Tokyo Ghoul

• Japonsko 東京喰種-トーキョーグール- (viac)
Japonsko, (2014–2015), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

V Tokiu se dějí zvláštní vraždy. Díky důkazům na místě činu policie dospěje k závěru, že za útoky stojí ghúlové. Kamarádi z vysoké školy Kaneki a Hide přijdou s myšlenkou, že ghúlové se mohou převlékat za lidi, a proto je ještě nikdy neviděli. Jenže netuší, že jejich teorie by se mohla stát skutečností, když je jeden z nich napaden. (mikki089)

Recenzie používateľa Sticks k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2014) (S01)

Povinnosť pre fanúšikov anime, hororu a brutality. Geniálna prvá séria. ()

√A (2015) (S02)

OBSAHUJE SPOILERY: Druhá séria je bohužiaľ omnoho slabšia než prvá. Najviac seriál ťahal v jednotke Kaneki a ten tu dostáva viacej priestoru a dialógov až na konci série. V prvej sérii bol práve pocit nebezpečia, sunáležitosť v Anteiku a prekonanie silných súperov - Ghúlov a ľudí, vyrovnanie sa so svojim stavom a svetom okolo. Niektoré diely a udalosti zostali absolútne nevysvetlené a zbytočné - napríklad prečo oslobodili brata Jasona, prečo sa nikdy nedozvedel, kto zabil jeho brata, alebo prečo vôbec bol útok na väznicu Ghúlov. Nevadí mi, že sa tu predstavujú neustále nové postavy, ale opäť zostávajú len na pozadí - nová vyšetrovacia jednotka na konci čo bojuje s Black Dog a Devil Monkey, alebo niektoré postavy v Aogiri (asi píšem zle). Škoda, opäť existenčné diálogy a monológy (čo tak ťahalo jednotku, spolu s noir hudbou) sa aspoň na konci dostavujú. Začal som pozerať aj tretiu sériu a to je už úplne iný seriál.... čakal som nejakú katarziu a aspoň diel, kde sa vyrovnáme s postavami čo zomreli - ani zmienka o tom mladom vyšetrovateľovi čo stále súperil s Madovou dcérou, a čo Amon? Záver zachránil štyri hviezdy. For the Anteiku. ()