Tokio ghoul - √A

(séria)
  • USA Root A

Pokračování anime Tokyo Ghoul navazuje přesně tam, kde první řada skončila. Kaneki – jednooký ghoul, který odmítá svoji novou identitu a den co den svádí neustávající boj s vnitřní bestialitou - ztrácí pojem o tom, co je a co není správné. Předešlé události značně narušily jeho vnímání dobra a zla, přičemž on sám se propadá stále hlouběji do temnoty. Aby nalezl novou sílu a ochránil tak své přátele, rozhodne se od nich odejít a vydat se na zcela opačnou cestu plnou krve a bolesti. (EMIA)

Sokka_

Je možný, že mě to bavilo víc než první série. Tokyo Ghoul je jedno z těch anime, na který zapomenu přibližně za týden, takže si už moc nepamatuju první sérii, abych to nějak porovnával:D Poslední díl naprosto skvělej a jsem rád, že tam hodili Unravel, protože se to tam strašně hodilo! Touka začala být otravná, opening naprosto příšernej, hodně fightů (neříkám, že je to špatně, ale někdy to bylo už moc) a Kanekiho chování jsem opět nepochopil.. Kaneki je takovej ten nerozhodnej týpek, kterej vůbec neví jak ostatnim pomoct, i když si myslí, že jo:D Na druhou stranu mě strašně bavil Owl (hlavně minulost) a Amon snad ještě víc. ()

animaxis

První série Tokyo Ghoul se zabývala spíše objevováním komunity ghoulů Kanekiho očima. Tato série tedy může rovnou skočit do akce a tentokrát vše sledujeme z pohledu hned několika lidí. U některých je to zajímavé, u některých méně. Kaneki tu již nemá tolik prostoru. Nevím, jestli je to na škodu. Během této série totiž prochází jistým duševním i fyzickým vývojem, ale i tak příliš prostoru nedostane. Dalo by se říct, že druhá série má o něco jinačí styl než první. V té bylo vše takové barevné a i když se tam občas dělo něco opravdu neveselého, pořád jsme mohli sdílet optimismus určitých postav. Tady je vše spíše chladnější a opět tu jsou prostě díly, které jsou silnější a ve kterých se toho moc neděje. Naštěstí se mi aspoň líbilo pár závěrečných dílů, takže velké finále tu na mě zapůsobilo daleko více, než v první sérii. Animace je tu pořád skvělá, ale přesto si myslím, že akční scény se tu někdy drží dost při zemi. S touto animací by se s nimi už možná dalo dělat něco opravdu zajímavého, ale většinou tu postavy při soubojích jen skáčou před "kameru" a zase z ní vyskávávají. Ve výsledku bych ale uvítal pokračování, tak jsem zvědavý, s čím přijde další série. ()

Starletka

Po 3. díle - prázdno - žádný příběh, žádná atmosféra, postavy pořád nezajímavé a ploché jak prkno, dokonce i opening je odbytý. Nechápu vysoké hodnocení ostatních uživatelů. Pochopila bych jednoho, dva skalní fanoušky. Pochopila (odsuzovala, ale pochopila) bych to kdyby tam bylo aspoň fanservice nebo něco. Ale takhle? Proč? Za co? Davová psychóza? Jasný drop. 2/10 ()

SonGokussj odpad!

Druhá série Tokyo Ghoula překvapila. Tušil jsem, že bude horší, ale netušil jsem, že o tolik. Skoro bezdůvodná akce a umírání vystřídalo naprosto bezdůvodnou akci a umírání, člověk se ztrácí v ději, najednou (oproti sérii 1) lidé vyhrávají naprosto bezproblémově nad ghoulama, je tam nějaká nevysvětlená grupa ghoulů, náš bělovlasý ghoul dělá také nevysvětlitelně diskutabilní věci a ... všechno je to jen o tom, aby se našel sebemenší důvod k nějaké akci a tu pak roztáhnout na 5 dílů. Fialovlasá se tentokrát ani jednou nepozvracela, já měl chuť skoro každý díl. Nad dějem. Nad zpracováním. Na hudbou. Nad poslední scénou, resp. dílem, který zaťuknul poslední hřebík do rakve. Těžko se mi zde popisuje, o čem to je a objektivně to zhodnotit, když to je vlastně o ničem. Tak zde máte alespoň mé pocity. 10% ()

Hees

No druhá sezóna je horšia ako prvá a bohužiaľ v niektorých veciach markantne (veľmi) za prvou sezónou zaostáva. Dúfam, že sa niekedy niekto pokúsi o remake a bude mať k dispozícii viac dielov pretože Tokyo Ghoul si to zaslúži a námet je vynikajúci. Veľa ľudí sa sťažuje na zhoršenú animáciu a musím povedať, že to nie je až taký veľký problém. Najväčší problém je dĺžka a to, že sa tvorcovia pokúsili natlačiť do dvanástich dielov strašne veľa dielov mangy. Ďalej veľa čitateľov mangy nadáva pretože √A je v podstate nie úplnou adaptáciou mangy, ale je tam zopár (viac či menej) zmien a plus pri sledovaní Tokyo Ghoul A sa cítia ako keby čítali knihu, ktorá ma sem tam stránku a väčšina z nich je povytŕhaných. No môj pocit aj bez čítania mangy bol rovnaký a cítil som ako keby tvorcovia sem tam dali nejakú scénu, ktoré na seba niekedy ani nenadväzovali. Síce Ishida Sui (tvorca mangy) pomáhal s vytvorením príbehu pre druhú sezónu aj tak mu to nevyšlo tak ako diváci chceli (aj ja ako divák chcel). Kaneki ako dôležitý hlavný hrdina sa v príbehu objavoval stále menej a hlavne po úžasnom konci v prvej sezóne som to nechápal, že prečo. Tiež sa postavy chovajú maximálne divne, niekedy utekajú a inokedy niekam idú a snáď nevedia ani prečo a keď vedia divák to nevie. O Kanekim nevieme prečo koná ako koná a hlavne nevidíme čo robí a tým môže byť hlavne zo začiatku pre diváka zle vykreslený ako vrah. A to je už vážna príbehová chyba. Dôležitá postava Hide bol v anime tiež minimálne a naopak je tu sústredenie na rozprávanie príbehu z druhej strany, z pohľadu vyšetrovateľov "holubov". No ja to kvitujem to, že sa dodala hĺbka postavám s opačnej strany barikády, ale takto ten príbeh je príliš roztrhaný a ničoho nie je dostatok. Najlepšou častou je časť, kedy sa rozpráva o minulosti Yoshimura šéfa kaviarne Anteiku. Niektoré postavy z prvej sezóny konečne dostali hĺbku a Tokyo Ghoul A sa naozaj sústreďuje viac na vedľajšie postavy ako na hlavné. Táto najlepšia časť (minulosť Yoshimura), začiatok a čiastočne aj koniec tvoria najlepšiu časť druhej sezóny. Koncom nemyslím v tomto prípade zakončenie a posledné scény, ale poslednú epizódu. Prvá a druhá sezóna krásne gradujú to musím uznať to sú ich významné plusy. Druhá sezóna má navyše aj jedno nečakané prekvapenie oproti prvej sezóne. Dajme tomu pol bod k tomu. (Hodnotenie 3,5) ()