Na lovu

Michael Čech

Kamera:

Jozef Halász

Účinkujú:

Ondřej Sokol (moderátor), Dagmar Jandová, Aleš Háma, Ester Geislerová, Jakub Prachař, David Svoboda, Ondřej Gregor Brzobohatý, Adéla Elbel (viac)

Světově úspěšný televizní kvíz, ve kterém si můžete porovnat své znalosti s nejlepšími kvízovými mozky Česka! Tým soutěžících se pod taktovkou Ondřeje Sokola snaží uprchnout lovci a vyhrát peníze. (TV Nova)

honajz2

Ono to teda není nic tak převratného nebo geniálního, co si budeme, ale v současnosti je to rozhodně ta nejlepší (a asi i jediná) soutěžní (a asi i nesoutěžní) reality show, kterou můžete v televizi vidět. Nova to dobře přebrala, dotáhla do toho skvělého Sokola jako moderátora i dobře zvolenou čtveřici lovců a hlavně (až na ty speciály) zde soutěží obyčejní lidé, žádné celebrity a "celebrity", jak je tomu dneska už pomalu pravidlem. Je mi to prostě sympatické a vždycky, když to někde vidím, tak se na to rád podívám. 4* ()

Aljak

Spočiatku som bol voči tomuto formátu trochu skeptický, ale po čase sa mi to zapáčilo. Je to akčné, svižné, a vďaka tomu aj oveľa originálnejšie ako iné vedomostné súťaže. Ondřej Sokol v roli moderátora je výborný, hoci občas má až príliš nemiestne poznámky, najmä na účet Lovcov. Tí sú síce občas premúdrelí, ale mne to vôbec neprekáža, keď nám odpoveď aj trochu rozvedú. Jediné, čo sa mi nepáči na tejto súťaži je to, že pre súťažiacich nie je garantovaná absolútne žiadna výhra. V iných vedomostných súťažiach sa málokedy stane, že by súťažiaci odchádzali úplne bez ničoho... ()

filmmovier

Baví mě to. Baví mě to moc. Konečně zase nějaká opravdu zajímavá a napínavá soutěž, přičemž to poslední rozhodně neplatí jen o závěrečné štvanici. Zajímavé otázky, půl na půl absolutně lehké a zcela tipovací, ale vsadím se, že nervy tady fungují dost, ani já si někdy nevzpomenu. Všichni čtyři lovci jsou rozhodně zajímaví soupeři a Ondru Sokola žeru, takže jsem spokojený i s moderátorem. Nadmíru. Doufám, že se tahle soutěž udrží a že se v ní začne víc vyhrávat! Ten koncept mi připadá boží. 90% v rámci televizních soutěží, navíc to má skvělou dynamiku a dává vzpomenout na Nejslabšího i na Milionáře. Díl se mnou vysílán 8. 3. 2023 (série III, díl 115). ()

Skuby47

Televizní soutěže mám ráda. Člověk zjistí hloubku svých neznalostí  a něco nového se dozví. Tato soutěž je svižná, poučná i zábavná. Co se týče toho, že by se jednalo o podvod na diváky v tom smyslu, že by lovci mohli znát předem scénář otázek a mohli si najít před vystoupením odpovědi nebo znát otázky i odpovědi a potrápit jen svou paměť, tak tady mluví proti početný štáb,  z něhož by jistě někdo na případný podvod na diváky upozornil. Taky si myslím, že lovci by se k nějakému podvodu nepropůjčili. Nevylučuji ale možnost, že se na tvorbě otázek podíleli. Co se týče výhry, která je v daném případě nízká a já jsem ji v desítce sledovaných pořadů viděla jen jednou, tak ta asi není podstatná. Soutěžící zřejmě dostávají honorář za účinkování v zábavném TV pořadu. Ondřej Sokol je vtipný moderátor a všech pět lovců bylo dobře vybráno. Vadí mi trochu vysílací čas soutěže, který se překrývá se stejným žánrem na ČT - A-Z kvíz a slovenským Duelem na RTVS, které taky ráda sleduji. Něco jiného je sobotní Hvězdný speciál se známými osobnostmi. Otázky jsou jednodušší, aby se umělci neztrapnili a lovec se občas vědomě zmýlí, aby se co nejvíc peněz vyhrálo na charitu. Tady bych řekla, že je to naaranžované. ()

