Tokyo Ghoul

• Japonsko 東京喰種-トーキョーグール- (viac)
Japonsko, (2014–2015), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

V Tokiu se dějí zvláštní vraždy. Díky důkazům na místě činu policie dospěje k závěru, že za útoky stojí ghúlové. Kamarádi z vysoké školy Kaneki a Hide přijdou s myšlenkou, že ghúlové se mohou převlékat za lidi, a proto je ještě nikdy neviděli. Jenže netuší, že jejich teorie by se mohla stát skutečností, když je jeden z nich napaden. (mikki089)

Recenzie používateľa Kimkong k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2014) (S01)

Z počátku vypadal seriál zajímavě. V podstatě klasika s upíry vyměněná za ghouly. Jen mi chyběla nějaká historie odkud se vzali, protože tady to nejsou klasičtí nemrtváci. Děj mi trochu připoměl Akame ga Kill, kdy proti sobě bojují dvě frakce, přičemž každá si myslí, že oni jsou ti správní a mají právo žít. Mezi boji jsou permanentně vsouvány, a to hlavně ve druhé sérii, vsuvky o smutné minulosti všech postav. Všechny postavy měli trpkou minulost a všechny jsou si dost podobné. Každému někdo zemřel, každý byl na scestí tíhnou ke zlu. Avšak v tomhle seriálu to vůbec nefunguje a nikdy to semnou nehlo. Kromě openingu, kdy je opravdu ukňouraný soundtrack je hudba rádoby epická, a hlavně v počátku seriálu působí fakt dobře. Jenže jeden motiv se brzy ohraje. Navíc je zde silná cenzura skrývající se za stíny a záři světel. Potenciál tady byl, ale úplně to zazdili. ()

√A (2015) (S02)

Víceméně platí to, co v případě první série. Jen tady děj nemá žádnou logiku, vůbec nevíme o co Kanekimu jde. Po první sérii jsem čekal nějaké urovnání vztahů mezi oběma frakcemi, ale nedostal jsem vůbec nic. Postavy jsou nesmrtelné a přibylo kvantum nových, jenž se objeví třena jen na pár minut. A samozřejmě konec hrůza, ale z předchozího děje se víc asi vytřískat nedalo. ()