Tokio ghoul - √A

(séria)
  • USA Root A

Pokračování anime Tokyo Ghoul navazuje přesně tam, kde první řada skončila. Kaneki – jednooký ghoul, který odmítá svoji novou identitu a den co den svádí neustávající boj s vnitřní bestialitou - ztrácí pojem o tom, co je a co není správné. Předešlé události značně narušily jeho vnímání dobra a zla, přičemž on sám se propadá stále hlouběji do temnoty. Aby nalezl novou sílu a ochránil tak své přátele, rozhodne se od nich odejít a vydat se na zcela opačnou cestu plnou krve a bolesti. (EMIA)

Kimkong

Víceméně platí to, co v případě první série. Jen tady děj nemá žádnou logiku, vůbec nevíme o co Kanekimu jde. Po první sérii jsem čekal nějaké urovnání vztahů mezi oběma frakcemi, ale nedostal jsem vůbec nic. Postavy jsou nesmrtelné a přibylo kvantum nových, jenž se objeví třena jen na pár minut. A samozřejmě konec hrůza, ale z předchozího děje se víc asi vytřískat nedalo. ()

Sticks

OBSAHUJE SPOILERY: Druhá séria je bohužiaľ omnoho slabšia než prvá. Najviac seriál ťahal v jednotke Kaneki a ten tu dostáva viacej priestoru a dialógov až na konci série. V prvej sérii bol práve pocit nebezpečia, sunáležitosť v Anteiku a prekonanie silných súperov - Ghúlov a ľudí, vyrovnanie sa so svojim stavom a svetom okolo. Niektoré diely a udalosti zostali absolútne nevysvetlené a zbytočné - napríklad prečo oslobodili brata Jasona, prečo sa nikdy nedozvedel, kto zabil jeho brata, alebo prečo vôbec bol útok na väznicu Ghúlov. Nevadí mi, že sa tu predstavujú neustále nové postavy, ale opäť zostávajú len na pozadí - nová vyšetrovacia jednotka na konci čo bojuje s Black Dog a Devil Monkey, alebo niektoré postavy v Aogiri (asi píšem zle). Škoda, opäť existenčné diálogy a monológy (čo tak ťahalo jednotku, spolu s noir hudbou) sa aspoň na konci dostavujú. Začal som pozerať aj tretiu sériu a to je už úplne iný seriál.... čakal som nejakú katarziu a aspoň diel, kde sa vyrovnáme s postavami čo zomreli - ani zmienka o tom mladom vyšetrovateľovi čo stále súperil s Madovou dcérou, a čo Amon? Záver zachránil štyri hviezdy. For the Anteiku. ()

Nikolas__

Téměř přibližně na úrovni skvělé první série. Ano, Tokyo Ghoul Re nestálo za moc, ale tahle série je podle mě dost Underrated. Root A je akčnější než předchozí řada, má víc cool Kanekiho, přesto nějaká ta slabší epizoda se najde. Kdyby tu bylo pár změn, klidně bych dal pět hvězd. ()