Lachtaan

Klasickou televizi už skoro vůbec nesleduju, už vůbec ne v čase, kdy v ní běží největší množství nejrůznějších soutěžních pořadů. Hlavně kvůli tomu mi více než rok unikal jeden z poměrně nových konceptů, k nimž jsem měl neoprávněné předsudky a teď ho hltám skoro denně. Takováhle forma odlehčené edukativní zábavy je k večeři naprosto ideálním společníkem. [viděno v Lepší.TV] ()

Brain-D

Pan sokol z toho sice občas tvoří humor typu partička, ale zajímavých informací kolik se během jednoho dílu dozvíme je rozhodně plodnější než sledování reality show. Novodobý Riskuj a Az-kvíz na jiný způsob. 90% ()

fabecc1222

K soutěži jsem se dostal skrze jednoho z lovců (Doktor vševěd), kterého osobně znám, a tak jsem byl zvědav, jak mu to v TV půjde. No, stát proti němu bych asi nechtěl... Narážky na to, že je to podvod jen ukazují, jak je nás národ omezený, a nedokáže si přiznat, že je prostě blbej, a že jsou lidi, kteří mají mnohem lepší obecný přehled. Celá koncepce je jinak vesměs sympatická, není to krom lovců něco zrovna originálního, otázky někdy zbytečně sklouzají k bulváru, a u Sokola je to s jeho vtipy vždy tak 50/50, ale jako pozadí k večeři je to ideál, a někdy se dozvíte i něco nového. ()

giovanni3

Soutěžních pořadů, kde jde o vědomosti již byla celá řada. Tento pojímá soutěž trochu jinak, kdy hraje roli náhoda, ale je vhodné mít i štěstí na spoluhráče. Lovci jsou opravdu chytří a není snadné je porazit. Naopak u soutěžících je jen málokdy někdo opravdu chytrý. Ač ano mnohdy jsou otázky dosti těžké. Celkově tedy průměrná podívaná, která je vhodná pro "zabití času". Osobně bych však ubral na těch přehnaných efektech. 3z5 ()

kenkaku

Ale jo. Tohle je jediný koukatelný soutěžní pořad v ČR. A hodně tomu dává Sokol. Jeho “přestřelky” s lovci (s “Kalkulátorem” asi nejvíc) jsou přirozené a vtipné. Takže klidně dám plný počet, abych zdůraznil tu bídu pořadů ostatních. ()

Koda

Na lovu sleduji každé ráno, když se vzbudím a hrozně mě tenhle pořad baví. Jsou tam skvělé otázky, Sokol a lovci se někdy navzájem uráží a někdy si i podporují a vůbec jim to nevadí, proč ne, že jo. Všechny lovce zbožňuji a říkám si v hlavě, tyvole jak tohle všechno můžou vědět.... i když spousta těch otázek byly jakožto dost vtipné až kyselé jednoduché. ()

Vajonek

Viděla jsem zatím jen pár dílů (a jen některé lovce). Nejvíc mě na tom asi překvapuje, že mi jako moderátor nevadí Sokol, jindy ho vydržím poslouchat sotva pár minut, tady mě dokonce baví. Také se pořád dokola v duchu ptám, jak ty lovce vybírali, jestli fakt mají takové znalosti nebo zda to náhodou není trochu "narafičené". No a i když mi to celé místy připadá takové trochu usekané s lehce nepřirozenými promluvami či dialogy (některé vstupy lovců, představování soutěžících na začátku atd.), má to podle mě nápad, je to . zábavné a ráda se na to občas podívám (na odreagování i poučení zároveň). EDIT 7. 1. 2022 Tahle soutěž mě asi fakt docela chytla, přidávám tomu ještě jednu hvězdičku (jdu na čtyři). EDIT 26. 3. 2023 Už jsem viděla všechny lovce. Poslechla jsem si či četla také různé rozhovory s nimi - zřejmě i proto už nemám pochyby o tom, že by třeba měli za uchem sluchátko a někdo jim našeptával správné odpovědi:) Prvotní nadšení z pořadu sice již trochu opadlo, stále se ale občas ráda podívám a celkem s klidem mohu zůstat na čtyřech hvězdách. ()