Jarmila sa po strate muža ocitne na životnej križovatke, kedy sa musí rozhodnúť, či zvyšok života už len trpezlivo „prečká“, alebo sa vzoprie osudu a vrhne sa do dobrodružstva s neistým koncom. Napriek dobre mieneným radám svojich dospelých detí si zvolí druhú možnosť. Tou je život na chalupe v romantickej divočine uprostred Máchovho kraja, kde to mal rád predovšetkým jej muž. Ten jej navyše v závete odkázal vyslúžilého cirkusového koňa Buka, ktorý jej život obráti kompletne naruby. S pomocou susedov sa rozhodne vzniknutej situácii postaviť čelom a čoskoro zisťuje, že aj keď to tak spočiatku nevyzeralo, práve s týmto koňom by sa jej do života mohlo vrátiť šťastie. (CinemArt SK)

Kaleidoskop

Alice Nellis je zcela jistě talentovaná režisérka, dokázala to již několika svými filmy, ale ten poslední vypadá trochu jako šlápnutí vedle. Propojení mnoha postav zkrs stárnoucího koně je sice zajímavý nápad a krajina Českého ráje, kde se příběh odehrává je opravdu nádherná (a pěkně nasnímaná), ale to je asi tak všechno co bych dokázal pochválit. Z hereckých výkonů lze vyzdvihnout jen Marthu Issovou, protože zbytku ansánblu jsem jejich herectví příliš nevěřil. Byl jsem schopen se dojmout nad detaily, jako celek mi to ale nic moc neřeklo. Škoda, potenciál byl, jen ho využít... ()

Miss123

Velmi pěkně odvyprávěný rodinný film. Technicky bezchybný, skvěle bezchybně zahraný a celkově povedeně zpracovaný. Chyby však nastávají v samotném příběhu a jeho dramaturgií, kdy film působí tak pohodově až postrádá jakýkoliv konec se závěrečným rozuzlením. ()

5tipes

Laskavý, úsměvný, ale zbytečné dlouhý film s jemnými dějovými zvraty, lehce otevřeným scénářem a decentní režií. Určitě se jedná o velmi povedené dílo s méně známou herečkou v hlavní roli, která nabídne zase trochu jiné herectví, než na které jsme v "rodinných" filmech zvyklí. ()

holtis

Řekl bych, že nebyl moc filmařky náročný  film...ale o to víc jsem se bavil. Stárnoucí žena, která žije v manželově odkazu. Nechybí ani humor a poselství. Ode mne 70%. ()

PORTER44

Pro mě osobně nuda,koukat se skoro celý film na starou dámu který umře muž a odkáže jí koně a ona se s ním snaží skamarádit,škoda že tam měl Krobot takoví štěk mohla to být větší zábava,pobavila trochu retardovaná Issová zahrála to dobře. ()

Cacorka_eliz

Příjemný film se skutečnými postavami a přirozeně uchopeným příběhem. Byť není scénář plný velkých dramatických zlomů, tak se u filmu nenudíte, protože je velmi pravdivý. ()

StaryMech

V pravém horním rohu televizní obrazovky stálo "15+" - za přiměřenější bych považoval "-15", navzdory pokročilému věku hlavní hrdinky. Anebo "70+"; obojí s dodatkem "Pozor: kýč!"  Dvě hvězdičky jsou ažaž, Goldbeater vysvětluje proč. ()

mach333

Alice Nellis umí takový reálný, poetický vyprávění. Všechny herecký výkony mi přišly bezva, takže z toho byl film, který nám zpříjemnil nedělní večer. Díky ()

pupidup

Konecne jednou normalni film bez běžné stupidy. Obcas lehke klišé...ale to se da odpustit pro opet vyborny vykon Marty Issove, a uzasne neokoukane pani Conove..a prenadherne exteriery. Za me 70%. ()

DžejPý

Vyplatilo se podívat se na film podruhé. Po prvním shlédnutí jsem nebyl nijak nadšen, ale druhé sledování bylo úplně jiné - užil jsem si ho. Jsem nadšen, že Alice Nellis ví, jak se chovají smartfouny, když jimi telefonujete. Martha Issová je skvělá, Anna Cónová je velmi příjemné překvapení, Petra Špalková spolehlivá, stejně tak Jan Cina a Martin Kubačák. Aktuálně dávám čytři a kousek. A třeba příště... ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

V sobotní večer 4. března 2023 proběhl v pražském Rudolfinu jubilejní 30. ročník předávání cen České filmové a televizní akademie, Český lev. Přímý přenos ceremoniálu, během nějž byla oceněna výrazná… (viac)