Teelus

Tak po rozpačitě přijímané první sérii se do toho vložil sám velký senpai Ishida Sui, který se chopil scénáře a rozhodl se, vytvořit novou dějovou smyčku a snad napravit pošramocenou pověst anime, jež poněkud nešťastně adaptovalo jeho geniální předlohu. Bylo to těžké - jak vrátit postavám hloubku, kterou si budovali v manze několik kapitol a kterou se studio Pierot v první sérii nehodlalo zdržovat? Osobně bych nejradši viděla adaptaci co možná nejvěrnější, a domnívám se, že se to ještě dalo zvládnout a nemusel se tvořit příběh jiný. Co je pro mne rozhodně zklamáním je animace... ta šla oproti první sérii (která byla slasti plná) dost dolů a lítá jak na horské dráze. Místy jsou záběry pěkné, plynulé a pak najednou humus - odbyté obličeje, šetření na fps a otřesný pohyb postav, krásně je to vidět třeba na porovnání dílu 4. a 5. Už jen proto nižší hodnocení, protože leccos se dá odpustit, ale krásně animované souboje byli tím, co jsem si na tomhle anime nejvíc vychutnávala, protože nalijme si čistého vína, tu promyšlenost, poetičnost, drsnost a mysterióznost předlohy to nemá a ani asi nikdy mít nebude a vizuální stránka je to, v čem má anime větší šanci TG podojit. Po shlédnutí celého seriálu a s odstupem času musím za mne říct, že druhá série první nepřekoná. Ano, byla tam snaha o hloubku, ale byla tak prvoplánová a účelová, že mi dojem z anime spíš zhoršila. Překotnost se ze seriálu neztratila, ba naopak. Vypadla většina detailů, co dělá z TG tak úžasný příběh. V tomto směru se zpětně vzato domnívám, že byla lepší ta rezignace v jedničce, kdy si vybrali z námětu to, co bude v TV hezky vypadat, a napumpovali to akcí, než snaha dvojky tam dosadit materiál týkající se již představených postav, díky kterému působí anime mdle. A do toho ty kýčovité hudební emo vstupy. Škoda je to převeliká, TG aspiruje na nejhorší adaptaci všech dob. Stranou toho jde však o seriál v porovnání s ostatními lehce nadprůměrný, takže objektivně si to zas úplně nízké hodnocení dle mne nezaslouží. ()

Preslav

Prvá séria ešte ako tak stíhala v kvalite za mangou, čo sa o druhej už naozaj nedá povedať. Keď pominieme zvláštnym spôsobom slabšiu animáciu, zamrzeli ma niektoré záležitosti, ako chýbajúce dôležité časti z mangy, ktoré by mnohé veci vysvetlili, nezmyselný prechod Kanekiho k Agiri, ktorý v konečnom dôsledku na deji vôbec nič nezmenil, Touka, ktorá posledné tri diely len utekala a utekala a aj tak nič nestihla atd atd... Celkovo druhá séria postrádala nejaký zmysel, dej, niečo čo by tých 12 dielov ťahalo dopredu. No a ten záver, to je výsmech a hanba anime záverov vôbec, za ktorý strhávam hviezdu (ak nie rovno dve) dole. Keby som nevedel, že manga má pokračovanie, asi by som bol na tvorcov riadne nasratý. Takto som len sklamaný. Ale nejako to predsa len na mňa zapôsobilo a zanechalo to vo mne akýsi dojem, občas to malo napätie, takže úplne zlé to nebolo. Silnejšie ** ()

Mukade odpad!

záver - 12 diel - neuveriteľne zle, neuspokojivo natočený a preto zo 4 znižujem na 2** (a dodatočne až na odpad, aspoň touto "pomstou" sa trocha uspokojím). Tak dobabrať záver som nevidel mnoho rokov. Debilní kkti. Veľké finále sa zvrtlo na ufňukanú patetickú peetchovinu. ()

Geckucz_csfd

Tokyo Ghoul A je něco krásného a má to všechno po drama až po smutek je původní tokyo ghoul jsem moc nemusel kvůli kanekimu jak se choval v tom smyslu buhu já nechci být ghoul buhu já se bojím a tokyo ghoul re je takový střed. ()

