Tokyo Ghoul:re - Season 1

(séria)
Japonsko, 2018, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Sui Išida (komiks)

Kamera:

Naojuki Wada

Hudba:

Jutaka Jamada

Nacuki Hanae, Ajane Sakura, Júma Učida, Kaito Išikawa, Asami Seto, Daisuke Namikawa, Jú Kobajaši, Mamoru Mijano, Nacumi Fudžiwara, Kimiko Saitó, Nacuki Aikawa (viac)

Od CCG útoku na Anteiku uplynuly dva roky. I přes velké úspěchy holubů, ghoulové pořád představují velký problém a teroristická organizace Strom Aogiri pořád existuje, i když své operace musí před sílící CCG tajit. CCG navíc přichází se zcela novou silou, oddílem Quinx, což jsou lidé, kteří podstoupili operaci, aby získali sílu ghoulů, ale zároveň zůstali lidmi. Jejich velitelem je Haise Sasaki, napůl ghoul a napůl člověk, kterého trénovala sama "Smrtka CCG" Kishou Arima. Haise se možná zdá jako sympatický a milý chlapík, ale jeho minulost a vzpomínky jsou i pro něj neznámé. S dalšími boji se ale drásá na povrch osoba, kterou kdysi Haise byl... (Gantai)

fallanga

Tokyo Ghoul má takovou nepěknou vlastnost, že prvními episodami nastolí celkem zajímavý příběh, potom přijde naprostá nuda, a poslední 2 episody zase nahypují na další sérii. Re: je to samé, až na to, že je to už od začátku dost na hovno, nový Kaneki je prostě nesympatický, jeho vnitřní konflikt téměř neexistující a žádný jiný tahoun tam není. To znamená, že poslední 2 - 3 díly sice úroveň série pozvedly, ale z naprostého dna na lehký podprůměr. No, uvidíme jak se to vyvine. Kaneki jako dvojitý agent by už konečně mohl přinést něco zajímavého. ()

Flatron

TG re ako som si už zvykol opäť ponúka množstvo akcie, súboje na nás chrlia v podstate od prvého dielu, často sa mi bohužiaľ stalo, že som jednotlivé postavy prvý krát videl, objavili sa tam na pár okamihov a potom zomreli, alebo boli neskôr vypustení zo seriálu. Haise je taký ťuťko pre mna podobný Kanekimu zo začiatku TG série. Zamzrelo ma veľmi málo priestoru pre staršie postavy. Bohužiaľ k týmto novým postavám, som si nedokázal spraviť nejakú puto, prišli mi až moc neosobné, výnimkou je asi len Urie. Koniec série Tsukyiamovej skupiny a samozrejme záver, ktorý stál za to. Black Reaper sa objavil na scéne a jeho emočná chladnosť ma taktiež potešila. Animačne opäť neni čo vytknúť štúdio Pierrot odviedlo dobrú prácu. Teším sa na ďalšiu sériu a 4* k tomu. ()

Avokaddo

Nadmíru spokojený. Konečně to je Tokyo ghoul. První dvě série šly v podstatě na vlastní nohu. Jestli jste si oblíbily je a tuto sérii nikoli, je mi to líto, ale to čemu jste fandili nebyl Tokyo ghoul. Tato sezona pojmenována Toky ghoul: re výborně navázala na mangu a spojila předchozí události. Navíc si zvolila tempo, ve kterém se držela. Asi bych to přirovnal na stejnou úroveň jako druhá sezona anime Overlord. V manze jsou prostě věci, které nemůžete popřít, protože anime vzniká podle její předlohy, nicméně nechcete to v některých kapitolách ani zbytečně natahovat, a tak zvolíte poměrně rychlé tempo některých scén. Když se to povede, tak jsem tohoto způsobu tvorby anime podle mangy velký fanda. Jelikož jsem mangu měl přečtenou dopředu, děj mě nijak nepřekvapil a uvítal jsem, že si anime zase nelítá na vlastní noze. Zklamal-li Vás příběh, nedělejte zbytečné závěry, protože to, co má následovat po této sérii, Vás jistě dostane. Nic není jak se zdá. ()

Melios

UPDATE: Po dopísaní recenzie som dočítal originálnu mangu a musím sa hlboko ospravedlniť za nezmysly ,čo som sem napísal. Po prečítaní originálnej mangy a následného pokračovania mi TG :re pripadá nejak suché. Taktiež radšej neodporučujem si seriál pozrieť viac ako dvakrát -je to potom extrémne nudné... ()

kukkik odpad!

Očividně došla inspirace a z původně hlubokomyslného anime v první a zčásti v druhé sérii se přesouváme do série třetí, kde hned v úvodu potkáváme groteskní příšery se žraločími zuby apod., které spojuje jediná vlastnost a sice, že jsou naprosto ploché a nezajímavé. Skličující nuda vyčpělého konceptu a série kterou, jako fanda prvních dvou, budu v rámci kánonu radši ignorovat. odpad! ()

• Seriál sa odohráva 2 roky po udalostiach predošlej série, ktorej pokračovanie bolo ohlásené už v roku 2015. Seriál sa začal vysielať 3.4.2018. (Melios)