Ondak

Tak z druhé série jsem už tak nadšený nebyl. Asi mi nesedlo dost příběhových zvratů a vyústění. Také nechápu, proč první díl nemohl být závěrečný u první série, kam by se to vyloženě hodilo. Boje a animace stále super. Ale k bojům mám velkou výtku. Boje jsou nepředvídatelné a mávnutím proutku se mění síly. Proč tam někdo hlásí, že je to ghúl S ranku, když je to úplně jedno. Stejně jednou vyhraje proti 3 vyšetřovatelům, aby vzápětí s jedním prohrál (opačně to ale platí i pro vyšetřovatele). Také ke konci série mi schopnosti přišli až těžce za hranou snesitelnosti. Také nevím jestli to je adaptací netflixu, ale nepochopil jsem scénu se zapíchnutými noži, kde jsem měl uvedenou postavu rozmazanou. Je to sice jen šťourání a na nic to nemá vliv, ale v seriálu, kde se probodávají, sekají, cáká krev, jsem to nepochopil... Příběh jsem skousnul, ale nelíbil se mi. Do seriálu přišlo moc postav a vlastně se příběh již netočí kolem hlavního hrdiny. Sice ano, ale řeší se více vedlejší postavy a příběhy a hlavní hrdina je pouze takový "divák" dění okolo. Bohužel se mi nelíbili dějové zvraty a konečný pochod mi vysloveně vadil. Nebýt toho všeho se ale jedná o super anime a u dívání jsem se nenudil. ()

Bassko

Toto je len priebežné hodnotenie, snáď sa to ešte nejako rozbehne, ale po tých šiestich čo zatiaľ vyšli to nevidím na viac ako dve hviezdy. Je to o minimálne dve triedy slabšie než prvá séria, čiže nerozumiem rovnakému hodnoteniu, ale dobre. Je vidieť, že tvorcom je úplne fuk, že animácia je podpriemerná, openning odpad a príbeh plytký bez niečoho zaujímavého . Veď predsa si vybudovali pevnú fanúšikovskú základňu už v prvom ghoulovi, tak o nich len tak neprídu. Presne takto mi to pripadá, no na moment som sa pozastavil a opýtal sa: "Skutočne vám to budú ľudia žrať a ak áno, tak dokedy?" Hneď na prvej otázke som stroskotal a je mi jasné, že odpoveď je ÁNO. Priatelia, dívame sa naozaj na ten istý seriál?! Veď toto je hrôza! P.S: Nejdem meniť celý komentár, len dodávam, že po konci celej série- nič sa nezmenilo, ohromné sklamanie a slabota a všetkých postoch, čiže ďalšia hviezda dole. ()

Danken07

Asi nikdy nepochopím prečo boli tvorcovia tohto seriálu taký blbí. Prvá epizóda bola dobra (aj ked priemerná oproti mange), ostatne blbé. Prečo? Pretože sa tvorcovia rozhodli urobiť celu sériu fillerovu (okrem prvej epizody). Nechápem, prečo sa nerozhodli zadaptovať mangu. A vďaka tomu nove postavy ktoré sa tu objavia majú malo priestoru, takže nič extra nepredvedú. Alebo preskočia niektoré veci, ktoré by mohli vysvetliť (hlavne s Kanekim). Ale musím priznať, že sa to dá pozerať, až na koniec. Dúfam v ďalšiu sériu, ktorá by ale pokračovala tam kde prvá séria skončila, a aby zadaptovali celu mangu. ()

BlekCZ

Je to tady shlédl jsem 2. sérii svého nejoblíbenějšího anime a myslel jsem si že to bude horší ale zdá se mi to stejně dobré jako první série. Výhody : Možnost poznat nové postavy. Poznali jsme hlavního hrdinu v novém světle. Nevýhody : Nebylo tam moc scén z původními postavami. Stejné : Hodně krve ()

Lucinda4

Oproti první sérii obrovské zklamání. Našlápnuto měli skvěle a potenciál veliký. Ale bohužel. Prvních pár dílů ještě šlo, ale od čtvrtého už jsem sledovala pouze, abych se dozvěděla, jak to dopadne. Jednotlivé scény byly seřazeny dost chaoticky. Opening je prostě hrozný. O spoustě nových postav nevíme nic, nemluvě o vysvětlení chování a motivů těch nám již známých hrdinů. Být tohle první série, byl by to slušný odrazový můstek. Emočně to fungovalo, souboje taky stály za to. I přes všechny nedostatky je vA stále nadprůměr, 60%. ()